Temyiz Haberleri

Temyiz haber, Temyiz son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Temyiz - 27.10.2020
Son dakika haber | İstinaf, Kılıçdaroğlu'nun Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın avukatına tazminat ödemesine karar verdi
Karar, 4. Hukuk Dairesi tarafından oy birliği ile Yargıtay'a temyiz yolu açık olmak üzere verildi.
Temyiz - 27.10.2020
CHP eski Milletvekili Eren Erdem'e bir tokat da Yargıtay'dan
CHP eski Milletvekili Eren Erdem'in Burhan Kuzu hakkında açtığı tazminat davası temyize gittiği Yargıtay'da red kararı çıktı.
Temyiz - 26.10.2020
Son dakika haberleri: Mısırlı muhalife 6 ay hapis ve terör listesine alınma cezası verildi
Hamza hakkında verilen hükme temyiz yolunun açık olduğu kaydedildi.
Temyiz - 26.10.2020
Kuveyt'te eski milletvekilinin hapis cezası bozuldu
Kuveyt Temyiz Mahkemesi, eski milletvekili Nasır ed-Duveyle'nin, "medya kampanyaları ve telefonu kötüye kullanma" suçlarından aldığı 1 yıl hapis cezası kararını bozarak 1000 dinar (3 bin 200 dolar) para cezasına çevirdi.
Temyiz - 25.10.2020
Milyonlarca çalışanı ilgilendiren emsal karar
Tarafları dinleyen mahkeme; toplanan kanıtlar ve bilirkişi raporuna dayanarak davanın kısmen kabulüne hükmetti. Kararı davalı otel işletmecisi temyiz edince devreye Yargıtay 9.
Temyiz - 24.10.2020
Son dakika haberleri... Yargıtay'dan 'manifesto' niteliğinde cinsel taciz kararı
Bursa'nın İnegöl ilçesinde bir fuarda meydana gelen cinsel taciz olayının temyiz müracaatını değerlendiren Yargıtay 9.
Temyiz - 23.10.2020
TBMM Başkanı Şentop, canlı yayında soruları yanıtladı: (1)
Anayasanın 84. maddesinin 2. fıkrasına göre kesin hükmün okunarak genel kurula bildirildiğini anlatan Şentop, sözlerini şöyle sürdürdü: "Burada 'Niye hemen bildirilmedi, zaman geçti' eleştirisi yapılabilir, yoksa 'Niye bildirildi' diye eleştiri yapılamaz. Çünkü anayasadaki hükmün gereğidir. Bireysel başvuruyla ilgili müracaatın sonuçlanmasını beklemek söz konusu değil, böyle bir şey yok. Niye değil? Tabii ki anayasa 1982'de hazırlanmış. Bu madde ile ilgili yapılmış değişiklik en son 1995'te yapılmış bir değişikliktir. Halbuki 2010 yılında bireysel başvuru yolu kabul edilmiştir. Dolayısıyla anayasanın bu konuda bir hükmü yok. Ondan sonra da anayasada ayrıca bunun beklenmesine dair de bir hüküm konulmamış. Dolayısıyla bireysel başvurunun sonucunun beklenmesi gerekmiyor. Ama neler beklenmiş daha önce buna dair, bu kadar uzun değil ama kısa süreli de olsa bekleme uygulamaları var. Nedir? Bu arkadaşlarımızın lehine olabilecek bazı kanun düzenlemeleri varsa yapılıyorsa yapılacaksa onların sonuca tesir edip etmeyeceği noktasında beklenir. Bu arada yargı paketiyle ilgili düzenlemeler vardı. Bunlardan istifade imkanı olabilir mi gibi bir düşünce vardı. Nitekim dosyası olan iki arkadaşımız bundan istifade etti. İstinafta kesinleşen dosyalar, Birinci Yargı Reformu Paketiyle beraber temyiz hakkı tanındığı için kesin hüküm olmaktan çıktığından bu dosyalar iade edildi.
Temyiz - 22.10.2020
Eski Korgeneral Metin İyidil ve 2 sanığın yargılanmasına yeniden başlandı
FETÖ'nün 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimine yönelik görülen davada aldığı ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası Yargıtay tarafından bozulan Kara Kuvvetleri Komutanlığı (KKK) Eğitim ve Doktrin Komutanlığı (EDOK) Muhabere ve Muharebe Eğitim Destek Komutanı eski Korgeneral Metin İyidil'in de arasında bulunduğu 3 sanığın yargılanmasına yeniden başlandı.  FETÖ'nün darbe girişimine ilişkin 6 sanığın yargılandığı davada, Ankara 2'nci Ağır Ceza Mahkemesi, 27 Nisan 2018'de verdiği kararda, sanıklar eski KKK EDOK Muhabere ve Muharebe Eğitim Destek Komutanı Korgeneral Metin İyidil, eski Tümgeneral EDOK Kurmay Başkanı Hamza Koçyiğit ve eski Tuğgeneral Harekat Eğitim ve Öğretim Daire Başkanı Lütfi İhsan Yanıkoğlu'na, 'anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüs' suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verdi. Mahkeme, sanıklardan dönemin EDOK Okullar Komutanı eski Korgeneral Abdullah Barutcu, dönemin Muharebe Geliştirme Başkanı eski Tuğgeneral Mehmet Topçu ve gözlem subayı Ersal Duman'ın ise beraatlerine hükmetti. Ankara Bölge Adliye Mahkemesi (İstinaf) 20'nci Ceza Dairesi, İyidil hakkındaki ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasını kaldırarak sanığın beraatine hükmetti. Daire, diğer sanıklar hakkında verilen kararı ise hukuka uygun bularak onadı. Karar sonrası tahliye edilen İyidil, yapılan itiraz üzerine tekrar tutuklandı.    YARGITAY KARARI BOZARAK 'YENİDEN YARGILANSIN' DEDİ Temyiz başvurusu üzerine Yargıtay 16'ncı Ceza Dairesi, İstinaf Mahkemesi'nin kararını bozarak, İyidil'in 'darbeye yardım' suçundan tekrar yargılanmasına hükmetti.
Temyiz - 22.10.2020
Temyiz - 22.10.2020
Temyiz - 22.10.2020
Son dakika... AYM'den kısırlaştırma ameliyatına rağmen çocuk sahibi olan çift için ihlal kararı
MAHKEME DAVAYI REDDETTİ Yargılama sürecinde Adli Tıp Kurumu (ATK) tarafından hazırlanan raporda, vasektomi sonrası spermatik kanalların tam kapanmaması durumunun her türlü özene rağmen görülebilecek, tıbbi ihmal ya da kusura bağlı olmayan komplikasyon olarak değerlendirildiği, uygulanan tıbbi işlem yönünden ilgili doktora atfı kabil 'kusur bulunmadığı' bildirildi. Mahkeme, raporu dikkate alarak davayı reddetti. Çiftin, temyiz başvurusu da Danıştay tarafından reddedildi.
Temyiz - 20.10.2020
Yargıtay, Gültan Kışanak'ın "örgüt propagandası"ndan beraatini bozdu
Kararın temyiz edilmesi üzerine dosyayı görüşen Yargıtay 16.
Temyiz - 19.10.2020
Son dakika: Yargıtay, Nazire Terzi'ye verilen 18 yıl hapis cezasını bozdu
Kararın temyiz edilmesi üzerine dosyayı görüşen Yargıtay 16.
Temyiz - 17.10.2020
Santos, Robinho'nun sözleşmesini askıya aldı
Milano kentindeki mahkeme, 2017'nin kasım ayında aldığı kararla suçlanan kişiler arasındaki Robinho'yu, 9 yıl hapse mahkum etmişti. Brezilyalı futbolcu, temyiz süreci devam ettiği için hapse girmedi.
Temyiz - 14.10.2020
Son dakika: "Genelkurmay Çatı" davası istinaftan geçti
Kararda, Yargıtay temyiz yolunun açık olduğu bildirildi.
Temyiz - 14.10.2020
Son dakika haberleri | Genelkurmay Çatı davası kararına İstinaf'tan onama
İSTİNAF ONADI Ankara 17'inci Ağır Ceza Mahkemesinin kararını bir kısım müşteki ve vekilleri, sanıklar ve vekilleri ile bazı kararlar açısından duruşma savcısı Ankara Bölge Adliye Mahkemesi'ne taşıdı. İstinaf başvurularını değerlendiren 21'nci ceza mahkemesi, incelemesini tamamlayarak kararını açıkladı. Ceza Dairesi kararında, ilk derece mahkemenin verdiği hükmün, usul ve esas yönünden hukuka aykırılığının bulunmadığı, yargılama aşamasında eksiklik olmadığına ve ispat bakımından değerlendirmenin yerindeliğine vurgu yaptı. Delillerin hukuken geçerli ve elverişli olduğu belirtilen kararda, mahkumiyet alanlara yönelik ceza artırım ve indirimlerinin yasal gerekçeye dayandığı kaydedildi. Kararda, bu nedenle sanık ve avukatlarının istinaf başvurularının esastan reddinin kararlaştırıldığı belirtilerek, yerel mahkemenin mahkumiyet yönünden verdiği kararların yerinde olduğu aktarıldı. Ceza Dairesi, kararın Yargıtay temyiz yolunun açık olduğu da belirtti.
Temyiz - 14.10.2020
Ankara Garı önündeki terör saldırısına ilişkin karar hukuka uygun bulundu
Kararda, Yargıtay temyiz yolunun açık olduğu bildirildi.
Temyiz - 14.10.2020
Son dakika haberleri | Eski yüksek yargıçların FETÖ cezaları Yargıtayda onandı
Kurul, ilk derece mahkemesi sıfatıyla Yargıtay 9. Ceza Dairesinde yargılanan eski Yargıtay üyeleri Pehlivan, Mehmet Uslu, Şuayip Şen ile eski Danıştay üyeleri Yunus Çetin ve Mehmet Ali Duran hakkındaki kararlara yönelik temyiz incelemesini tamamladı.
Temyiz - 13.10.2020
Son dakika haber... Enis Berberoğlu kararının detayları ortaya çıktı
"AYM YERİNDELİK DENETİMİ YAPAMAZ" Mahkeme, 6126 Sayılı "Anayasa Mahkemesinin Kuruluşu ve Yargılama Usulleri Hakkındaki" Kanunun 50 fıkra 1-son cümlesinde "yerindelik denetimi" yapma yetkisinin bulunmadığını belirttiği kararında şu değerlendirmeyi yaptı: "AYM'nin hak ihlali talebindeki görevi mevcut yargılama dosyasındaki ihlali tespit etmek ve daha sonra ihlalin nasıl kaldırılacağı ya da durdurulacağı konusunda mahkemeye yol göstermektir. AYM tarafından başvurucu hakkında seçilme ve siyasi faaliyette bulunma hakkının ihlal edildiğine karar verilmekle birlikte, ihlalin ortadan kaldırılması için yeniden yargılama ve mahkememizce durma kararı verilmesi gerektiğine dair yol gösterme işlemi yapılmıştır. 6216 sayılı Yasa'nın 50 fıkra 1-son cümlesinde ayrıntılı olarak belirtildiği üzere, AYM ihlal kararından sonra hiçbir şekilde yerindelik denetimi yapamayacaktır." "AYM KARARI MAHKEMEMİZ GÖREV VE YETKİ ALANINA MÜDAHALEDİR" AYM'nin bu kararıyla Mahkemeye müdahale ettiği değerlendirilmesi yapılarak, şöyle denildi: "Bu kapsamda incelendiğinde; başvurucu hakkında daha önceden verilmiş olan ve Yargıtay 16. Ceza Dairesi'nin kararıyla kesinleşen hapis cezasına ilişkin başvurucunun hak ihlali tespit ettikten sonra, yerindelik denetimi yapacak şekilde, yeniden yargılama ve hemen durma kararı verilmesi, mahkememizin görev ve yetki alanı içerisinde verilmiş karara müdahaledir." "YOL GÖSTERME DEĞİL YERİNDELİK DENETİMİ" Temyiz aşamasında sanık avukatlarının yargılamanın durması talebinde bulunduğu ancak reddedildiği hatırlatılan kararda "Sanık avukatları tarafından daha önceden yargılamanın ve infazın durması talepleri temyiz aşamasında incelenmiş olup, bu taleplerin reddine karar verilmiştir.
Temyiz - 13.10.2020
Son dakika haberi: ENİS BERBEROĞLU KARARININ DETAYLARI ORTAYA ÇIKTI
"AYM YERİNDELİK DENETİMİ YAPAMAZ" Mahkeme, 6126 Sayılı "Anayasa Mahkemesinin Kuruluşu ve Yargılama Usulleri Hakkındaki" Kanunun 50 fıkra 1-son cümlesinde "yerindelik denetimi" yapma yetkisinin bulunmadığını belirttiği kararında şu değerlendirmeyi yaptı: "AYM'nin hak ihlali talebindeki görevi mevcut yargılama dosyasındaki ihlali tespit etmek ve daha sonra ihlalin nasıl kaldırılacağı ya da durdurulacağı konusunda mahkemeye yol göstermektir. AYM tarafından başvurucu hakkında seçilme ve siyasi faaliyette bulunma hakkının ihlal edildiğine karar verilmekle birlikte, ihlalin ortadan kaldırılması için yeniden yargılama ve mahkememizce durma kararı verilmesi gerektiğine dair yol gösterme işlemi yapılmıştır. 6216 sayılı Yasa'nın 50 fıkra 1-son cümlesinde ayrıntılı olarak belirtildiği üzere, AYM ihlal kararından sonra hiçbir şekilde yerindelik denetimi yapamayacaktır." "AYM KARARI MAHKEMEMİZ GÖREV VE YETKİ ALANINA MÜDAHALEDİR" AYM'nin bu kararıyla Mahkemeye müdahale ettiği değerlendirilmesi yapılarak, şöyle denildi: "Bu kapsamda incelendiğinde; başvurucu hakkında daha önceden verilmiş olan ve Yargıtay 16. Ceza Dairesi'nin kararıyla kesinleşen hapis cezasına ilişkin başvurucunun hak ihlali tespit ettikten sonra, yerindelik denetimi yapacak şekilde, yeniden yargılama ve hemen durma kararı verilmesi, mahkememizin görev ve yetki alanı içerisinde verilmiş karara müdahaledir." "YOL GÖSTERME DEĞİL YERİNDELİK DENETİMİ" Temyiz aşamasında sanık avukatlarının yargılamanın durması talebinde bulunduğu ancak reddedildiği hatırlatılan kararda "Sanık avukatları tarafından daha önceden yargılamanın ve infazın durması talepleri temyiz aşamasında incelenmiş olup, bu taleplerin reddine karar verilmiştir.
Temyiz - 13.10.2020
AYM'nin Enis Berberoğlu hakkında verdiği yeniden yargılama kararı reddedildi
İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi kararında "Anayasa Mahkemesi'nin yerindelik denetimi yapılacak şekildeki kararı mahkememizin görev ve yetki alanı içerisinde verilmiş olan karara müdahaledir. Zira sanık müdafileri tarafından daha önceden yargılamanın durması ve infazın durması talepleri temyiz aşamasında incelenmiş olup, bu taleplerin reddine karar verilmiştir" denildi.
Temyiz - 13.10.2020
İstinaf, Sözcü gazetesi çalışanları ve yazarları hakkındaki davada verilen kararı hukuka uygun buldu
Dairenin oy birliği ile aldığı karar kapsamında sanıkların Yargıtay'a temyiz hakkı bulunuyor.
Temyiz - 13.10.2020
TBMM Başkanı Mustafa Şentop, soruları yanıtladı Açıklaması
Anayasa Mahkemesinin bireysel başvuru neticesinde hak ihlali kararı verdiğini, gerekçesinin görüldüğünü belirten Şentop, Anayasa'da yüksek yargı organları ve yargı kollarıyla ilgili düzenlemeler ile mevzuattaki düzenlemelere işaret etti. Şentop, sözlerini şöyle sürdürdü: "Şu herkesin kabul ettiği bir hukuki gerçekliktir. Anayasa Mahkemesinin bireysel başvuruyla ilgili hak ihlali kararları başka bir yargı kolu olan Yargıtayda neticede temyiz sonucunda kesin hüküm haline gelen kararın hukuki varlığını ortadan kaldırmıyor.
Temyiz - 13.10.2020
AYM, FETÖ'nün sohbet imamı Eroğlu'nun bireysel başvurusunda hak ihlali tespit etmedi
Eroğlu hakkındaki karar, istinaf mahkemesince uygun bulundu, temyiz üzerine ise dosya Yargıtay 16.
Temyiz - 12.10.2020
Trump'ın Yüksek Mahkeme adayı Barrett için onay oturumu başladı
AMY CONEY BARRETT KİMDİR? Federal temyiz hakimi ve Notre Dame hukuk profesörü olan Yargıç Amy Coney Barrett, uzun süredir Başkan Trump'ın Yüksek Mahkemesi kısa listesinin tepesindeydi.
Temyiz - 12.10.2020
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Temyiz Haberleri | Temyiz Haber - Haberler - Sayfa 6 - Temyiz haberleri, son dakika temyiz haber ve gelişmeleri burada. Yargıtay'dan flaş deprem sigortası kararı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 24.2.2021 23:45:03. #1.16#
title