Terim, Kazanan 11'i Bozmuyor

Terim, Kazanan 11'i Bozmuyor

(A) Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Fatih Terim, Moldova Maçına Macaristan Maçının 11 ile Çıkacaklarını Söyledi.

Terim, Kazanan 11'i Bozmuyor

(A) Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Fatih Terim, Moldova maçına Macaristan maçının 11 ile çıkacaklarını söyledi.

Fatih Terim, Moldova maçı hazırlıklarını sürdüren milli takımın antrenmanından önce düzenlediği basın toplantısında, sistemin çok önemli olmadığını belirterek, ''Sistem maç kazansaydı 4-4-2 oynayan iki takım hep berabere kalırdı. Oyun prensipleri, yapmak istedikleriniz bence çok daha belirleyici. Ben özellikle güçlü bir orta saha yaratmak istiyorum. Sahanın her yerinde ve mücadelenin içinde olabilen oyuncular istiyorum'' dedi.

Macaristan maçında çok iyi bir görev anlayışı ve taktik disiplin sergilediklerini ifade eden Terim, şöyle konuştu:

''Her hücumda en az 5-6 kişi bulunduk. Kimi nereye koyduğunuz değil, nasıl oynatmak istediğiniz çok önemli. Eksiklerimiz var ama kendilerinden her an bir şey beklediğiniz oyuncuların birlikte sahada olması da herkese bir rahatlık getirir. Macaristan maçında gerçekçi, basan ve coşkulu oynayan bir takım vardı diye düşünüyorum.''

Fatih Tekke'nin bileğindeki sakatlığı nedeniyle Macaristan maçı kadrosundan çıkarıldığını belirten Fatih Terim, takımdaki sakatlıklarla ilgili olarak şunları kaydetti:

''Hakan'ın fazla bir problemi yok. Bizdeki problemlerin bazıları yeni sakatlıktan çıkmış arkadaşlarımızın olması. Örneğin Nihat gibi. Tümer'in dizinde bir rahatsızlık vardı, o fena durumda değil. Dolayısıyla şu anda oynamaz diyeceğimiz bir oyuncu yok.''

Fatih Terim, hiçbir oyuncusunun eleştirilmesine karşı çıkmadığını ama kendisinin de inandığı doğrultuda bir tarzı olduğunu söyledi.

Kendisi için önemli olanın pozisyona girmek olduğunu ifade eden Terim, ''Ne kadar çok pozisyona girersek, o kadar iyi. Çünkü sonunda mutlaka gol atarsınız. Bugün olmazsa, yarın atarsınız'' şeklinde konuştu.

Fatih Terim, Moldova'nın Macaristan'dan daha iyi savunma yaptığını vurgulayarak, ''Moldova maçına Macaristan maçındaki 11 ile çıkıyoruz. Biz oyunumuzu geliştirmeliyiz'' dedi.