Tenis Sporu Kemalpaşa'da Yaygınlaşıyor

Tenis Sporu Kemalpaşa'da Yaygınlaşıyor

Tenis Sporu Kemalpaşa'da Yaygınlaşıyor
İhlas Haber Ajansı - Haberler | Yerel

Kort tenisini Kemalpaşa halkına sevdiren Kemalpaşa Belediyesinde bugüne kadar 300 kursiyer ücretsiz tenis kursu aldı.

Kort tenisini Kemalpaşa halkına sevdiren Kemalpaşa Belediyesinde bugüne kadar 300 kursiyer ücretsiz tenis kursu aldı. Tenis sporunun gündeme gelmesi bu sporun gelişmesi ve yaygınlaşması adına büyük çaba sarf eden Kemalpaşa Belediye Başkanı Rıdvan Karayalı ile kursiyerler Su Perisi Otel'de düzenlenen sabah kahvaltısında bir araya geldi.

Bugüne kadar ayrı ayrı gruplarda yer alan kursiyerlerin bir araya gelerek birbirlerini tanımaları için böyle bir sabah kahvaltısı düzenlediklerini söyleyen Kemalpaşa Belediyesi Tenis Antrenörü Fatih Akdoğan, "Kemalpaşa Belediyesi çatısı altında birçok branşta ücretsiz spor kursları düzenlenmekte, bunlardan birisi de tenis. Bize bu imkanları sağlayan Kemalpaşa Belediye Başkanı Rıdvan Karakayalı'ya teşekkür ederiz. Bu kadar spor branşını bir arada gördüğümüz nadir ilçelerden biri, Kemalpaşa. 4,5 yılda spor alanında ilerleyen Kemalpaşa Belediyesi turnuvalara, liglere katılma başarısını yakalamıştır. Belediyemizin spor birimi Kemalpaşa Belediyesi Spor Kulübüne sporcu yetiştiriyor. Tenis sporunda kullandığımız raketler, toplar, tenis kortlarından ücretsiz faydalanıyoruz. Kemalpaşa Belediyesi çatısı altında kurs alan kursiyerler, tenis sporuna sahip çıkmak ve sevdirmek amacıyla Kemalpaşa Tenis Derneği'ni kurmaya karar verdi, tenis sporunu sevenleri aramızda görmek isteriz" dedi.

Kemalpaşa Belediyesi bünyesinde yaklaşık 3 yıllık çalışma sonucu tenis kursu alan kursiyerlerin aldıkları başarılardan da bahseden Antrenör Fatih Akdoğan, Buca Seniors Turnuvasında Kemalpaşa Belediyesi tenis sporcusu Ezgi Sarıoğlu turnuvanın en centilmen ödülünü kazandı. Tenis kursu öğrencimiz Musab Dinçer Celal Bayar Üniversitesi Beden Eğitimi Öğretmenliği Tenis Antrenörlüğü'nü kazandı. Tenis dalında Büyükşehir Başkanlık Kupasında 3'lüğü ilçemize de kazandırdıklarını söyledi.

2009 yerel seçimlerinden beri Kemalpaşa'yı sporun merkezi haline getirdiklerini söyleyen Kemalpaşa Belediye Başkanı Rıdvan Karakayalı, şöyle konuştu: "Birçok branşta ücretsiz spor hizmeti veriyoruz. Bu branşlar içinden özellikle salon sporu ve kort sporuna önem veriyoruz. Bizim dönemimizde hentbol, basketbol ve tenis sporu da ilçemizde gittikçe yaygınlaşıyor, seviliyor. Tenis sporunda Kemalpaşa'nın söz sahibi olması için elimden geleni yapmaya devam edeceğim. Yeni yaptığımız spor ve rekreasyon alanında bir tenis kortu bir de basketbol sahası yaptık, şu an sporseverlerin hizmetine sunuldu. Bunun dışında bir Ulucak'ta bir de Kemalpaşa spor tesislerinde tenis kortumuz bulunmaktadır. Tenis sporuna talep gittikçe artıyor, bu yüzden yeni bir tenis kort yapmayı düşünüyorum. Ayrıca, Kemalpaşa Belediyesi Spor Kulübü bünyesinde tenis turnuvaları düzenlemeyi planlıyoruz." - İZMİR

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Çok Okunan Haberler

title