Temyiz Haberleri

Temyiz haber, Temyiz son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Temyiz - Dün
Tasarruf finansman şirketlerinin denetim altına alınması teklifi Genel Kurulda yasalaştı (2)
Tasfiyesine karar verilen şirket tarafından alınan tescile tabi tüm kararlar, tasfiye komisyonunun talebi üzerine noter onayı şartı aranmaksızın ticaret sicil müdürlüklerince harca ve hizmet bedeline tabi olmaksızın tescil ve ilan edilecek. Şirketin genel kurulunun yetkileri, tasfiye komisyonu tarafından kullanılacak. Bu şirketle ilgili olarak tasfiye komisyonu tarafından açılan dava, istinaf, temyiz ve takip gibi yargı süreçleri harçtan muaf olacak.
Temyiz - Dün
Ahmet Ağaoğlu, TFF kurullarının bağımsız olmadığı gerekçesiyle FIFA'ya başvuracaklarını açıkladı Açıklaması
Ahmet Ağaoğlu, daha önceki açıklamalarında Türk futbolundaki sorunların sistemden kaynaklandığına dikkati çektiğini belirterek, "Kamu Denetleme Kurumuna federasyon kurullarının oluşumundaki düzensizliği ve FIFA'nın talimatlarına aykırı kurullar oluştuğu yönündeki şikayetimizi yaptık. TFF, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'nin (AİHM) bununla ilgili kararını temyiz etti, o karar onaylanarak geldi.
Temyiz - Dün
Son dakika! Hong Kong'da 47 muhalifin yargılandığı davada, 15 kişinin kefaletle serbest bırakılmasına karar verildi
Kararın temyize götürüleceği belirtilirken, 47 muhalifin temyiz süreci sonuçlanana kadar gözaltında tutulacağı bildirildi.
Temyiz - Dün
İsrail mahkemesi Doğu Kudüs'te Filistinli 3 ailenin evlerini boşaltmasına hükmetti
Karara göre, bu ailelerden 4'ünün ocak ayında evlerini boşaltmaları gerekiyordu. Söz konusu ailelerin itirazı üzerine kararın temyiz edilerek yeniden mahkeme sürecinin başlaması kararlaştırılmış ancak İsrail Merkezi Mahkemesi şubat ortalarında bu 4 ailenin itirazını reddetmişti.
Temyiz - Dün
Son dakika haberi! Eski istihbaratçı Aktepe'ye verilen hapis cezasını Yargıtay onadı
Basri Aktepe, Ankara 25'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde, 'silahlı terör örgütü üyesi olmak' suçundan tutuklu yargılandığı davada, 12 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Aktepe'nin avukatları delillerin hukuka uygun toplanmadığı ve yargılamanın usulüne uygun yapılmadığı gerekçesiyle karara itiraz etti. Dosyayı inceleyen Yargıtay 16'ncı Ceza Dairesi, mahkemenin verdiği kararı onadı. Ceza dairesi kararında, yargılama su¨recindeki usuli is¸lemlerin kanuna uygun olarak yapıldıgˆı, hu¨kme esas alınan tu¨m delillerin hukuka uygun elde edildigˆinin belirlendigˆi, as¸amalarda ileri su¨ru¨len iddia ve savunmaların temyiz denetimini sagˆlayacak bic¸imde eksiksiz olarak sergilendigˆine dikkat çekildi.
Temyiz - 03.03.2021
ABD'nin Güney Carolina eyaletinde "kurşuna dizme" idam yöntemleri arasına eklendi
Vali Henry McMaster, temyiz hakları dolan ve idam cezaları onaylanan mahkumların infazlarının geciktiği gerekçesiyle senatoya idam yöntemlerinin artırılması çağrısında bulunmuştu.
Temyiz - 02.03.2021
Yargıda Birlik Derneği Başkanı Aydıner'den İnsan Hakları Eylem Planı'nda emeği geçenlere teşekkür
Derneğin süreçte sunduğu önerilerin planda yer almasından duydukları memnuniyeti dile getiren Aydıner, şunları kaydetti: "Cumhuriyet başsavcılığı, adalet komisyon başkanlığı, ağır ceza, ticaret ve idare mahkemesi başkanlıkları gibi görevlere atanabilmek için asgari meslek kıdemi şartı getirilmesi, Yargıtay ve Danıştay üyeliğine seçilebilmek için en az 45 yaş ile birinci sınıf olmanın yanı sıra belli bir kıdem şartı getirilmesi, hakim ve savcı yardımcılığı müessesinin getirilmesi, hukuk mesleklerine giriş sınavı getirilmesi, Bölge Adliye ve Bölge İdare Mahkemelerinde görev yapan hakim ve savcılara belirli bir süre görev yapma teminatı getirilmesi, hakim ve savcıların tayinlerine esas bölge sisteminin yeniden düzenlenip, coğrafi teminat ilkesinin benimsenmesi, hakim ve savcıların terfi sisteminin yeniden düzenlenmesi, istinaf ceza dairelerine, gerekçesizlik ve savunma hakkının kısıtlanması nedeniyle bozma yetkisi tanınması, adli ve idari yargıda itiraz, istinaf ve temyiz gibi kanun yollarına başvurma sürelerinin yeknesak hale getirilerek sürelerin gerekçeli kararın tebliğinden itibaren başlaması ilkesinin benimsenmesi, yeni ihtisas mahkemeleri kurulması, sulh ceza hakimliği kararlarına dikey itiraz yolunun ve sulh ceza hakimliği için asgari kıdem şartı getirilmesi, şikayete bağlı suçlarda takip edilmeyen davaların düşürülmesine karar verilebilmesi, adli kolluk görevlilerinin başka birimlerde görevlendirilmemeleri ilkesinin benimsenmesi, hukuk fakültelerinde eğitim süresinin 5 yıla çıkarılarak fakültelerin öğrenci alabilmek için asgari akademik kadro standartlarının belirlenmesi ve başarı sıralamasında ilk 100 bine giren öğrencilerin alınması ilkelerinin benimsenmesi bizi ziyadesiyle memnun etmiştir.
Temyiz - 02.03.2021
Son dakika haberi! Hak ve özgürlüklerin standartları İnsan Hakları Eylem Planı ile güçlendirilecek (3)
Çocuklar hakkındaki davalar ile istinaf ve temyiz incelemelerinin öncelikli olarak görülmesi sağlanacak.
Temyiz - 02.03.2021
Hak ve özgürlüklerin standartları İnsan Hakları Eylem Planı ile güçlendirilecek (1)
Yargılamanın sürüncemede bırakılması ve gerekçesizlik nedenlerine dayalı istinaf ve temyiz süreçlerindeki tespitlerin terfi ve disiplin incelemelerinde dikkate alınmak üzere Hakimler ve Savcılar Kuruluna bildirilmesi sağlanacak.
Temyiz - 02.03.2021
Son dakika haberi! Cumhurbaşkanı Erdoğan, İnsan Hakları Eylem Planı'nı açıkladı: (2)
"Kağıtsız ofis ortamına geçiyoruz" Cumhurbaşkanı Erdoğan, yönetimde şeffaflığın, AK Parti Hükümetlerinde ilk günden beri titizlikle uygulanan ilkeler arasında yer aldığını belirterek, şunları kaydetti: "Bilgi Edinme Hakkını anayasal güvenceye kavuşturmak dahil bu çerçevede güçlü bir yasal ve kurumsal altyapıyı oluşturduk. Eylem Planı'yla, idarenin iş ve işlemlerinde öngörülebilirliği ve şeffaflığı daha da güçlendiriyoruz. Bunun için, idareye yapılan başvurularda idarenin cevap verme süresini 60 günden 30 güne indiriyoruz. Yine bu doğrultuda, Avrupa Birliği'nin 'Doğrudan Yabancı Yatırımların İzlenmesi Hakkında Çerçeve Kararı' ile uyumlu hukuki düzenlemeler yapıyoruz. Kişilere, idari mekanizmalar nezdinde iş yapma kolaylığı sağlayacak tüm adımları atıyoruz. Sözleşme ve teşebbüs hürriyetine ilişkin mevzuat ve uygulamaları, öngörülebilirlik, kazanılmış hakların korunması ve şeffaflık ilkeleri temelinde yeniden değerlendiriyoruz. Bu ilkelere aykırı gördüğümüz hükümleri yürürlükten kaldırıyor, adli süreçlerin de basit, sade ve anlaşılabilir olmasını temin ediyoruz. Adli ve idari yargıda itiraz, istinaf ve temyiz gibi kanun yollarına başvuru sürelerini yeknesak hale getiriyoruz.
Temyiz - 02.03.2021
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan: "İstinaf ve temyize başvurma süreleri, gerekçeli kararın tebliğiyle başlayacak."
Son dakika haber: Cumhurbaşkanı Erdoğan: "İstinaf ve temyize başvurma süreleri, gerekçeli kararın tebliğiyle başlayacak.
Temyiz - 01.03.2021
Son dakika: Yargıtay, Muğla'da genç kızın kanalda ölü bulunmasıyla ilgili 2 sanığa verilen yerel mahkemenin kararını bozdu
Ortaca ilçesinde 6 yıl önce Kaya'yı öldürdükleri gerekçesiyle yargılanan sanıklar Necati Demir'e ağırlaştırılmış müebbet ve 36 yıl, Mehmet Poyraz Çalhan'a ise 42 yıl hapis cezası verilmesinin ardından yapılan temyiz başvuruları, Yargıtay 1.
Temyiz - 25.02.2021
"Ebu Hanzala" kod adlı Halis Bayancuk'a verilen 12 yıl 6 ay hapis cezası onandı
Sanık avukatı, istinaf mahkemesi kararının ardından Yargıtay'a temyiz başvurusunda bulundu.
Temyiz - 25.02.2021
Son dakika haber... ŞİŞLİ'DE AMERİKALI ÖĞRETMENİN ÖLDÜRÜLMESİ; SANIKLARIN CEZASI KESİNLEŞTİ
ŞİŞLİ'de 26 Ağustos 2018'de Amerikalı öğretmen Loren Irville Senseman'ı (81) evinde bıçaklayarak öldürdükleri ve ardından evde hırsızlık yaptıkları gerekçesiyle ayrı ayrı müebbet hapis ve 12'şer yıl 6'şar ay hapis cezasına çarptırılan iki sanığın cezaları Yargıtay tarafından onanarak kesinleşti.   Yargıtay 1. Ceza Dairesi, sanık Marey El Esat'ın temyiz dilekçesinde herhangi bir gerekçe göstermediğini belirterek temyiz başvurusunu reddetti.
Temyiz - 25.02.2021
Eski AYM Başkanvekili Altan'ın hapis cezası onandı
YARGITAY Ceza Genel Kurulu, eski Anayasa Mahkemesi Başkanvekili Alparslan Altan'a, FETÖ üyeliğinden verilen 11 yıl 3 ay hapis cezasını onadı.  FETÖ'nün darbe girişimi sonrasında meslekten ihraç edilen ve tutuklanan eski Anayasa Mahkemesi Başkanvekili Alparslan Altan, Yargıtay 9'uncu Ceza Dairesince 'FETÖ/PDY silahlı terör örgütüne üye olmak' suçundan yargılandı. 2019 yılındaki yargılamada Altan'a 11 yıl 3 ay hapis cezası verildi. Karara itiraz eden Altan, Yargıtay Ceza Genel Kurulu'na başvurdu.Yargıtay Ceza Genel Kurulu, ilk derece mahkemesi sıfatıyla Yargıtay 9'uncu Ceza Dairesinin Alparslan Altan hakkında verdiği karara yönelik temyiz incelemesini tamamladı.
Temyiz - 24.02.2021
Son dakika: Tayland'da 3 bakan, 2014'te darbeyle sonuçlanan protestolarda isyana teşvikten suçlu bulundu
Mahkeme kararı, üst bir mahkemede temyiz edilebilirken, yasalara göre kabine üyelerinin "derhal" istifa etmesi gerekiyor.
Temyiz - 24.02.2021
Yemen hükümeti, Husilerin ellerindeki 4 gazetecinin serbest bırakılmalarını istedi
Saba haber ajansının haberine göre, Yemen Enformasyon Bakanı Muammer el-Aryani, Husilerin esir değişimine ilişkin görüşmelerde başarısız kalmalarının ardından 6 yıl önce kaçırılan 4 gazeteci hakkında verilen idam hükmünün temyizi için kendi kontrollerindeki istinaf mahkemesinde yeniden yargılanmak üzere 7 Mart'ta duruşma düzenleyeceklerini belirtti.
Temyiz - 22.02.2021
Son dakika haberleri | Yargıtay'ın bozduğu 'Yasin Börü' davasında 25 sanığın yargılanması sürdü
YARGITAY 25 SANIK YÖNÜNDEN KARARI BOZDU Sanık ve mağdur avukatlarının mahkemenin kararına itiraz etmesi üzerine dosya istinafa taşındı. Ankara Bölge Adliye Mahkemesi 4'ncü Ceza Dairesi, karara yapılan itirazları esastan bozarak, Ankara 2'nci Ağır Ceza Mahkemesinin kararını uygun buldu. Kararın temyiz edilmesi üzerine dosya Yargıtay'a gitti.
Temyiz - 19.02.2021
İngiliz Yüksek Mahkemesi Uber'in sürücülerini çalışan olarak göstermesi gerektiğine karar verdi
Uber ise İngiltere'de çalışanların haklarına ilişkin davayı üç kez kaybettikten sonra temyize götürmüştü.
Temyiz - 18.02.2021
Polonya'da Türk genci öldüren kişiye 25 yıl hapis cezası
Temyiz yolu açık olan hüküm kesinleşinceye kadar sanığın geçici tutukluluk halinin devamına karar verildi.
Temyiz - 17.02.2021
Tasarruf finansman şirketlerinin denetim altına alınmasını içeren kanun teklifi TBMM Sanayi ve Ticaret Komisyonunda kabul edildi (2)
Tasfiyesine karar verilen şirket tarafından alınan tescile tabi tüm kararlar, tasfiye komisyonunun talebi üzerine noter onayı şartı aranmaksızın ticaret sicil müdürlüklerince harca ve hizmet bedeline tabi olmaksızın tescil ve ilan edilecek. Şirketin genel kurulunun yetkileri, tasfiye komisyonu tarafından kullanılacak. Bu şirketle ilgili olarak tasfiye komisyonu tarafından açılan dava, istinaf, temyiz ve takip gibi yargı süreçleri harçtan muaf olacak.
Temyiz - 17.02.2021
Son dakika haberleri: Bangladeş'te Yüksek Mahkeme, Başbakan Şeyh Hasina'ya yönelik suikast davasında 10 militanın idam cezasını onadı
Mahkemenin bu kararı üzerine, savunma avukatları, kararın temyize götürüleceğini açıklamıştı.
Temyiz - 17.02.2021
AB mahkemesi, salgın sırasında hava yollarına kamu desteği sağlanabileceğine hükmetti
Öte yandan, Ryanair, salgın nedeniyle AB üyesi ülkelerin özellikle bayrak taşıyıcı hava yolu firmalarına 30 milyar avronun üzerinde kamu desteği sağladığını, bunun AB havacılık sektöründe adil rekabete zarar verdiğini belirterek, AB Genel Mahkemesi kararını temyiz edeceklerini duyurdu.
Temyiz - 17.02.2021
Son dakika! Halkbank'tan ABD'de açılan hukuk davası ile ilgili açıklama
Halkbank'tan ABD'de açılan hukuk davası ile ilgili kamuoyu açıklamasında şöyle denildi: "24 Temmuz 2020 tarihinde Kamuyu Aydınlatma Platformu'na (KAP) yapılan açıklamamızda; bazı müştekiler tarafından ABD'de Bankamız aleyhine tazminat talepli hukuk davası açıldığı belirtilmişti.  "Bahse konu davada ABD New York Güney Bölge Mahkemesi, Bankamızın yargı yeri uyumsuzluğu itirazını kabul ederek, 16 Şubat 2021 tarihinde davayı şartlı olarak reddetmiştir.  "Mahkeme, davanın Türkiye'de açılması ihtimaline dair, tarafların davanın açılabilmesine ilişkin itirazlar konusunda bir anlaşmaya vararak bu hususu, 02 Mart 2021 tarihine kadar mahkemeye sunmalarına karar vermiştir.      "Bununla birlikte; ABD New York Güney Bölge Mahkemesi nezdindeki ceza davası ise, Bankamızın Yabancı Devlet Dokunulmazlığı (FSIA) Kanunu kapsamında ceza davasının düşürülmesine dair başlattığı temyiz süreci sebebiyle beklemekte olup, temyiz dosyası ABD New York İstinaf Mahkemesi İkinci Dairesi nezdinde devam etmektedir.
Temyiz - 17.02.2021
Son dakika haberleri: AYM, yetki tespiti davasının uzun sürmesi nedeniyle "sendika" hakkının ihlal edildiğine hükmetti
Kararın temyiz edilmesi üzerine Yargıtay, asıl davanın zamanında açıldığını kararlaştırdı ve yerel mahkemenin kararını bozdu.
Temyiz - 16.02.2021
Son dakika haber! Hollanda'da geçici hükümet sokağa çıkma kısıtlamasını kaldırma kararını durdurmak için yüksek mahkemeye başvurdu
Grapperhaus da hükümetin, mahkemenin bugün aldığı sokağa çıkma kısıtlamasının kaldırılma kararını durdurmak için yüksek mahkemeye başvurduklarını, temyiz kararı çıkana kadar sokağa çıkma yasağının devam etmesi talebinde bulunduklarını söyledi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Temyiz Haberleri | Temyiz Haber - Haberler - Temyiz haberleri, son dakika temyiz haber ve gelişmeleri burada. Yunanistan'la ikinci 'Ege' krizi.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 5.3.2021 10:43:29. #1.14#
title