Terim: "Komşu Komşuya Gideriz"

Terim: "Komşu Komşuya Gideriz"

Milli Takımlar Teknik Direktörü Fatih Terim, 2008 Avrupa Futbol Şampiyonası'na, Gruptan Türkiye ve Yunanistan'ın Katılacağını Düşündüğünü Belirterek, "Komşu Komşuya Gideriz" Dedi.

Terim:

Milli Takımlar Teknik Direktörü Fatih Terim, 2008 Avrupa Futbol Şampiyonası'na, gruptan Türkiye ve Yunanistan'ın katılacağını düşündüğünü belirterek, "Komşu komşuya gideriz" dedi.

Terim, Türk ve yabancı medyanın büyük ilgi gösterdiği basın toplantısına, Yunanlı basın mensuplarına "Hoş geldiniz, Ümit ederim ki hoş vakit geçirirsiniz. Her zamanki gibi biz de misafirperverliğimizi gösteririz" diyerek başlarken, ilk sözü de konuk medya üyelerine verdi.

Fatih Terim, "Yunanistan aşama yaptı, bir korkunuz var mı?" sorusu üzerine, "Tabela çok açık. Beraberlikte Yunanistan önemli bir avantaj elde eder" diye konuştu.

İlk günden beri Avrupa Şampiyonası'na gitme inancı taşıdığını kaydeden Terim, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Komşu komşuya gideceğiz gibi gözüküyor. Tabela açık derken şunu da izah etmemiz lazım. Yunanistan'daki maçtan sonraki durumda değiliz, Türkiye olarak. Yunanistan, Moldova'yı son 30 saniyede yenmeyi becerdi, biz beceremedik. Yarınki maçta, Norveç'te yine şansımız var. Ukrayna'yı yenmek zorundaydık, yendik. Sonuna kadar ümidimizi taşıyacak durumdayız. Yunanistan'ı yeneriz, Bosna'da Norveç'i yener, iki takım da belli olur, ama Yunanistan'ın bir avantajı olduğu gerçek. O da evinde oynayacağı Malta maçı. Macaristan ile Macaristan'da oynamak çok kolay değil çünkü."

Terim, "Çok eleştiriliyorsunuz. Yunanistan maçını kazanırsanız, tavrınız nasıl olur?" sorusu üzerine, "Hepiniz beni çok iyi tanıyorsunuz. Hiçbir zaman kazandıktan sonra 'Gördünüz mü?' diye tavır içinde olmadım. O çok ufak çekişme. Benim duruşumla hiç orantılı değil, kaybetmişken tehlikeli olabilirim" ifadesini kullandı.

Terim, bir basın mensubunun, "Medya ile aranızdaki küslük ne zaman bitecek?" biçimindeki sorusu üzerine, kimse ile küs olmadığını ve değişmediğini söyledi.

Terim, 32 yaşında teknik direktörlüğe başladığını dile getirerek, şöyle devam etti:

"O gün de bugün de aynı şeyi söylüyorum. Eleştiriler olacaktır, olmalıdır da... Yeter ki kırıcı olmasın, ama aileme dokunma hakkını size kimse veremez. Zaten içinizde baba olanlar da var. Kanadımı gerdiğimde de içine giremezsiniz, hiçbiriniz, hangi güç olursa olsun. Siz o kadar ileri gittiniz. Şu anda kanunun vereceği karara boynumuz kıldan ince, ama böyle bir şeye hiçbirinizin hakkı yok. Yaşadığım sürece evladıma kanadımı gererim, böyle olunca da ne olacağını içinizden bazıları bilir. Bir damla gözyaşına kıyamadığım evladımın, benim yanımda ağlamasına hiçbiriniz sebep olamazsınız, buna da müsaade etmem. Ondan sonra da bana küslük sorusunu soramazsınız? Hepinize iyi akşamlar" dedi.