Terim: Emre Belözoğlu Yarın Oynayamayacak

Terim: Emre Belözoğlu Yarın Oynayamayacak

2008 Avrupa Futbol Şampiyonası (A) Grubu'nda Yarın Ev Sahiplerinden İsviçre ile Karşılaşacak (A) Milli Takım'da Teknik Direktör Fatih Terim, Yarınki Mücadelede, İsviçre'de Frei, Türkiye'de de Emre Belözoğlu'nun Oynayamayacağını Söyledi.

Terim: Emre Belözoğlu Yarın Oynayamayacak

2008 Avrupa Futbol Şampiyonası (A) Grubu'nda yarın ev sahiplerinden İsviçre ile karşılaşacak (A) Milli Takım'da teknik direktör Fatih Terim, yarınki mücadelede, İsviçre'de Frei, Türkiye'de de Emre Belözoğlu'nun oynayamayacağını söyledi.

Basel kentinde düzenlenen basın toplantısında konuşan Terim, Emre'nin alt adalesinde 3-4 santimlik ödem oluştuğunu ifade ederek, ''İsviçre'de Frei, bizde de Emre Belözoğlu yarın oynayamayacak. Çek Cumhuriyeti maçına yetişmesi de zor görünüyor. Gökhan ve Servet ile ilgili kararı da yarın vereceğiz'' dedi.

Teknik direktör Terim, Gökhan, Emre Belözoğlu ve Servet'in alternatiflerinin sorulması üzerine, ''Sağlık kurulumuzun bize verdiği brifingde, Gökhan ve Servet'in oynayıp, oynamayacakları maç saatinde belli olacak. Emre'nin bizde rolü o kadar basit değil'' karşılığını verdi.

Kendilerinin de ev sahibi İsviçre'nin de ilk maçını kaybetmesinin yarınki karşılaşmayı çok ilginç hale getirdiğine dikkati çeken Terim, ''Bu açıdan bakıldığında zor maç olacak. Maçlar kazanılır, kaybedilir. Hiçbiri insan sağlığından önemli değildir. Ümit ederim, 2002'deki gibi mağlubiyetle başladığımız şampiyonayı iyi bitiririz'' diye konuştu.

İsviçre maçı öncesinde bazı sıkıntılar yaşadıklarının hatırlatılması üzerine tecrübeli teknik adam, ''Bu sıkıntıları lehimize çevireceğiz. 23 oyuncumuz var. Oynayabilecek durumdaki futbolcularımızın hepsi bu durumu lehimize çevirmek için ellerinden geleni yapacaklardır'' dedi.

Portekiz maçını kaybetmelerinin dezavantaj oluşturmadığını anlatan Fatih Terim, sözlerini ''Başımızı öne eğmemizi gerektirecek bir durum yok. Bizim için Avrupa Şampiyonası yarın başlıyor'' diye tamamladı.