Terör Saldırılarına Tepki

Terör Saldırılarına Tepki

AK Parti İzmir İl Başkanı Bülent Delican, son günlerde düzenlenen terör saldırılarını kınayarak, "Devletimizin güvenlik güçlerinin kamu düzenini sağlamaya yönelik meşru operasyonları ile eli kanlı terör örgütünün insanlık dışı saldırılarını eşdeğer görmek, devlet ile terör örgütünü birbirinin dengi olarak konumlandırarak sözde 'barış' çağrıları yayınlamak, en hafif ifadesiyle gaflet olarak tanımlanabilir" dedi.

Terör Saldırılarına Tepki

AK Parti İzmir İl Başkanı Bülent Delican, son günlerde düzenlenen terör saldırılarını kınayarak, "Devletimizin güvenlik güçlerinin kamu düzenini sağlamaya yönelik meşru operasyonları ile eli kanlı terör örgütünün insanlık dışı saldırılarını eşdeğer görmek, devlet ile terör örgütünü birbirinin dengi olarak konumlandırarak sözde 'barış' çağrıları yayınlamak, en hafif ifadesiyle gaflet olarak tanımlanabilir" dedi.

Partisinin İzmir İl Başkanlığında AK Parti İzmir milletvekillerinin de katıldığı basın toplantısında konuşan Delican, yaşanan terör olaylarına tepki gösterdi. 

Terör örgütü PKK'nın barış ve huzurun düşmanı olduğunu bir kez daha gösterdiğini söyleyen Delican, HDP'nin ise terör örgütünün kanlı eylemlerini kınamayarak örgüte destek verdiğini öne sürdü.

Sözde "barış bloku"

"PKK'nın siyasi taşeronu gibi çalışan HDP bütün siyasi tutum ve davranışlarıyla HDP'ye oy veren seçmenlere de ihanet ederek Türkiye partisi söyleminin yalan olduğunu ortaya koymuştur" ifadelerini kullanan Delican, şehit cenazelerinden sonra CHP İzmir milletvekillerinin HDP ile birlikte ortak hareket etmesinin doğru olmadığını savundu.

Delican, şunları söyledi:

"PKK saldırıları sonucu peş peşe şehit cenazeleri gelirken CHP İzmir milletvekilleri HDP'lilerle sözde 'barış bloku' adı altında devletin terörle mücadelesini zaafa uğratmaya dönük mesai birliği yaparak kuruluş misyonuna da ihanet etmektedir. Devletimizin güvenlik güçlerinin kamu düzenini sağlamaya yönelik meşru operasyonları ile eli kanlı terör örgütünün insanlık dışı saldırılarını eşdeğer görmek, devlet ile terör örgütünü birbirinin dengi olarak konumlandırarak sözde 'barış' çağrıları yayınlamak, en hafif ifadesiyle gaflet olarak tanımlanabilir. Bu bloktan beklenen PKK'ya kol kanat germeleri değil, PKK eylemlerini açıkça lanetlemelidir."

Toplantıya, AK Parti İzmir milletvekilleri Hüseyin Kocabıyık, İbrahim Turhan, Nesrin Ulema, Cemil Şeboy ve Kerem Ali Sürekli katıldı.

Kaynak: AA