Temyiz Haberleri

Temyiz haber, Temyiz son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Temyiz - 24.09.2020
Son Dakika: Yargıtay'dan Mümtazer Türköne, Şahin Alpay ve Ali Bulaç hakkında karar
Zaman Gazetesi eski yazarları hakkındaki davada İstanbul 13'üncü Ağır Ceza Mahkemesi'nde Mümtazer Türköne ve tutuksuz yargılanan Şahin Alpay, Ali Bulaç 'silahlı terör örgütü üyeliği' suçundan hapis cezası aldı. Kararın temyiz incelemesini tamamlayan Yargıtay 16'ncı Ceza Dairesi, Ali Bulaç, Şahin Alpay ve Mümtazer Türköne hakkındaki hükümleri 'eksik inceleme' nedeniyle bozdu.
Temyiz - 23.09.2020
1800 yıllık Lidya yazıtı Anadolu Medeniyetleri Müzesi'nde
Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, "İtalya'daki hukuki süreçte hakimin değişmesi, daha sonra aleyhe verilen haksız karar ve ardından temyiz girişinin 6 yıl ötelenmesi gibi sıkıntılar sebebiyle Lidya yazıtı, 20 yılı gibi aşkın bir süredir ait olduğu topraklara dönmeyi bekledi.
Temyiz - 22.09.2020
Fransız mahkemesinden mültecilere gıda dağıtımı yasağına onay
Sivil toplum kuruluşlarının avukatlarının mahkemenin kararını temyize götürmesi bekleniyor.
Temyiz - 22.09.2020
Gökçe Fırat Çulhaoğlu'na 7 yıla kadar hapis istemi
Karar ilişkin temyiz incelemesi yapan Yargıtay 16.
Temyiz - 22.09.2020
Çinli muhalif yolsuzluk suçlamasıyla 18 yıl hapse çarptırıldı
Açıklamada Ren'in mahkeme kararını kabul ettiği, temyize götürmeyeceği ifade edildi.
Temyiz - 17.09.2020
Son dakika haberi... MİT TIR'ları görüntülerinin yayınlanması davasında Can Dündar için kaçak sayılma süreci başlatıldı
MİT TIR'larının durdurulmasına ilişkin gizli kalması gereken bilgi ve fotoğraflara Cumhuriyet Gazetesi'nde Genel Yayın Yönetmeni olduğu dönemde yer verdiği gerekçesiyle çarptırıldığı 5 yıl 10 ay hapis cezası Yargıtay tarafından bozulan Can Dündar'ın yargılandığı davaya devam edildi. Mahkeme, savcılığın talebi üzerine 2016'dan bu yana yurtdışında olan ve 2018'de hakkında kırmızı bülten kararı çıkarılan Dündar'ın kaçak sayılma sürecini başlattı. Mahkeme gazete ilanı yoluyla Dündar'a çağrıda bulunulmasına, ilanın yayınlanmasından sonra 15 gün içinde mahkemeye gitmemesi durumda ise kaçak sayılarak tüm mallarına el konulmasına karar verdi.   Gazeteci Can Dündar, MİT TIR'larının durdurulmasına ilişkin görüntü ve haber yayınladığı gerekçesiyle İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi'nce 6 Mayıs 2016 tarihinde "Devletin güvenliğine ilişkin gizli kalması gereken bilgileri temin etmek ve açıklamak" suçundan 5 yıl 10 ay hapis cezasına çarptırılmıştı. Temyiz edilen dava, Yargıtay 16.
Temyiz - 16.09.2020
Eski IAAF Başkanı Diack'a yolsuzluktan hapis cezası
2015 yılının kasım ayından beri Paris'te ev hapsinde tutulan Diack'ın avukatlarının mahkeme kararını temyize götüreceği belirtildi.
Temyiz - 16.09.2020
Son Dakika: Yargıtay, DHKP-C'nin avukatlık yapılanması davasında kararını verdi
Daire, İstanbul 37. Ağır Ceza Mahkemesinin sanıklar hakkında verdiği kararlara yönelik temyiz incelemesini tamamladı.
Temyiz - 15.09.2020
DTÖ: ABD Çin'e uyguladığı gümrük tarifeleriyle ticaret kurallarını ihlal etti
Washington yönetiminin, DTÖ'nün ticaret kurallarını ihlal ettiğine dair bulgularını 60 gün içinde temyize götürme hakkı bulunuyor.
Temyiz - 15.09.2020
Cezayir'de gazeteci Dararni hakkındaki hapis cezası 2 yıla indirildi
Cezayir Yargı Konseyi, bugün görülen temyiz duruşmasında, Fransız "TV5 MONDE" kanalında muhabir olarak çalışan gazeteci Dararni (40) hakkında "ulusal birliğe zarar verme" ve "gösterilere teşvik etme" suçlamasıyla daha önce verilen 3 hapis cezasının 2 yıla düşürülmesi kararı verdi.
Temyiz - 15.09.2020
Son dakika haberleri: "Savaş suçlusu" eski Sırp siyasetçi Momcilo Krajisnik Kovid-19'dan öldü
Cezası, 2009'da açıklanan temyiz kararında 20 yıla düşürülen Krajisnik, 2009'da nakledildiği İngiltere'de cezasının üçte ikisini çekmesinin ardından 2013'te serbest kalmıştı.
Temyiz - 13.09.2020
Ölen işçiye 'dedikodulara sebep oldu' diye tazminat vermediler
Özel bir şirkette çalışan işçi hayatını kaybetti. Ölen işçinin ailesi, işverene başvurarak, iş sözleşmesinin ölüm ile son bulduğunu belirterek kıdem tazminatı, fazla mesai ücreti, ulusal bayram ve genel tatil ücreti ve asgari geçim indirimi taleplerinin davalıdan tahsilini talep etti. Davalı şirket sahibi ise iş sözleşmesine ölüm nedeni ile değil, murisin fabrikada çalışan diğer bir işçi ile gönül ilişkisi içine girmesi, bu olayın fabrikada ciddi dedikodulara neden olması ve çalışma düzeninin bozulması nedeni ile haklı sebeple son verildiğini belirterek, davanın reddini savundu. Mahkeme, toplanan deliller doğrultusunda davanın reddine karar verdi. Karar, davacı aile tarafından temyiz edildi.
Temyiz - 12.09.2020
Mısır'da İhvan lideri Bedii'ye müebbet hapis cezası
Söz konusu hükme temyiz yolunun açık olduğu belirtildi.
Temyiz - 12.09.2020
Askeri darbenin üzerinden tam 40 yıl geçti
12 Eylül; 27 Mayıs 1960 darbesi ve 12 Mart 1971 muhtırasının ardından silahlı kuvvetlerin yönetime üçüncü açık müdahalesi olarak tarihe geçti. Emir-komuta zinciri içinde gerçekleştirilen son askeri darbe, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Kenan Evren imzasıyla yayımlanan bildiriyle duyuruldu. TRT'den millete seslenen Kenan Evren, "Kaybolan devlet otoritesini yeniden tesis etmek için TSK'nın yönetime el koymak zorunda kaldığını" savundu. Halbuki daha sonra darbenin şartlarının olgunlaşmasını beklediklerini itiraf etmesi bu durumun hiç de anlatıldığı gibi olmadığını ortaya koyuyordu. Darbeyle Süleyman Demirel'in başbakanı olduğu hükümet görevden alındı, Meclis ve siyasi partiler lağvedildi. Süleyman Demirel, Bülent Ecevit, Necmettin Erbakan ve Alparslan Türkeş sürgüne gönderildi. Bu siyasetçilere siyaset yasağı da konuldu. Darbe sürecinde 650 bin kişi gözaltına alınırken, 517 kişi için idam istendi. 9 Ekim 1980'de ilk olarak sol görüşlü Necdet Adalı, ardından ülkücü Mustafa Pehlivanoğlu idam edildi. 17 yaşındaki Erdal Eren de yaşı büyütülerek 13 Aralık 1980'de idam edildi. 1980 darbesi, Kenan Evren'in idam edilenler için "Asmayalım da besleyelim mi" sözüyle hatırlandı. 1970'li yıllarda CIA'nın Türkiye şefi olan görev yapan Paul Henze'nin ABD Başkanı Jimmy Carter'a Türkiye'deki darbeyi, "Bizim çocuklar başardı" sözleriyle haber vermesi de bir diğer unutulmaz olaydı. Darbeciler Kenan Evren ile Orgeneral Tahsin Şahinkaya 4 Nisan 2012'de yargılanmaya başladı. Yargıtay'da temyiz istemi görüşülen dava, ikisinin de hayatını kaybetmesiyle düştü.
Temyiz - 12.09.2020
Eski İran Yargı Erki Başkan Yardımcısı yolsuzluktan 31 yıl hapis cezası aldı
Yargı Erki Sözcüsü, kararın kesin olmadığını ve temyiz yolunun açık olduğunu sözlerine ekledi.
Temyiz - 12.09.2020
Trump yönetimi Kovid-19 kısıtlamalarına dayanarak 8 bin 800 refakatsiz çocuğu sınır dışı etti
Ortiz'in ifadesine, Trump yönetiminin, kısa süre önce Kovid-19 kısıtlamaları çerçevesinde göçmen çocukların ruhsatlı ve gözlem altındaki merkezler yerine otellerde tutulmasına ilişkin tartışmalı uygulamaya ilişkin bir mahkeme kararını temyize götürmesi doğrultusunda başvuruldu.
Temyiz - 11.09.2020
BAŞSAVCILIKTAN "92 YAŞINDAKİ YAZAR TUTUKLANDI" HABERLERİNE AÇIKLAMA
İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca yapılan açıklama şöyle: "Bazı basın yayın kuruluşlarında '92 yaşındaki yazar siyasilere hakaret ettiği iddiasıyla tutuklandı' başlığıyla yayınlanan haber ve paylaşımlardaki iddialar gerçeği yansıtmamaktadır. Söz konusu yayınlarda adı geçen H.B.A. isimli şahsın, 10 Eylül 2020 tarihinde İstanbul Havalimanındaki işlemleri sırasında hakkında kesinleşmiş mahkumiyet kararı bulunması sebebiyle çıkartılan bir yakalama kaydı olduğu tespit edilmiştir. Gaziosmanpaşa Cumhuriyet Başsavcılığınca yapılan incelemede kişi hakkında Ankara (Kapatılan) 40.Asliye Ceza Mahkemesi'nce hakaret suçu dolayısıyla 20 Kasım 2008 tarihinde verilen bir mahkeme kararı olduğu, söz konusu kararın temyiz makamınca onanarak kesinleştiği ve cezanın infazına yönelik 18 Ekim 2017 tarihinde çıkarılan yakalama emrinin bulunduğu belirlenmiştir.
Temyiz - 11.09.2020
"92 yaşındaki yazarın siyasilere hakaret ettiği iddiasıyla tutuklandığı" iddialarına yalanlama
"Cezaevine alınmaksızın aynı gün serbest bırakılmıştır" Gaziosmanpaşa Cumhuriyet Başsavcılığınca yapılan incelemede bu kişi hakkında, kapatılan Ankara 40.Asliye Ceza Mahkemesi tarafından "hakaret" suçu dolayısıyla 20 Kasım 2008 tarihinde verilen bir mahkeme kararı olduğu belirtilen açıklamada, şu ifadeler kullanıldı: "Söz konusu kararın temyiz makamınca onanarak kesinleştiği ve cezanın infazına yönelik 18 Ekim 2017 tarihinde çıkarılan yakalama emrinin bulunduğu belirlenmiştir.
Temyiz - 10.09.2020
Annesi, babası tarafından öldürülen çocuk anneannesinin soyadını kullanacak
Açtıkları davanın içeriği hakkında bilgi veren Gövem, şöyle konuştu: "Bugün iki ayrı talebimiz vardı; biri çocuğumuzun cezaevine gitmemesi, kişisel ilişkinin kesilmesi, diğeri de soyadı değişikliğiyle ilgili. Kişisel ilişkinin kesilmesi davamız reddedildi. Olabilir, kabul ettik. Soyisim davamız da çok şükür, bize ağır gelen o soyismi silindi, 'Gövem' olarak kabul edildi. Bu bizim için çok iyi oldu. Gerçekten çok sevindim. O soyisim bana çok ağır geliyordu. Normalde hukuki işlemlerde de çok zorlanıyorduk. Ayrıca bir örnek teşkil etmesi açısından bu dava benim için gurur duyucu bir durum. En azından kızımın soyismi olduk artık. Örnek olsun, emsal olsun. Çok sevindirici bizim için." Temyiz yolunun açık olduğunu belirten Gövem, karşı tarafın karara itiraz edebileceğini sözlerine ekledi.
Temyiz - 09.09.2020
İletişim Başkanlığından "Ayasofya Camii" açıklaması Açıklaması
İletişim Başkanlığı, "Ayasofya Camii'nin statüsü ile ilgili olarak Danıştay 10. Dairesince verilen iptal kararının Cumhurbaşkanlığı tarafından temyiz edildiği" yönündeki haberlerin gerçeği yansıtmadığını bildirdi.
Temyiz - 09.09.2020
İletişim Başkanlığı'ndan 'Ayasofya' açıklaması
İLETİŞİM Başkanlığı, Ayasofya Camii'nin statüsü ile ilgili olarak Danıştay 10'uncu Dairesince verilen iptal kararının, Cumhurbaşkanlığı tarafından temyiz edildiği yönündeki haberlerin kesinlikle gerçeği yansıtmadığını açıkladı.
Temyiz - 09.09.2020
Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı'ndan Ayasofya açıklaması
Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı, Ayasofya Camii'nin müzeye çevrilmesine dair 24/11/1934 tarih ve 2/1589 sayılı Bakanlar Kurulu Kararının Danıştay 10. Dairesi tarafından iptali kararına karşı "Cumhurbaşkanlığı'nın temyize başvurduğu" yönündeki haberlere ilişkin açıklama yayımladı.
Temyiz - 08.09.2020
BM: Kaşıkçı cinayeti davasında verilen cezalar suçun büyüklüğüyle orantılı değil
Davada yargılanan 11 sanıktan 5 kişinin idamına, cinayetin üstünü örtmekle suçlanan 3 kişinin ise toplam 24 yıl hapsine hükmedildiğini aktaran Şelan, söz konusu kararın temyize açık olduğunu, sanıkların aldığı cezaya ilişkin net açıklamanın nihai karardan sonra yapılacağını aktarmıştı.
Temyiz - 08.09.2020
Karşıyaka'da Tugay'dan stat için tahsis talebi
YILLARDIR BEKLİYOR 22 yıldan uzun süredir yeni stat tartışmalarının sürdüğü Karşıyaka'da Örnekköy ve Çiğli'deki araziler değerlendirildikten sonra Karşıyaka Spor Kulübü yönetiminin talebiyle 2012 yılında stadyumun kulübe tahsisli İlçe Stadı ve Yalı Tesisleri'nin yerine yapılması gündeme geldi. Stadın Toplu Konut İdaresi tarafından Ocak 2014 ve Haziran 2017'de yapılan ihaleleri açılan davalar sonrası iptal oldu. Son olarak geçen aylarda Bölge İstinaf Mahkemesi Üçüncü İdari Dava Dairesi, 7 çevre sakininin Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın yaptığı stat arazisinin imar planıyla ilgili açtığı davada temyiz talebini reddetmişti.
Temyiz - 07.09.2020
Suudi gazeteci Kaşıkçı'nın cinayetiyle ilgili davada nihai karar verildi
Davada yargılanan 11 sanıktan 5 kişinin idamına, cinayetin üstünü örtmekle suçlanan 3 kişinin ise toplam 24 yıl hapsine hükmedildiğini aktaran Şelan, söz konusu kararın temyize açık olduğunu, sanıkların aldığı cezaya ilişkin net açıklamanın nihai karardan sonra yapılacağını aktarmıştı.
Temyiz - 07.09.2020
Son dakika haberleri: Assange, ABD'ye iade davasında hakim karşısına çıktı
Duruşmaların ekim başına kadar devam etmesi ve kararın açıklanmasının da haftalar hatta aylar alması bekleniyor. Kaybeden tarafın temyize gitme hakkı bulunuyor.
Temyiz - 06.09.2020
Haftanın tarihine bakış
Mahkeme, Evren ve Şahinkaya hakkında, "askeri rütbelerin sökülmesini" düzenleyen Askeri Ceza Kanunu'nun 30. maddesinin uygulanmasına da karar verdi. Evren ile Şahinkaya'nın avukatı, kararın bozulması istemiyle, Ankara 10. Ağır Ceza Mahkemesine temyiz dilekçesi verdi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Temyiz Haberleri | Temyiz Haber - Haberler - Sayfa 8 - Temyiz haberleri, son dakika temyiz haber ve gelişmeleri burada. Son dakika haber | Eskişehir'deki kızıl geyik ihalesine iptal kararı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 27.2.2021 10:32:06. #1.16#
title