Terim: "Galibiyet Çok Anlamlı"

Terim: "Galibiyet Çok Anlamlı"

Milli Takımlar Teknik Direktörü Fatih Terim, 2008 Avrupa Futbol Şampiyonası Eleme Grubu Maçında Deplasmanda Norveç Karşısında Çok Önemli Bir Galibiyet Aldıklarını Belirterek, "Oyuncularım Ülkeleri İçin Çok Anlamlı Bir Galibiyet Aldı" Dedi.

Terim:

Milli Takımlar Teknik Direktörü Fatih Terim, 2008 Avrupa Futbol Şampiyonası eleme grubu maçında deplasmanda Norveç karşısında çok önemli bir galibiyet aldıklarını belirterek, "Oyuncularım ülkeleri için çok anlamlı bir galibiyet aldı" dedi.

Futbolcularının Norveç maçından sonra da sağduyulu yaklaşımlar sergilediklerini anlatan Terim, ''Maçtan sonra soyunma odasına girdiğimizde, o bağırtı sevinç içinde içlerinden seslenen arkadaşlar, 'Bu maç burada bitti, sevinmemizi Çarşamba'ya saklayalım' diyordu. Böyle genç insanların böyle akıllı ve sağduyulu yaklaşımları zaten bir takım olduklarını ve olayı hepimizden fazla düşündüklerini gösteriyor. Bundan dolayı çok memnunum'' şeklinde konuştu.

Fatih Terim, Avrupa Şampiyonası Finalleri'ne gitmek için sadece bir adımlarının kaldığını kaydetti. Grupta çarşamba günü Bosna-Hersek ile yapacakları son maça da değinen Terim, şunları söyledi:

''Artık bir adımımız kaldı. İnşallah Çarşamba günü de ne fazla baskı altında tutan, ne kaygıyı az yaşatan, kaybetme duygusundan uzak, kazanma coşkusuyla, duygusuyla dolmuş aynı bir milli takım göreceğimize inanıyorum ve Avrupa Şampiyonası Finalleri'ne gitmeye hak kazanacağımızı düşünüyorum.''

Oyuncularına bugün 4 saat izin verdiğini açıklayan Fatih Terim, ''Bugün kendilerine 4 saat izin verdim. Çıksınlar gezsinler, eğlensinler, kafalarını boşaltsınlar ve psikolojik olarak kamptan uzaklaşsınlar istedim. Onlar benden 2 saat istedi, ben 4 saat verdim. Çünkü bilinçliler, olayı kavramış durumdalar. Onlara güveniyorum. Maça gelen taraftarımız da onlara güvensin. İnşallah bu zevki hep beraber yaşayalım'' diyerek sözlerini tamamladı.