Temsa'dan Eğitime Otomotiv Laboratuvarı Desteği

Otobüs Üreticisi Temsa'nın Desteğiyle Çukurova Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu'na Temsa Otomotiv Laboratuvarı Açıldı. Firma Üniversiteye Bir de Eğitim Otobüsü Bağışladı.

Temsa'dan Eğitime Otomotiv Laboratuvarı Desteği

Otobüs üreticisi Temsa'nın desteğiyle Çukurova Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu'na Temsa Otomotiv Laboratuvarı açıldı. Firma üniversiteye bir de eğitim otobüsü bağışladı.

Çukurova Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu'nda düzenlenen programda konuşan Temsa Genel Müdürü Mehmet Buldurgan, laboratuvarın üniversite sanayi işbirliğinin başarılı bir örneği olduğunu belirterek, uygulamalı eğitim gerektiren açık iş pozisyonları için ihtiyaca yönelik nitelikli eleman yetiştirmeyi hedeflediklerini söyledi. Buldurgan, "Nüfusun büyük bir kısmını oluşturan gençler nitelikli iş gücüne dönüştürülerek sanayi ve hizmet sektöründe ara eleman olarak yetiştirilebilir. Avrupa ile başa baş rekabet ediyoruz ancak ara elemanda sorun yaşıyoruz." diye konuştu.

Çukurova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Alper Akınoğlu ise üniversite sanayi işbirliğinin teoriden öte somut ve araştırmaya yönelik olması gerektiğini anlattı. Akınoğlu, öğrencilerinin büyük bir kısmının Temsa'da staj yaptığını dile getirerek, meslek yüksek okullarının fakültelerin baskısı altında kalmaması için gayret gösterdiklerini ifade etti.

Törende daha sonra Temsa'nın eğitim otobüsünün sembolik anahtarı Çukurova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Alper Akınoğlu'na verildi. Temsa Otomotiv Laboratuvarı'nın açılışı da Buldurgan ve Akınoğlu'nun kurdelayı kesmesiyle yapıldı.

Kaynak: CHA