Tempo Çağrı Merkezi'ne Japon Sermayesi Girdi

Tempo Çağrı Merkezi'ne Japon Sermayesi Girdi

21.01.2013 16:32 | Son Güncelleme: 21.01.2013 16:32
Tempo Çağrı Merkezi'ne Japon Sermayesi Girdi

Mitsui ile Globalturk Capital Tempo Çağrı Merkezi'nde güç birliği yaptı.

Japon Mitsui, finans, telekomünikasyon, e-ticaret, sağlık gibi pek çok sektöre müşteri hizmetleri, tele satış, destek hizmetleri gibi bütünleşik çağrı merkezi çözümleri sunan Tempo'ya ortak oldu. Böylece hızla büyüyen çağrı merkezi sektörüne de ilk Japon girişim-büyüme sermayesi girmiş oldu.

Çağrı merkezi sektörüne ilk Japon sermayesi girişi gerçekleşti. Japon devi Mitsui& Co., Ltd. (Mitsui) Tempo Çağrı Merkezi'nin yeni ortağı oldu. Bu ortaklık ile birlikte Mitsui temsilcileri ile Globalturk Capital'in kurucu ortağı Barış Öney Tempo Yönetim Kurulu'nda yeni üyeler olarak yer aldı. Söz konusu yatırımla ilgili anlaşmalar 18 Aralık 2012 tarihinde taraflar arasında imzalandı. 18 Ocak'ta gerçekleştirilen sermaye artışı işlemini takiben 21 Ocak 2012 tarihinde nihai ortaklık tesis edildi. Mitsui'nin Tempo'daki ortaklığı azınlık hisse iştiraki olarak gerçekleşti. Söz konusu işlemden sağlanan yeni kaynak Tempo'nun büyümesini finanse etmek için kullanılacak.

2 YILDIR EN İYİ ÇAĞRI MERKEZİ

İstanbul Çağrı Merkezi Günleri Yıllık Konferansı'nda Tempo, geçtiğimiz iki yıl boyunca tele satış hizmetlerinde en iyi çağrı merkezi olarak ödüllendirilmiştir. Şirket; İstanbul, Afyon ve Urfa operasyon merkezlerinde toplam 1500 çalışanı ile müşteri hizmetleri ve destek ofisi servisleri sunuyor. Tempo sahibi olduğu derin bilgi birikimi ve son teknoloji ürünü olarak şirket içinde geliştirilmiş olan yazılım altyapısı platformu sayesinde, müşterilerinden gelen talep ve ihtiyaçlara esnek çözümler üretirken, verimli çağrı yönetimi yardımı ile de kendisine rekabetçi bir üstünlük yaratıyor. Tempo bilgi ve iletişim teknolojileri, bankacılık, sigorta, sağlık, hızlı tüketimin yanı sıra enerji sektörünün dev oyuncularına hizmet veriyor.

MITSUİ'NİN İLK GİRİŞİM-BÜYÜME SERMAYESİ YATIRIMI

Mitsui, Türkiye'deki ilk finansal yatırımına 3 yıllık bir araştırma sonucunda karar verdi. 2011 Mayıs ayında azınlık hisse opsiyonu almak suretiyle Tempo ile çalışmalara başlayan Globalturk Capital, Mitsui'yi yatırım fırsatını değerlendirmesi için Tempo ile biraraya getirdi. Mitsui'nin Tempo ortaklığı, Türkiye'de yaptığı ilk girişim-büyüme sermayesi yatırım özelliğini de taşıyor.

Mitsui ve Globalturk Capital temsilcileri, yaptıkları yatırımın hızla gelişen Türkiye çağrı merkezi sektörünün güçlü oyuncusu Tempo'nun büyüme stratejilerinin gerektirdiği fon akışının yanı sıra iş süreçlerinin geliştirilmesi için gereken ulusal ve uluslararası know-how'ı da sağlayacağına dikkat çektiler. Mitsui'nin gelecekte Türkiye'deki yatırımlarını artırma planları bulunuyor.

YÜZDE 25 BÜYÜYEN SEKTÖR

"Türkiye'de ve dünyada birçok farklı sektörde yatırımlar gerçekleştiren Mitsui ile Türkiye'nin parlayan sektörü çağrı merkezinde birlikte hareket edecek olmaktan büyük memnuniyet duyuyoruz" diyen Tempo Çağrı Merkezi Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Cemal Akar, şöyle devam etti: "Mitsui ve Globalturk Capital ile yaptığımız bu güç birliği ile finansal ve kurumsal yapımızı daha da sağlamlaştırarak müşterilerimize verdiğimiz hizmet kalitesini çok daha yükseklere taşıyacağız. Çağrı Merkezi sektörü geçtiğimiz yıl yüzde 25, istihdam edilen müşteri temsilcisi sayısı ve koltuk sayısı yüzde 20 büyüdü.

2012'de dış kaynak servis sağlayıcı şirket sayısı 58'e yükseldi. Pazar büyüklüğü 2012 sonunda 1 milyar dolar seviyelerine geldi. Sektör ekonomik istikrara paralel olarak büyüyor. Çünkü yeni ekonomide müşteriler diyalogtan yana. Müşteri ile kurulan iletişim aracı sadece telefon değil. Çağrı merkezleri bundan beş yıl önceki hizmet yapılanmasından çok farklı bir noktada. Bunu iyi okuyan şirketler sektörde hızla yükseldi. Yenilikçi hizmetleriyle Tempo, son iki yıldır sektör ortalamasının üzerinde bir performans sergiliyor. Bütünleşik çağrı merkezi çözümleriyle fark yarattı."

Kaynak: Bültenler

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title