Terör Saldırılarına Tepkiler
Haberler » Yerel » Terör Saldırılarına Tepkiler - Haberler

Terör Saldırılarına Tepkiler

Malatya'daki esnaf kuruluşları son dönemde yaşanan terör olaylarında şehit olan asker ve polisler için Mevlid-i Şerif okuttu.

Terör Saldırılarına Tepkiler

'daki esnaf kuruluşları son dönemde yaşanan terör olaylarında şehit olan asker ve polisler için Mevlid-i Şerif okuttu.

Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu (TESK) Yönetim Kurulu Üyesi ve Malatya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (MESOB) Başkanı 'in öncülüğünde düzenlenen Mevlid-i Şerif, öğle namazı öncesinde Yeni Cami'de okundu.

Daha sonra caminin önünde kurulan platformda Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu tarafından başlatılan  "Hepimiz Kardeşiz" kampanyası kapsamında, MESOB ve bağlı esnaf kuruluşları tarafından şehitler için lokma dağıtıldı.

Burada konuşan Malatya Valisi , esnaf ve sanatkarları temsilen Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu'nun bir karar aldığını belirterek, "Türkiye'de binlerce afiş basarak illere dağıttılar. İllerimizde de esnaf kuruluşlarımız kardeşliği ön plana çıkartan hepimiz zaten kardeşiz. Bu kardeşliğimizi bilmeyenlere hatırlatmak açısından faydalı olacağını düşünüyorum. Malatya'da bu fazlasıyla sağlanmış durumda. İnşallah hiçbir olumsuzluk olmamaya devam eder, Ülkemizin her tarafına kardeşlik hakim olur diyorum" diye konuştu.

MESOB Başkanı Şevket Keskin de bir duvar tuğlası gibi iç içe olan bu milletin bu yapısını kimse bozamayacağını dile getirerek, "Hilal için, vatan toprakları için, ezan için kurtuluş savaşında olduğu gibi yan yana omuz omuza bu ülke için çarpışan atalarımızın yaptığı gibi bu büyük milleti karşı karşıya getirmeye çalışan şer odakları terör belası boşa çıkarılacaktır. Terör belasına kurban edilen gençlerimizin eline kalem verilmesi gerekirken o gençlerimize silah ve taş verenlerin mutlaka hesabı sorulacaktır. Eline kalem yerine silah tutuşturulup, her gösteride ön safhalara sürülen çocuklar, o silah doğrultan gençlerden terör örgütü ve terör örgütüne destek veren diş güçler kirli ellerini çekmelidir" ifadelerini kullandı.

 Malatya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hasan Hüseyin Erkoç ise bu süreçte herkesin kardeşlik duygularını öne çıkartarak birliktelik ve beraberliği pekiştirme zamanı olduğunu söyledi.

Programa, Yeşilyurt Kaymakamı Nesim Babahanoğlu, Malatya Emniyet Müdürü Ömer Urhal, Malatya Polis Meslek Yüksekokulu Müdürü Mehmet Karlı, Yeşilyurt Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Çınar, TCDD 5. Bölge Müdürü Üzeyir Ülker, Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Ali Evren, esnaf ve sanatkarlar odaları başkanları ile vatandaşlar katıldı.

Kaynak: AA

Manşet

Haberler