Kızılay'daki Bombalı Saldırıyla İlgili 4 Kişi Gözaltında

Kızılay'daki Bombalı Saldırıyla İlgili 4 Kişi Gözaltında

13 Mart'ta Kızılay Güvenpark'ta bombalı araçla düzenlenen saldırıyla ilgili soruşturmada yeni bulgulara ulaşıldı. Ankara, İstanbul ve Kars'ta düzenlenen operasyonda 4 kişi gözaltına alındı.

Ankara Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi (TEM) ekiplerince, terör örgütü PKK'ya yönelik Ankara, İstanbul ve Kars'ta gerçekleştirilen operasyonda 4 kişi yakalandı. Şüphelilerin, Kızılay'daki terör saldırısıyla ilgili gözaltına alındıkları bildirildi.

KIZILAY SALDIRISINA İLİŞKİN SORUŞTURMADA YENİ BULGULARA ULAŞILDI

AA muhabirinin aldığı bilgiye göre, 13 Mart'ta Kızılay Güvenpark'taki otobüs durağının yakınında bir aracın patlatılması sonucu meydana gelen ve terör örgütü PKK tarafından gerçekleştirildiği tespit edilen, 35 kişinin öldüğü saldırıya ilişkin soruşturma kapsamında yeni bulgulara ulaşıldı.

3 İLDE OPERASYON, 4 GÖZALTI

Geniş çaplı soruşturmada, söz konusu saldırıyla ilgileri olduğu gerekçesiyle 4 şüpheliye yönelik Ankara, İstanbul ve Kars'ta sabah saatlerinde eş zamanlı operasyon düzenlendi. Operasyonda Ankara'da 2, İstanbul ve Kars'ta birer kişi gözaltına alındı. Ankara'da gözaltına alınan iki şüpheli, Adli Tıp Kurumunda sağlık kontrolünden geçirildikten sonra Ankara Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesine getirildi.

YENİ GÖZALTILAR OLABİLİR

Diğer iki şüphelinin ise bulundukları illerde sağlık kontrolünden geçirilmelerinin ardından gün içerisinde Ankara'ya gönderileceği öğrenildi. Operasyon kapsamında yeni gözaltıların olabileceği bildirildi.