Temiz Enerji Zirvesi 11 Mayıs'ta İzmir'de Düzenlenecek - Haberler Ekonomi
Haberi Paylaş

Temiz Enerji Zirvesi 11 Mayıs'ta İzmir'de Düzenlenecek

AA - Haberler | Ekonomi
Temiz Enerji Zirvesi 11 Mayıs'ta İzmir'de Düzenlenecek

Temiz Enerji Zirvesi, İzmir'de 11 Mayıs Çarşamba günü saat 13.00'da Tarihi Havagazı Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilecek.

Haberi Kaydet

Temiz Enerji Zirvesi, İzmir'de 11 Mayıs Çarşamba günü

saat 13.00'da Tarihi Havagazı Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilecek.

Ekonomi Gazetecileri Derneği (EGD) açıklamasına göre, Yeni Arayışlar Girişimi Platformu Derneği (YAPDER), iklimekonomisi.org işbirliği ile Gözlem Gazetesi, EGD Küresel Isınma Kurultayı Komitesi'nin destekleriyle, "Paris İklim Zirvesi Ardından Enerjide Değişen Trendler" masaya yatırılıyor.

Bu kapsamda düzenlenecek olan Temiz Enerji Zirvesi, İzmir'de 11 Mayıs Çarşamba günü

saat 13.00'da Tarihi Havagazı Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilecek.

2015 Paris İklim Zirvesi'nin en önemli sonuçlarından biri, ülkelerin kendi belirledikleri Ulusal Katkı Beyanları ile çeşitli taahhütlerde

bulunmalarıydı. Bu taahhütlerin neden ve nasıl yerine getirilmesi

gerektiğini konunun birinci dereceden muhatabı olan sanayiciler, kamu yetkilileri, yerel yöneticiler ve STK'lar ile birlikte tartışılacak.

Etkinliğin EGD Başkanı Celal Toprak, YAPDER Enerji Platformu Başkanı Tarık Kaya, Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar ve İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'nun konuşmaları ile başlaması bekleniyor.

Zirvenin ilk oturumunda Demirer Holding Genel Müdürü Erol Demirer, GÜNDER Yönetim Kurulu Üyesi Can Sözen ve Yüksek Mühendis Suphi Altan sektörün temiz enerji ile ilgili bakış açısını ortaya koyacak.

Hazar Strateji Enstitüsü (HASEN) Yönetim Kurulu Başkanı Kenan Yavuz'un yöneteceği oturumda ise İzmir Kalkınma Ajansı (İZKA) Genel Sekreteri Murat Yılmazçoban kentin enerjiye bakışına ilişkin önemli değerlendirmelerde bulunacak.

Aynı oturumda Anadolu Ajansı İzmir Bölge Müdürü Mehmet Yılmaz Güldağ, medyanın konuya bakışını ele alacak.

Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka yerel yönetimlerin temiz enerji konusundaki tavırlarına ilişkin mesajlar verecek. Paris Zirvesi'ni yakından izleyen Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer'in de bu oturumda değerlendirmelerini paylaşması bekleniyor.

Toplantı sırasında EGD, bu yıl 8'incisi düzenlenecek Küresel Isınma Kurultayı'nın İzmir'de yapılması ile ilgili bir anket çalışması gerçekleştirecek.

AA - Ekonomi Haberleri
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
500
title