Terör Örgütü Elebaşısı Öcalan'ın Saçlarının Kesilerek Yakılması İddiaları

Terör Örgütü Elebaşısı Öcalan'ın Saçlarının Kesilerek Yakılması İddiaları

Adalet Bakanı Mehmet Ali Şahin, Cezaevlerinde Bulunan Hükümlü ve Tutuklulara Kötü Muamele Edilmesinin Mümkün Olmadığını Belirterek, Terör Örgütü Elebaşısı Abdullah Öcalan'ın Saçlarının Kesilerek Yakılması İddialarının Gerçek Dışı Olduğunu Söyledi.

Terör Örgütü Elebaşısı Öcalan'ın Saçlarının Kesilerek Yakılması İddiaları

Adalet Bakanı Mehmet Ali Şahin, cezaevlerinde bulunan hükümlü ve tutuklulara kötü muamele edilmesinin mümkün olmadığını belirterek, terör örgütü elebaşısı Abdullah Öcalan'ın saçlarının kesilerek yakılması iddialarının gerçek dışı olduğunu söyledi.

Antalya'da iki gündür gezi ve incelemelerde bulunan Adalet Bakanı Mehmet Ali Şahin, Kepez Belediyesi'nin iftar çadırında orucunu açtı. Vatandaşlarını yoğun ilgi gösterdiği Bakan Şahin, iftar sonrası basın mensuplarının sorularının cevaplandırdı.

Bir basın mensubunun teröristbaşı Abdullah Öcalan'ın cezaevinde saçlarının kesilerek yakılması iddiası ile ilgili sorusuna Şahin, "Bu söylenen ifadeler tamamen ortalığı karıştırmak için söylenmiş gerçek dışı bir iddiadır. Gündem oluşturmak amacıyla söylenmiştir. Cumhuriyet savcılarımız kontrolü ve talimatı altında orada görev yapan güvenlik güçlerimiz ve adli personel yasalar nasıl davranılması gerekiyorsa o şekilde davranıyordur. Saçlarının yakılması tamamen saçma iddiadır. Ankara'ya dönünce bu konuyu

iyice araştıracağım" şeklinde cevap verdi.

(ÖK-ÖK-Y)

Kaynak: İHA