Terim: Penaltılara Kalmamak İçin Elimizden Geleni Yapacağız

Terim: Penaltılara Kalmamak İçin Elimizden Geleni Yapacağız

Milli Takımlar Teknik Direktörü Fatih Terim, Çek Cumhuriyeti Maçının Final Havasında Geçeceğini Belirterek, 'Umarım, Maçın Başında Yapmak İstediklerimizi Sonuna Kadar Götürürüz ve Sonuç Lehimize Olur' Dedi.

Terim: Penaltılara Kalmamak İçin Elimizden Geleni Yapacağız

Milli Takımlar Teknik Direktörü Fatih Terim, Çek Cumhuriyeti maçının final havasında geçeceğini belirterek, ''Umarım, maçın başında yapmak istediklerimizi sonuna kadar götürürüz ve sonuç lehimize olur'' dedi.

Maçın penaltılara kalmaması için ellerinden geleni yapacaklarını ifade eden Terim, A Milli Takımın, şampiyona öncesi bu kadar deneyimli olmadığını belirterek, şöyle konuştu:

''Ama başarıya aç bir takımdı. Eleme grubu maçlarında, İsviçre maçında elimizden geleni yaptık. Çek Cumhuriyeti maçında da final maçı havasında oynayarak elimizden gelen başarıyı ortaya koyacağız''

Terim, istatistiklere bakınca Çek Cumhuriyeti'nin, Türkiye'ye karşı bariz bir üstünlü olduğunu hatırlatarak, ''Ama biz de bir çok seriyi bozduk. En son İstanbul'daki maçta 2-0'dan 2-2'ye getirdik. Demek ki bizim kazanma zamanımız gelmiş. Çekler, özellikle penaltılarda 20'de 20 atmışlar. Ama her seri bir yerde bozulur. Demek ki bu serinin bozulma zamanı gelmiştir bizim için'' diye konuştu.

Terim, sözlerini şöyle sürdürdü:

''Umuyorum 90 dakika içinde işi bitiririz. Bunun için de muhakkak ki oyun dahilinde hamlelerimiz olacak. Zaten ben oyuncularımı penaltıya çalıştırmadım, bugün de çalıştırmayacağım. Maçı kazanmak için oyun içinde hangi hamleyi yapmamız gerekiyorsa risk alarak onu da yapacağız.''

Sakat futbolcuların durumuyla ilgili de açıklamalarda bulunan Fatih Terim, ''Emre Belözoğlu ve Tümer kesin oynamayacak. Servet ise düz koşu yapacak. Maça kadar daha 24 saatimiz var. Öyle ümit ediyorum ki yarın oynayabilecek'' dedi.

Terim toplantının son bölümünde yarınki Çek Cumhuriyeti maçının on birini şöyle açıkladı:

Volkan, Hamit, Emre Güngör, Servet, Hakan Balta, Arda, Tuncay, Mehmet Topal, Aurelio, Semih ve Nihat.

Kaynak: AA