Temyiz Haberleri

Temyiz haber, Temyiz son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Temyiz - 24.12.2020
Son dakika... İstanbul Taksiciler Esnaf Odası'ndan UBER kararına ilişkin açıklama Açıklaması
Bölge adliye mahkemesi kararına karşı Yargıtay'da temyiz yolunun açık olduğu, oda olarak gerekli hukuki sürecin takibinin yapılacağı belirtilen açıklamada, şöyle denildi: "İstanbul Taksiciler Esnaf Odası olarak, taksi ile yolcuyu bir araya getirecek uygulamaların İBB'den lisans almak şartı ile rekabete açılarak sadece yerli ve milli firmaların yapmasını istiyoruz.
Temyiz - 24.12.2020
Sabiha Gökçen Havalimanı'nı işgal girişimi davasında karar
Uzman çavuş olan diğer 21 sanığı "cebir ve şiddet kullanarak Türkiye Cumhuriyeti Anayasası'nın öngördüğü düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüse yardım" suçundan ayrı ayrı 12 yıl 6 ay hapis cezasına mahkum eden heyet, bu sanıkların, "yaklaşık 4,5 yıldır tutuklu olmalarını, hüküm kesinleşinceye kadar masumiyet karinesinden faydalanacak olmalarını ve dosyanın ikinci defa temyiz sürecini" dikkate alarak tahliye edilmelerine hükmetti.
Temyiz - 24.12.2020
Son dakika gündem: Pakistan'da ABD'li gazeteci cinayeti davasında beraat eden sanıklar "derhal salıverilsin" kararı
Pakistan mahkemesi, 15 Temmuz 2002'de Ömer Said Şeyh'e ölüm cezası, diğer üç sanığa ise cinayetteki rolleri nedeniyle ömür boyu hapis cezası vermişti. Sanıklar, mahkeme kararına itiraz ederek temyize başvurmuştu.
Temyiz - 24.12.2020
8 yıl ceza alan olimpiyat şampiyonu yüzücü Yang, CAS'ta yeniden yargılanacak
Dünya Dopingle Mücadele Ajansından (WADA) yapılan açıklamaya göre, doping kurallarını ihlal ettiği gerekçesiyle Uluslararası Spor Tahkim Mahkemesinin (CAS) 8 yıl men cezası verdiği Yang'ın İsviçre Federal Mahkemesi'ne yaptığı temyiz başvurusu kabul edildi.
Temyiz - 23.12.2020
Trump Twitter'dan 4 yılda 25 binden fazla paylaşım yaptı
Trump, federal mahkemeler ve temyiz mahkemelerine de 221 yargıç atadı.
Temyiz - 23.12.2020
Eski yüzbaşı Burak Akın hakkındaki hüküm kesinleşti
Bölge adliye mahkemesinin bu kararı temyiz için Yargıtay'a taşınmamasının ardından kesinleşti ve Burak Akın hakkındaki "yurt dışına çıkma yasağı" kaldırıldı.
Temyiz - 23.12.2020
Trump'ın Irak'ta sivil katliamına karışan 4 eski paralı askeri affetmesi tepki çekti
2015 yılında açıklanan karara göre, katliamda tetiği çeken ilk kişi olarak kayıtlara geçen Slatten ömür boyu hapis, diğer 3 kişi ise 30'ar yıl hapis cezası almıştı. Kararı temyize götüren Slatten'ın cezası, 2019 yılında sona eren davada onanmıştı.
Temyiz - 22.12.2020
Yüce Divan'da yargılanan eski Yargıtay üyelerinin ilk duruşması tamamlandı
Silivri 2. Asliye Ceza Mahkemesinde görülen davada, Kurmay Albay Hüseyin Kurtoğlu ile görevi sırasında birlikte çalıştığı 5 personel, "kamu görevinin sağladığı nüfuzu kullanarak kişiyi hürriyetinden yoksun kılma" suçundan mahkum edildi. Temyiz edilmesi üzerine dosyayı görüşen Yargıtay 14.
Temyiz - 22.12.2020
Kargoda kaybolan kediye tazminat
Mahkeme, kedinin kaybolmasında kusuru bulunan kargo şirketini toplam 4 bin 500 TL maddi ve manevi tazminat ödemeye mahkum etti. Kararı davalı şirket temyiz edince devreye giren Yargıtay 11.
Temyiz - 19.12.2020
Son dakika ekonomi: Yargıtay'dan "söz uçar yazı kalır" kararı
Yargıtay'dan 'söz uçar yazı kalır' misali bir karar çıktı. Emekli olabilmesi için SGK'ya ödemesi amacıyla babasına 16 bin Euro borç veren evlat, babası ölünce annesinden parayı geri istedi. Parayı alamayınca da mahkemenin yolunu tuttu. Davanın temyiz müracaatını değerlendiren Yargıtay; borç vermek maksadıyla yapılan banka havalesinde açıklama kısmına paranın gönderiliş nedeni yazılması gerektiğine hükmetti.
Temyiz - 18.12.2020
İşkolik kocaya kötü haber
Bir boşanma davasının temyiz müracaatını değerlendiren Yargıtay 2.
Temyiz - 16.12.2020
Son dakika: Charlie Hebdo davasında 14 zanlıya ceza yağdı
Teröristlere silah temin etmekle suçlanan Ali Rıza Polat, 30 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Polat'ın desteğinin terör saldırı için önemli fayda sağladığı belirtilirken, Polat'ın suçlamayı kesinlikle reddettiği bildirilirken, Polat'ın avukatının kararı temyize götüreceği belirtildi.
Temyiz - 16.12.2020
Ceren'in katiline verilen cezanın onanması istendi
Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Altınordu ilçesi Zaferi Milli Mahallesi'nde, 3 Aralık 2019 tarihinde doğum gününe 3 gün kala bıçaklanarak öldürülen Ceren Özdemir'in (20) katili Özgür Arduç'a 'canavarca hisle kasten öldürme' suçundan verilen ağırlaştırılmış müebbet cezasının onanmasını istedi. Kararın temyiz edilmesi üzerine Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından tebliğname hazırladı.
Temyiz - 16.12.2020
ABD müesses nizamından bilişim devlerine müdahale
Muhtemel senaryolar Bu çerçevede bahse konu davanın geleceğine ilişkin bir değerlendirme yapmak gerekirse, iki senaryo ön plana çıkıyor. İlki için 2001 yılında Microsoft'a açılan benzer bir davanın sonrasında neler olduğunu hatırlatmakta fayda var. Facebook'a yönelik iddialarda olduğu üzere 2001 yılındaki davada Microsoft işletim sistemi pazarındaki tekel konumunu kötüye kullanmakla suçlanmış ve dava sonucunda mahküm edilmişti. Dava kararı muvacehesince -Facebook'a açılan bahse konu davada da istenen cezaya benzer şekilde- Microsoft'un biri işletim sistemi, diğeri ise işletim sistemi dışında kalan yazılımlar olmak üzere iki ayrı kısma bölünmesi hükme bağlanmıştı. Ancak temyize giden Microsoft, ciddi bir para cezası ödeyerek ve görece önemli bazı teknik yaptırımları kabul ederek de olsa piyasadaki tekel payını korumayı başarmıştı.
Temyiz - 16.12.2020
İbrahim Tatlıses'e yönelik silahlı saldırı olayında yeni mütalaa
Kararın temyiz edilmesi üzerine dosyayı inceleyen Yargıtay Ceza Dairesi, sanık Abdullah Uçmak'a, "suç işlemek amacıyla silahlı örgüt kurmak ve yönetmek", sanatçı İbrahim Tatlıses'e yönelik "nitelikli kasten öldürmeye teşebbüs etmek", mağdur Ahmet Taşçı'ya yönelik "nitelikli tehdit", "6136 sayılı Ateşli Silahlar Kanunu'na muhalefet etmek" suçlarından verilen hapis cezalarını onamıştı.
Temyiz - 12.12.2020
Belediye Başkanı Ergin, "Ayvalık sahipsiz ve korumasız değildir"
"Konu idare mahkemesinde" Danıştay'a yapılan itiraz ve kanun yoluna başvuru süreci sonuçlanmadan, Balıkesir Kültür Varlıkları Koruma Bölge Kurulu'nun 26/08/2020 tarihli 2161 sayılı kararı ile Balıkesir İdare Mahkemesi'nin kararını gerekçe gösterdiğini belirten Ergin, "Ayvalık Merkez Koruma Amaçlı İmar Planları, Alibey Adası Koruma Amaçlı İmar Planları ile Sefa-Çamlık Koruma Amaçlı İmar Planlarının tamamının iptal edildiği şeklinde hatalı bir karar verdi. Bu karara karşı da tavzih (kararın açıklanması) ve temyiz talebinde bulunduğumuzu, dosyanın henüz kesinleşmediği, kurulun sadece tescilli binalar için proje onay yetkisinin olduğu, bunun dışında kalan inşaatlara ilişkin proje onay yetkisinin Ayvalık Belediyesi'nde olması gerektiği" gerekçeleriyle Balıkesir Kültür Varlıkları Koruma Bölge Kurulu'nun 26/08/2020 tarihli 2161 sayılı kararına karşı da Koruma Yüksek Kurulu'na karşı itiraz başvurumuzu 21/09/2020 tarihinde yaptık.
Temyiz - 10.12.2020
"Bosna Kasabı" Karadzic'in adı yazılı tabela, öğrenci yurdunun duvarından kaldırıldı
Karadzic, "savaş ve soykırım" suçundan müebbet hapse mahkum edilmişti 2016'da Lahey'deki Eski Yugoslavya Uluslararası Ceza Mahkemesince (ICTY) soykırım, savaş suçları ve insanlığa karşı suçlardan 40 yıl hapis cezası alan Karadzic, 2019'da sonuçlanan temyiz davasında ise müebbet hapse mahkum edilmişti.
Temyiz - 10.12.2020
Akar, TBMM Genel Kurulunda MSB'nin 2021 yılı bütçesi üzerinde konuştu: (2)
"Koronavirüs ile mücadelede en başarılı ordulardan biriyiz" Milli Savunma Bakanlığında toplam 436 bin 476 personelin görev yaptığını bildiren Akar, yeni tip koronavirüs salgını ile mücadeleye ilişkin şu bilgileri verdi: "Koronavirüs ile mücadelemizi de başarıyla sürdürüyoruz. Özellikle belirtmek isterim ki bu konuda dünyada en başarılı olan ordulardan biriyiz. Başta operasyon bölgeleri olmak üzere karada, denizde ve havada, tüm birlik ve kurumlarımızdaki faaliyetler salgından etkilenmeden ve hiçbir aksaklığa meydan verilmeden planlandığı şekilde başarıyla devam etmektedir. Aynı zamanda Bakanlık bünyesindeki askeri fabrikalar ve MKEK ile salgınla mücadeleye çeşitli sağlık malzemelerinin üretilmesi yönünde de katkı sağlanmaktadır. Yurt dışına, 156 dost ve müttefik ülkeye maske, teçhizat ve malzeme desteği yapılmıştır. 25 ülkeye yapılan yardımlar askeri uçaklarla gönderilmiştir." Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliği, teşviki ve desteğiyle savunma sanayiinde yerlilik ve millilik oranının yüzde 70'ler seviyesine ulaştığına işaret eden Akar, şöyle devam etti: "Ancak daha katetmemiz gereken mesafeler olduğunun da bilincindeyiz. Geçmişte piyade tüfeğimizi dahi yurt dışından tedarik ederken, bugün milli piyade tüfeklerimizi, kendi savaş gemilerimizi, fırkateynlerimizi, İHA/SİHA'larımızı, Fırtına obüslerimizi, Atak helikopterlerimizi tasarlayıp inşa, imal ve ihraç seviyesine gelmiş bulunuyoruz. Bunlara ilaveten, radar ve elektronik harp sistemlerimiz, füze, roket ve mühimmatlarımız, yurt içinde ve sınır ötesi operasyonlarımızda kahraman ordumuza daha da güç katmaktadır. Ayrıca Milli Muharip Uçak, Siper Hava Savunma Sistemi, Anadolu Amfibi Hücum Gemisi ile diğer silah ve mühimmatla ilgili çalışmalarımız da yoğun bir şekilde devam etmektedir. Diğer taraftan, yurt dışına bağımlılığın ortadan kaldırılması, tedarik risklerinin azaltılması ve kaynakların doğru kullanımının sağlanması amacıyla stratejik iş birliği anlaşmaları ve onaylı tedarikçi uygulamalarını başarıyla yürütmekteyiz. Yani özel sektör dinamizminden azami istifadeye çalışmaktayız." "Ocak 2021'de 3 adet Fırtına Obüsü, teslim edilecek" Tanklara palet yapmak üzere 1973'te kurulan, yaklaşık 250 milyon dolar değerindeki Tank Paleti Fabrikası'na ilişkin tartışmalara da değinen Akar, şu açıklamalarda bulundu: "Cumhurbaşkanlığı Kararnamesiyle Mayıs 2019'da, mülkiyeti ve 116 personel ile denetimi MSB'de kalmak koşuluyla 25 yıllığına BMC Savunma A.Ş'ye sadece işletme hakkı devredilmiştir. Yetenek kazandırma ve geliştirmeye yatırım ile işçi özlük haklarında herhangi bir kayıp olmadan, fabrikadaki askeri personel başka birimlere nakledilerek, bakım, onarım ve üretim faaliyetlerine devam edilecektir. 2020'de 146 bin 764 kalem bakım, onarım ve imalat faaliyeti yapılmış, 2021'de bu sayı 423 bin 394 olarak planlanmıştır. Ayrıca Ocak 2021'de 3 adet Fırtına Obüsü teslim edilecektir. Bu devir hakkında 4 dava açılmış ve bunlar reddedilmiştir. Temyizde, Danıştay İdari Dava Daireleri Kurulunun kararıyla devir işlemi kesinleşmiştir.
Temyiz - 09.12.2020
AYM, ahlaki durum gerekçesiyle iş akdi feshedilen işçinin özel hayatına saygı hakkının ihlal edildiğine karar verdi
Yargıtay işe iade kararını kaldırdı Bu kararın işveren tarafından temyiz edilmesi üzerine, Yargıtay 22.
Temyiz - 08.12.2020
Temyiz - 08.12.2020
Son dakika haberleri: ÖKK eski komutanı Aksakallı, Metin İyidil'in yargılandığı davada tanıklık yaptı
YARGITAY KARARI BOZARAK 'YENİDEN YARGILANSIN' DEDİ Karar sonrası tahliye edilen İyidil, yapılan itiraz üzerine tekrar tutuklandı. Temyiz başvurusu üzerine Yargıtay 16'ncı Ceza Dairesi, İstinaf Mahkemesi'nin kararını bozarak, İyidil'in 'darbeye yardım' suçundan tekrar yargılanmasına hükmetti.
Temyiz - 08.12.2020
Avukatların 28 maddelik yeni reform önerileri, Adalet Bakanı Gül'e iletildi
11- İstinaf kanun yolunda hükümlerin kesinleşmesi için öngörülen sınırlar, temyiz kanun yoluna gidilebilecek hükümlerin sayısını arttıracak şekilde düşürülmelidir.
Temyiz - 08.12.2020
Son dakika... AYM'den 'ihaleye fesat karıştırma' suçundan beraat eden mutemet için hak ihlali kararı
MAHKEME BERAAT KARARI VERDİ Ağır Ceza Mahkemesi, Ahmet E'nin, söz konusu suçların unsurları oluşmadığı gerekçesiyle beraatına karar verirken, bazı ihalelerde teklif verilmiş gibi gösterilmesi amacıyla 'sahte belge düzenleme ve kullanma' suçuna iştirak ettiği gerekçesiyle diğer sanıklarla birlikte hapis cezasıyla cezalandırılmasına hükmetti; ancak bu cezalar için de hükmün açıklanmasının geri bırakılması kararı verildi. Temyiz edilen beraat kararını Yargıtay bozarken, yeniden yapılan yargılama sonucunda ceza mahkemesi tekrar beraat kararı verdi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Temyiz Haberleri | Temyiz Haber - Haberler - Sayfa 4 - Temyiz haberleri, son dakika temyiz haber ve gelişmeleri burada. Yargıtay'dan dönen 'böcek' davasında eski Emniyet İstihbarat Dairesi Başkanı Altıparmak'a ceza.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 7.3.2021 03:37:47. #1.15#
title