Terör Örgütünün Elebaşılarından Nedim Seven Fransa'da Yakalandı

Terör Örgütünün Elebaşılarından Nedim Seven Fransa'da Yakalandı

Terör Örgütü PKK'ya Yönelik Operasyonlarını Sıklaştıran Fransız Polisi'nin, Örgütün Önde Gelen Üst Düzey Yöneticilerinden Nedim Seven'i Gizlendiği Bir Evde Gözaltına Aldığı Bildirildi.

Terör Örgütünün Elebaşılarından Nedim Seven Fransa'da Yakalandı

Terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonlarını sıklaştıran Fransız Polisi'nin, örgütün önde gelen üst düzey yöneticilerinden Nedim Seven'i gizlendiği bir evde gözaltına aldığı bildirildi.

Örgüte yakın kaynaklardan elde edilen bilgilere göre, daha evvel hakkında kırmızı bülten çıkarılan ve uzun süredir Interpol tarafından aranan, 'Çukurcalı Behzat' kod isimli Nedim Seven'in, Fransız Polisi'nin dün gece düzenlediği operasyonda yakalndığı duyuruldu. Örgütün üst düzey elebaşları arasında yer alan ve PKK'nın sözde lideri Murat Karayılan'ın sağ kolu olarak gösterilen 38 yaşındaki Nedim Seven'in, Fransa'nın batısındaki Brotanya bölgesinde bulunan Vannes şehrinde, gizlendiği Baki Çelik isimli Kürt bir ailenin evinde gözaltına alındığı kaydedildi. Terör örgütü PKK içinde silah bırakma eğiliminde olan muhalif kanadı yok etmek için görevlendirilen Seven, örgütün İmralı Cezaevi'nde tutuklu bulunan elebaşısı Abdullah Öcalan'da dahil olmak üzere PKK'nın üst düzey 29 yöneticisi arasında yer aldığı biliniyor. PKK militanı, geçtiğimiz yıl ağustos ayında Belçika-Hollanda sınırındaki Eijsden yolunda yakalanmış, ancak bilinmeyen bir nedenle yeniden serbest bırakılmıştı.

Öte yandan, Fransız polisinin 5 Şubat 2007 tarihinde Paris'te örgüte yönelik düzenlediği operasyonlarda Rıza Altun'un da aralarında bulunduğu 13 örgüt militanı gözaltına alınmıştı.

(SK-OYK-OYK-RO-D)

Kaynak: İHA