Terim: Benim İçin Hedefler Bitmez

Milli Takımlar Teknik Direktörü Fatih Terim, Türkiye'nin Tarihinde İlk Kez Avrupa Futbol Şampiyonası'nda Yarı Final Oynadığını Ancak Kendisi İçin Hedeflerin Bitmeyeceğini Söyledi.

Terim: Benim İçin Hedefler Bitmez

Milli Takımlar Teknik Direktörü Fatih Terim, Türkiye'nin tarihinde ilk kez Avrupa Futbol Şampiyonası'nda yarı final oynadığını ancak kendisi için hedeflerin bitmeyeceğini söyledi.

Terim, düzenlediği basın toplantısında, Almanya'dan çekinmediklerini ifade ederek, ''Ne ben, ne de oyuncularım bugün bulunduğumuz noktayı yeterli görmüyoruz. Turnuva başında benim oyuncularımı dünya pek tanımıyor demiştim. Şimdi kendimizi yeterince tanıttık. Yarın terimizin son damlasına kadar mücadele edeceğiz'' diye konuştu.

Futbolda mucize diye bir şey tanımadığını dile getiren Terim, şöyle konuştu:

''Mucize ve şans diyenlere gülüyorum. Einstein, (her şeyi mucize olarak görüp yaşayanlar ve hiçbir şeyin mucize eseri olmayacağına inananlar) diye iki gruba ayırıyor insanları. Ben ikincisine inananlardanım. İnançlı, azimli bir takım yarattık. Bizim futbolun dışında hayata dair verdiğimiz mesajlar da var. Kavgası, gürültüsü çok olan bir ülkeden geliyoruz. Ancak bizim buradaki başarımız Gazze'den Irak'a kadar birçok insanı aynı bayrak altında sevinmek üzere sokaklara döktü. Milyonlarca insana dertlerini geçici bir süre unutturduğumuz için mutluyuz.''

Terim, finalde rakiplerinin kim olacağının kendilerini ilgilendirmediğini kaydederek, ''Finale biz çıkalım da öbür taraftan kim çıkarsa çıksın önemli değil. Sakatların cezalıların arkasına sığınamayız. Finale biz bu ekiple çıkalım her türlü zorluğu da aşarız. Dünyaya kendimizi öyle bir hatırlattık ki, 40 senedir futbolun içindeki bir insan olarak buna şans diyenlere şaşıyorum. Şans, mücadele edenin, oynayanın yanındadır. Geldiğimiz nokta çok önemli ama geçtiğimiz yol bugünü daha anlamlı hale getiriyor. Yıllar sonra bile 2008 Avrupa Futbol Şampiyonası denince Türkiye ilk akla gelen takım olacaktır'' ifadelerini kullandı.

Bu arada milli takım kafilesi, bugün TSİ 12.00'de uçakla Viyana'dan Basel'e gelerek kamp yaptığı otelde bir süre dinlendi. Milliler daha sonra maçın yapılacağı St. Jacop Park Stadı'nda ilk 15 dakikası basına açık bir antrenman yaptı. Çalışmanın ardından (A) Milli Takım, Almanya ile yapacağı maç için kampa girdi.

Kaynak: AA