Terme Halk Eğitim Merkezi, Tıbbi Sekreterlik Kursu Açtı
Haberler » Güncel » Haber

Terme Halk Eğitim Merkezi, Tıbbi Sekreterlik Kursu Açtı

Samsun'un Terme İlçesinde Faaliyet Gösteren Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü'nün Açtığı Tıbbi Sekreterlik Kursu Yoğun İlgi Gördü.

Terme Halk Eğitim Merkezi, Tıbbi Sekreterlik Kursu Açtı

Samsun'un Terme ilçesinde faaliyet gösteren Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü'nün açtığı tıbbi sekreterlik kursu yoğun ilgi gördü.

Terme Halk Eğitim Merkezi Müdürü Mustafa Baş, tıbbi sekreterlik kursuna beklentilerinin üzerinde talep olduğunu söyleyerek, kursun eylül ayında açılacağını vurguladı.

Daha önce tıbbi sekreterlik kursu ile ilgili 3 ayrı sınıf açarak 120 kişiye kurs verdiklerini ve yeni açtıkları kurs ile 3 yeni sınıf daha oluşturacaklarının altını çizen Müdür Mustafa Baş, şu anda eğitim gören 60 kursiyerleri olduğunu açıkladı.

Müdür Baş, "Tıbbi sekreterlik kursumuz, 60 saati teorik 20 saati ise uygulamalı toplam 80 saatten oluşuyor. Kursiyerler, 2 aylık bir eğitimden sonra başarılı olanlar belge alamaya hak kazanmakta. Bu kurslarımızda eğitim gören arkadaşlar, devlet ve özel hastanelerde, sağlık merkezlerinde iş imkânı bulabilmekte. Kursiyerler, vermiş olduğumuz eğitim sayesinde sağlık ile ilgili herhangi bir işletmede hasta kabul işlerini ve muayene öncesi işleri yapabilmektedirler." diye konuştu. (CİHAN)