Temizlik İşçilerinden Sendika Talebi

Temizlik İşçilerinden Sendika Talebi

Siirt Belediyesine bağlı yaklaşık 206 temizlik işçisi, Belediye Başkanı Selim Sadak'tan sendika talebinde bulundu.

Temizlik İşçilerinden Sendika Talebi
17.01.2014 15:27 | Son Güncelleme: 17.01.2014 15:27

Siirt belediyesine bağlı temizlik işçileri, özlük haklarının korunması talebinde bulundular. Konuyla ilgili açıklamada bulunan Belediye Basın Müdürlüğü, işçilerin bu konuda belediye Başkanı Selim Sadak ile görüştüğünü açıkladı.

Belediye Başkanı Selim Sadak'ın makamında toplanan yaklaşık 20 temizlik işçisi, Belediyeye bağlı temizlik şirketinin taşeron şirket tarafından yürütüldüğü ve yaklaşık 206 işçinin görev yaptığın temizlik birimdeki işçilerin, haklarının yanı sıra diğer haklarının korunması amacıyla sendikanın çatısı altında bir araya gelmek istediklerini belirttiler. Bu konuda Belediye Başkanı Selim Sadak'tan destek isteyen, temizlik çalışanları, yeni gelen taşeron şirketinin kendilerini işten atma korkuları bulunduğunu ve son 4 aydır bağlı oldukları taşeron şirket tarafından maaşların kesinti yapıldığını söylediler.

İşçilerin yaşadıkları sorular ile ilgili yakında ilgileneceğini açıklayan Belediye Başkanı Selim Sadak, göreve geldiği günden beri her kesimlere ayrım yapmadan eşit ve kaliteli hizmet verdiklerini açıkladı. İşçilerin sendikal taleplerinin doğu olduğunu vurgulayan Belediye Başkanı Selim Sadak, "Bunu yanı sıra toplum en onurlu kesimleri arasında yer alan Temizlik emekçilerinin haklarının zamanda ödenmesi ve yaşanıla birli bir gelirlerinin olması için yasal mevzuatlar çerçevesinde tüm imkânlarını seferber ettik. temizlik emekçilerinin yaptığı hizmet karşılık aldıklarını ücrettin her zaman yetersiz olduğunu söyledim. Keşke yasal mevzuatlar ve imkânlar daha emekçiye emeğinin karşılığını almasına müsaade etseydi. Anacak var olan imkânlar ile sadece bu arkadaşlarımız % 20'lik bir artış sağlaya bildik. Temizlik emekçilerinin örgütlenerek sendikalaşma taleplerini destekliyorum. Ancak konuyla ile ilgili yasal mevzuattın bunu izin verip vermediğini şu anda araştırıyoruz. Eğer yasal bir engel yoksa görev sürem tamamlanmadan sendikanın kurulmasına her desteği vereceğiz" dedi.

Muhabir: M. Yücel DURAK

Kaynak: Temsilci

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet

Haberler

Haberler.com Ios Uygulaması Haberler.com Android Uygulaması Haberler.com Huawei Uygulaması
Şu an buradasınız: Temizlik İşçilerinden Sendika Talebi - Siirt
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 19.9.2020 17:46:00. #1.14#
title