TSK'nın Vurduğu PYD/YPG'nin Örgüt Yöneticilerinden Teröristlere Talimat: Sivil Giyinin

TSK'nın Vurduğu PYD/YPG'nin Örgüt Yöneticilerinden Teröristlere Talimat: Sivil Giyinin

TSK tarafından top atışı yapılan Afrin'deki PYD/YPG sığınaklarındaki teröristlere ''Sivil giyinin'' talimatı veren örgüt yönetimi, verilen zaiyatı sivil halkmış gibi gösterme çabasına girdi.

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Afrin'deki PKK/PYD-YPG terör örgütüne ait barınak ve sığınakları vurmasının ardından örgütün Afrin'deki üst düzey yöneticilerinin mevzilerdeki teröristlere sivil halkmış gibi görünmeleri için kıyafet değiştirmeleri konusunda talimat verdikleri tespit edildi.

KIYAFET DEĞİŞTİRİN TALİMATI

Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından 19-20 Ocak 2018 tarihlerinde PKK/PYD-YPG terör örgütü tarafından Afrin bölgesinden açılan taciz ateşlerine meşru müdafaa kapsamında mukabelede bulunuldu. PKK/PYD-YPG terör örgütü mensuplarınca kullanılan barınak ve sığınakların vurulmasının ardından Afrin'deki örgütün üst düzey yöneticilerinin mevzilerdeki teröristlere sivil halkmış gibi görünmeleri için kıyafet değiştirmeleri konusunda talimat verdikleri ortaya çıktı.

ZAİYATI SİVİL HALKMIŞ GİBİ GÖSTERECEKLER

Yerel kaynaklardan alınan bilgilere göre; Terör örgütü yöneticilerinin Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından yapılan atışlarla verilen zayiatı sivil halkmış gibi gösterme gayreti içinde olduğu belirtildi.

TÜRKİYE, SİVİLLERİN ZARAR GÖRMEMESİ İÇİN ÇABA SARFEDİYOR

Fırat Kalkanı Harekatı'nda El Bab'ın DEAŞ'tan temizlenmesi sırasında sivil halkın zarar görmemesi için büyük bir hassasiyet gösteren Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Afrin operasyonunda bölgede yaşayan sivilleri zarar görmemesi için büyük bir çaba sarfettiği öğrenildi.