Terör Örgütü Elebaşının Avukatlarıyla Görüşmesi Sona Erdi

Terör Örgütü Elebaşının Avukatlarıyla Görüşmesi Sona Erdi

Terör örgütü elebaşının avukatlarıyla görüşmesi sona erdi Terör örgütünün avukatları güvenlik sebebiyle Mudanya iskelesine getirildiBURSA - Terör örgütü elebaşı Abdullah Öcalan'ın sabah saatlerinde yanına giden 2 avukat, görüşmenin ardından hareket ettikleri Gemport Limanı'na değil,...

Terör Örgütü Elebaşının Avukatlarıyla Görüşmesi Sona Erdi

Terör örgütü elebaşının avukatlarıyla görüşmesi sona erdi

Terör örgütünün avukatları güvenlik sebebiyle Mudanya iskelesine getirildi


BURSA - Terör örgütü elebaşı Abdullah Öcalan'ın sabah saatlerinde yanına giden 2 avukat, görüşmenin ardından hareket ettikleri Gemport Limanı'na değil, güvenlik maksadıyla Mudanya Güzelyalı Jandarma İskelesi'ne getirildi.

PKK terör örgütsü elebaşı Abdullah Öcalan'ın avukatları 8 yıl sonra ilk kez Gemlik'ten İmralı Adası'na sabah saatlerinde hareket etmişti. Saat 16.40 itibariyle sona eren görüşmenin ardından 2 avukat İmralı'ya hareket ettikleri Gemport Limanı yerine, Mudanya Güzelyalı Jandarma İskelesi'ne getirildi. Herhangi bir basın açıklaması yapılmaması ve güvenlik maksadıyla Mudanya Güzelyalı'da bulunan jandarma iskelesine götürülen 2 avukat sabah 9.20'de İmralı Cezaevine polis, jandarma ve cezaevi personeli gözetiminde gitmişti.

Ne olmuştu?

Abdullah Öcalan Mayıs ayının başlarında Avrupa İşkenceyi Önleme Komitesi ve avukatlarıyla bir görüşme yapmıştı. Ancak avukatlar bu görüşmeyi gerçekleştirmek için İstanbul'dan hareket etmişti. Bugünkü ziyaret 27 Temmuz 2011 tarihinden sonra avukatlarıyla Gemlik üzerinden yapılan ilk görüşme özelliğini taşıyor. Öcalan en son 12 Ocak 2019'da kardeşi Mehmet Öcalan ile görüşmüştü.

Kaynak: İHA