Temyiz Haberleri

Temyiz haber, Temyiz son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Temyiz - 25.01.2021
Temyiz - 25.01.2021
Güney Kore'de savcılar Samsung'un veliahtı Lee'ye verilen hapis cezasını temyize götürmeyecek
Güney Kore'de teknoloji şirketi Samsung'un varisi ve Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Lee Jae-Yong hakkında Seul Yüksek Mahkemesinin rüşvet suçlamasıyla verdiği 2,5 yıl hapis cezasının temyize götürülmeyeceği bildirildi.
Temyiz - 24.01.2021
Irak'ta 340 kişinin idamının infazı Cumhurbaşkanlığı tarafından onaylandı
Irak resmi haber ajansına açıklama yapan Irak Cumhurbaşkanlığından bir yetkili, onayların tüm anayasal ve hukuki yönleri incelendikten ve bütün temyiz yolları tükendikten sonra verildiğini söyledi.
Temyiz - 22.01.2021
İsrailli milyarder Beny Steinmetz'e, Gine'deki maden davasında 5 yıl hapis
Mahkeme, Steinmetz'in, 2008'de dönemin Gine Cumhurbaşkanı Lansane Conte'nin eşi Mamadie Toure'ye, Simandou'daki demir madeninin ruhsatı karşılığında 8,5 milyon dolar rüşvet verdiğine hükmetti. Steinmetz'in avukatları suçlamaları reddederek temyize gideceklerini belirtti.
Temyiz - 22.01.2021
Güleda Cankel'in ailesinin istinaf başvurusunun reddedilmesi üzerine temyiz dilekçesi verildi
Isparta'da 19 yaşındaki üniversite öğrencisi Güleda Cankel'i bıçaklayarak öldürdüğü gerekçesiyle müebbet hapse çarptırılan Zafer Pehlivan'ın cezasının "ağırlaştırılmış müebbet hapse çevrilmesi" istemiyle yapılan istinaf başvurusunun reddedilmesinin ardından Cankel ailesi, dosyanın...
Temyiz - 19.01.2021
Son dakika haberi: AYM'den, annenin de öldüğü kürtaj işleminde 'yaşam hakkı ihlali' kararı
YAŞAM HAKKI İHLAL EDİLDİ Onur Arslan, temyiz ve karar düzeltme talepleri de reddedilince 20 Şubat 2017 tarihinde AYM'ye bireysel başvuruda bulundu.
Temyiz - 19.01.2021
Son dakika haberleri | Yargıtay 16. Ceza Dairesi Başkanlığına, Muhsin Şentürk seçildi
Son dakika haberi... Terör ve darbe girişimi davalarının temyiz incelemesini yapan Yargıtay 16. Ceza Dairesinin başkanlığına, aynı daire üyesi Muhsin Şentürk seçildi.
Temyiz - 18.01.2021
FIFA, Kieran Trippier'in cezasını onadı
FIFA'dan yapılan açıklamada, Temyiz Kurulunun, bahis kurallarını ihlal gerekçesiyle futboldan 10 hafta men cezası verilen 30 yaşındaki oyuncu için Atletico Madrid Kulübünün yaptığı itirazı reddettiği belirtildi.
Temyiz - 17.01.2021
Son dakika haberleri | İtalya'nın 3'te 2'si Kovid-19 salgınında yüksek riskli kapsama alındı
Bu arada, Lombardiya ve Bolzano yönetimleri, Sağlık Bakanı'nın bölgelerini kırmızı bölge ilan eden kararını temyize götüreceklerini açıkladı.
Temyiz - 15.01.2021
Yargıtay'dan emsal karar… "Annesi vefat eden çocuk, büyükanne ve büyükbabayla fazla vakit geçirmeli"
Yargıtay, anneleri ölen çocukların aile büyükleriyle daha fazla vakit geçirmesine olanak sağlayan bir karara imza attı. Bursa'da annelerini kaybeden 7 ve 4 yaşlarındaki torunlarını yatılı olarak ve daha uzun süre görmek isteyen anneanne ve dedenin açtığı davanın, temyiz sürecinde verilen kararda, yerel mahkeme ve istinaf mahkemesinde aksi yönde verilen karar bozuldu.
Temyiz - 14.01.2021
Son dakika haber: Can Dündar'a "MİT tırları" davasında verilen 27 yıl 6 ay hapis cezasının gerekçesi açıklandı
İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından hazırlanan gerekçeli kararda, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu tarafından düzenlenen 25 Ocak 2016 tarihli iddianamenin özeti yer aldı. Kararda, mahkemece yapılan yargılama sonunda verilen kararın, Can Dündar yönünden ayırma hükmüyle birlikte temyiz için Yargıtay 16.
Temyiz - 13.01.2021
Son dakika haberi... Fransa'da Adalet Bakanı hakkında yasa dışı menfaat sağlamaktan soruşturma açıldı
Temyiz Mahkemesinden Başsavcı François Molins, Adalet Bakanı hakkında, yasa dışı menfaat sağladığı gerekçesiyle bakanları yargılamakla yetkili Cumhuriyet Adalet Mahkemesinde (CJR) soruşturma açıldığını kaydetti.
Temyiz - 13.01.2021
Belçika'da aşırı sağcı siyasetçiye vize yolsuzluğundan hapis cezası
Mahkeme, Kucam'ın 8 yıl hapis cezasının yanı sıra haksız elde ettiği 696 bin avroyu da geri ödemesi gerektiğine hükmetti. Yargılama sırasında masum olduğunu iddia eden Kucam'ın avukatı kararı temyize götüreceklerini açıkladı.
Temyiz - 12.01.2021
Pakistan'da Türk şirketleri ile atık yönetimi firması arasında ön tahkim süreci başladı
29 Aralık 2020'deki mahkeme kararına rağmen garajları ve araçları teslim etmeyen LWMC, söz konusu kararı temyize taşımıştı.
Temyiz - 12.01.2021
Yargıtay Başkanvekilliğine 16. Ceza Dairesi Başkanı Eyüp Yeşil seçildi
Eyüp Yeşil'in özgeçmişi Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişiminden önce de Ergenekon, MİT tırlarının durdurulması gibi kumpas davalarında önemli kararlara imza atan Eyüp Yeşil, Türkiye genelindeki FETÖ'nün darbe girişimine ilişkin davaların temyiz incelemesini yapan 16.
Temyiz - 11.01.2021
Sudan'da eski rejimle bağlantısı sebebiyle kamudan ihraç edilenler kararın iptalini istedi
Sudan'da eski rejimle bağlantılı oldukları gerekçesiyle hükümete bağlı "Ömer el-Beşir Rejiminin Ortadan Kaldırılması Komisyonu"nun ihraç ettiği yüzlerce kamu görevlisi, temyiz başvurularına cevap verilmesini bekliyor.
Temyiz - 11.01.2021
Güleda Cankel'in ailesinin istinaf başvurusu reddedildi
Hukuki mücadeleyi sürdüreceklerini ve Yargıtayda kararı temyiz ettireceklerini dile getiren Cankel, "Sonuna kadar gideceğiz.
Temyiz - 09.01.2021
15 Temmuz'da Sabiha Gökçen Havalimanı'nı ele geçirme davasında 21 sanığa yakalama kararı
FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Sabiha Gökçen Havalimanı'nı ele geçirmeye çalıştıkları gerekçesiyle yargıladıkları davada, kararla birlikte tahliye edilen 21 sanık hakkında yakalama kararı çıkarıldı. Cumhuriyet Savcısı ve Cumhurbaşkanlığı avukatlarının itirazını görüşen bir üst mahkeme, 21 sanık hakkında tutuklamaya yönelik yakalama kararı çıkardı.  Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) tarafından gerçekleştirilen 15 Temmuz darbe girişiminde, Sabiha Gökçen Havalimanı'nı ele geçirmeye çalıştıkları gerekçesiyle yeniden yargılanan 24 sanıktan, kararla birlikte tahliye edilen 21'i hakkında yakalama kararı çıktı. Yargıtay'ın bozma kararı sonrası, İstanbul 23. Ağır Ceza Mahkemesi'nde 24 Aralık 2020 tarihinde yeniden yapılan yargılamada sanıklar, 12 yıl 6 ay ile 15 yıl arasında hapis cezalarına çarptırılmıştı. Mahkeme hapis cezası kararıyla birlikte 21 sanıkla için ikinci temyiz sürecini tutuksuz, adli kontrol tedbirleriyle geçirmesi kararını da açıklamıştı.
Temyiz - 08.01.2021
Fransa'da Adalet Bakanı hakkında yasa dışı menfaat sağlamaktan soruşturma açılacak
Temyiz Mahkemesinden Başsavcı François Molins, yaptığı basın açıklamasında, Adalet Bakanı hakkında, yasa dışı menfaat sağladığı gerekçesiyle bakanları yargılamakla yetkili Cumhuriyet Adalet Mahkemesinde (CJR) soruşturma açılacağını belirtti.
Temyiz - 07.01.2021
Son dakika haberi | Pakistan'da Türk şirketlerinin anlaşmazlık yaşadığı atık yönetimi firması yürütmeyi durdurma kararı aldı
Son dakika haberi: Pakistan'da Albayrak ve Özpak Grubu'nun anlaşmazlık yaşadığı Lahor Atık Yönetimi Şirketi (LWMC), mahkemenin "tüm araç, makine, teçhizat ve atölyelerin" Türk şirketlere geri verilmesine ilişkin kararını temyize götürerek yürütmeyi durdurma kararı aldırdı.
Temyiz - 07.01.2021
AYM, ABD'li rahip Brunson'un bireysel başvurusunu "kabul edilemez" buldu
İzmir Bölge Adliye Mahkemesi 2. Ceza Dairesi istinaf kanun yoluna başvurulmasının ardından mahkeme kararını hukuka uygun bulmuştu. Temyiz üzerine ise dosya Yargıtay'a gönderilmişti.
Temyiz - 06.01.2021
Assange'ın kefaletle serbest bırakılma talebi reddedildi
Başkent Londra'daki Westminster Sulh Ceza Mahkemesinde görülen duruşmada, avukatları Julian Assange'ın yen tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle tutulduğu Belmarsh Hapishanesinde ciddi risk altında olduğunu söyledi. Avukatlar, 49 yaşındaki Assange'ın ABD'ye iadesi reddedildiği için içeride tutulma gerekçesi kalmadığını savunarak kefaletle veya şartlı olarak serbest bırakılmasını istedi. ABD tarafının avukatları ise Assange'ın daha önce kefaletle serbest bırakılmasının ardından Ekvador Büyükelçiliğine sığındığını hatırlatarak benzer bir durumun yaşanabileceğini öne sürdü. Avukatlar ayıca Belmarsh Hapishanesinde sadece 3 kişide Kovid-19 görüldüğünü savundu. Yaklaşık 1,5 saat süren duruşmanın sonunda hakim Vanessa Baraitser, Assange'ın büyük bir destekçi kitlesi olduğunu ve kaçmaya çalışırsa bu kişilerden yardım alabileceğini belirtti. WikiLeaks'in, ABD'nin devlet sırlarını ifşa etmekle suçladığı Merkezi İstihbarat Teşkilatı (CIA) ve ABD Ulusal Güvenlik Ajansının (NSA) eski çalışanı Edward Snowden'ın kaçmasına yardım ettiğini de kaydeden Baraitser, bu gerekçelerle kefalet talebini reddettiğini açıkladı. 92 yaşındaki Assange destekçisi gözaltına alındı Karar, mahkeme dışında bekleyen Assange destekçilerinin tepkisini çekti. Assange'ın derhal serbest bırakılmasını isteyen destekçileri, gösteri düzenledi. Kovid-19 önlemlerini gerekçe gösteren polis, gruba müdahale etti. Müdahale sırasında 92 yaşında olduğu belirtilen bir kişi gözaltına alındı. Süreç Assange'ın kurduğu WikiLeaks, 2010'da, aralarında ABD'nin Irak ve Afganistan'da işlediği suçları da delillendiren çok sayıda gizli belgeyi yayımlamıştı. ABD'nin casuslukla suçladığı ve iadesini istediği Assange, hakkında tecavüz ve cinsel taciz suçlamalarıyla açılan davalar için İsveç'e iadesi gündemdeyken, Haziran 2012'de Ekvador'un Londra Büyükelçiliğine sığınmıştı. Assange, Ekvador'un Londra Büyükelçiliğinden 11 Nisan 2019'da çıkarılarak gözaltına alınmış ve "kefaletle serbest bırakılma şartlarını ihlal etmekten" tutuklanarak Londra'daki Belmarsh Hapishanesine konulmuştu. Mahkeme, Assange'ı bu suçtan 50 hafta hapse mahkum etmişti. 50 haftalık cezasını Eylül 2020'de dolduran Assange'ın iade talebi çerçevesinde tutuklu kalmasına karar verilmişti. 2020 Şubat ayında başlayan iade davası, 4 Ocak'ta sonuçlanmış ve intihar etme riski bulunduğu gerekçesiyle ABD'ye iadesi reddedilmişti. Temyize gideceğini açıklayan ABD, Londra'nın dışındaki Belmarsh Hapishanesinde tutulan Assange'ı bilgisayar korsanlığı ve casusluğun da aralarında olduğu 18 suçtan yargılamak için İngiltere'den iadesini istiyordu.
Temyiz - 06.01.2021
Assange'ın kefaletle serbest bırakılma talebi reddedildi
Temyize gideceğini açıklayan ABD, Londra'nın dışındaki Belmarsh Hapishanesinde tutulan Assange'ı bilgisayar korsanlığı ve casusluğun da aralarında olduğu 18 suçtan yargılamak için İngiltere'den iadesini istiyordu.
Temyiz - 06.01.2021
Yargıtayın yeni başkanvekilleri 12 Ocak'ta seçilecek
Seçim gününe kadar aday olunabilen süreçte bugüne kadar, ceza bölümünden Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine ilişkin davaların temyiz incelemesini yapan Yargıtay 16.
Temyiz - 05.01.2021
Sendikal hakları engelleyen genel müdüre 6 ay hapis
Kocaeli 5'inci İş Mahkemesi'nde 2011 yılında Birleşik Metal-İş Sendikası ve 38 işçi tarafından açılan dava, 2012 yılında genel müdür aleyhine sonuçlandı. Tarafların avukatları tarafından temyize götürülen karar, 3 Temmuz 2019 tarihinde Yargıtay 18'inci Ceza Dairesi'nce bozuldu.
Temyiz - 04.01.2021
WikiLeaks'in kurucusu Assange, ABD'ye iade edilmeyecek
ABD'nin kararı temyize götürmesi beklenirken, avukatlarının ise Assange'ın kefaletle serbest bırakılması için başvuru yapacağı açıklandı.
Temyiz - 04.01.2021
Son dakika... Yargıtay'dan 'sadakatsiz eş' davasında özel hayatın gizliliği ihlali kararı
Bir süredir geçimsizlik yaşayan genç çift, 3. Aile Mahkemesi'nde karşılıklı boşanma davası açtı. Davacı karşı davalı kadın, bir süre takip ettiği kocasının özel hayatına dair görüntüleri içeren CD'yi mahkemeye sundu. Mahkeme, kocanın kusurlu olduğuna hükmedip kadın lehine nafaka kararı verdi. Kararı erkek temyiz edince devreye Yargıtay 2.
Temyiz - 03.01.2021
FIFA, Atletico Madridli futbolcu Trippier'in cezasını askıya aldı
İngiliz basınında yer alan haberlere göre Atletico Madrid, İngiltere Futbol Federasyonunun Trippier'e verdiği men cezası için FIFA Temyiz Kuruluna başvuruda bulundu.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Temyiz Haberleri | Temyiz Haber - Haberler - Sayfa 2 - Temyiz haberleri, son dakika temyiz haber ve gelişmeleri burada. Eski korgeneral İyidil ve 2 eski generalin yargılandığı davada karar çıktı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 24.2.2021 23:49:30. #1.15#
title