Terör Örgütü Çözüldü

Terör Örgütü Çözüldü

Genelkurmay Tarafından Yapılan Açıklamada, Örgütün Dağıldığını, Batman ve Hakkari'de 2 Terörist Güvenlik Güçlerine Teslim Olduğunu, Pek Çok Teröristin de Teslim Olmak İçin Fırsat Kolladığı Belirtildi.

Terör Örgütü Çözüldü

Genelkurmay Başkanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre, Batman'da 1 terörist yakalanırken, Hakkari'de de 1 terörist güvenlik güçlerine teslim oldu. Ayrıca, Mardin'in Nusaybin İlçesi'nde dağlık arazi kesiminde güvenlik güçlerince yapılan arazi arama ve tarama faaliyetinde de terör örgütü mensuplarınca kullanılan 7 mağarada türlü çapta 47 adet mermi, 1 adet el bombası, 63 adet mayın kapsülü, türlü gıda maddeleri ve yaşam malzemesi ele geçirildi.

Genelkurmay Başkanlığı'nın internet sitesinde yer alan 'Terörle Mücadele'ye ilişkin duyuruda yer alan bilgiye göre, Batman'ın Kozluk İlçesinde dün saat 20.30'da, terör örgütü mensubu bir terörist, güvenlik güçlerince yakalandı. Şırnak'ın Güçlükonak ilçesi dağlık arazi kesiminde güvenlik güçlerince yapılan arazi arama ve tarama faaliyetinde, terör örgütü mensuplarınca kullanılan üç mağara içerisinde, muhtelif gıda maddesi ve yaşam malzemesi ele geçirildi. Mardin'in Nusaybin ilçesi dağlık arazi kesiminde güvenlik güçlerince yapılan arazi arama ve tarama faaliyetinde de terör örgütü mensuplarınca kullanılan 7 mağarada türlü çapta 47 adet mermi, 1 adet el bombası, 63 adet mayın kapsülü, türlü gıda maddeleri ve yaşam malzemesi bulundu.

Öte yandan, Hakkari'nin Yüksekova İlçesinde terör örgütü mensubu 1 terörist, 22 Şubat günü saat 17.00'de güvenlik güçlerine teslim oldu.

(TB-OK-Y)

Kaynak: İHA