Tema Mağazacılık'tan Muradiye'ye 45 Bin YTL'lik Giyim Yardımı

Tema Mağazacılık'tan Muradiye'ye 45 Bin YTL'lik Giyim Yardımı

Van'ın Muradiye İlçesindeki Anasınıfları Öğrencilerine ve Mağdur Çocuklara Giydirilmek Üzere Tema Mağazacılık Hizmetleri T.a.ş. Tarafından 45 Bin YTL Değerinde Toplam 36 Bin Adet Giyecek Gönderildi.

Tema Mağazacılık'tan Muradiye'ye 45 Bin YTL'lik Giyim Yardımı

Van'ın Muradiye ilçesindeki anasınıfları öğrencilerine ve mağdur çocuklara giydirilmek üzere TEMA Mağazacılık Hizmetleri T.A.Ş. tarafından 45 bin YTL değerinde toplam 36 bin adet giyecek gönderildi.

Eğitime destek amacıyla gönderilen muhtelif çeşitlerdeki giyim malzemelerinin bir bölümü, İlçe Kaymakamı Ömer Sağlam, Milli Eğitim Müdürü Reşit Kütükçüoğlu ve Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) Müdürü Nurettin Yavrutük tarafından İlçe Yenişehir Mahallesi'nde eğitim veren Şehit Mehmetbey Anaokulu öğrencilerine dağıtıldı.

Dağıtım sonrası bir açıklama yapan İlçe Kaymakamı Ömer Sağlam, ikinci defa ilçe ve köylerde eğitim gören öğrencilere verdikleri destekten dolayı TEMA Mağazacılık yetkililerine teşekkür etti. Kaymakam Sağlam "İlçemizdeki anasınıflarında eğitim gören 420 erkek 480 kız öğrencilerimizin yanı sıra mağdur durumda olan vatandaşlarımızın çocuklarının da sevinç ve mutluluklarına diyecek yoktur. Bu çocukların sevinç ve mutluluklarına bizzat şahit oldum. Bu kurumun ne kadar hayırlı bir görev yaptığını anlamamak mümkün değil. Kırsal kesimlerde yaşayan ailelerin çocukları her güzel şeye layıktırlar. Bunları eğitmek topluma kazandırmak da bizim görevimizdir. Ancak mağdur çocuklar o kadar çok ki hepsine yetişmek mümkün olmuyor. Böyle hayırlı kurumların bölge çocuklarına yardımları ne kadar fazla olursa eğiteceğimiz çocuklarında sayıları o denli fazla olur. Yaptıkları bu sıcak yardımlardan dolayı TEMA Mağazacılık Hizmetleri T.A.Ş. sahibi ve yetkililerine ilçe halkı ve minik öğrencilerimin adına teşekkür ediyorum. Bizler de bu kuruma ilçemiz halkı adına yöresel bir kilimi hediye olarak göndereceğiz. Çünkü onlar çocuklarımızı sevindirdiler ve bizleri de bu sevinç ve mutluluğa ortak ettiler" dedi.

Yardım malzemelerinin geri kalanının, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) tarafından diğer öğrenci ve çocuklara dağıtılacağı belirtildi.

(SS-MET-Y) 13.03.2008 18:35 TSİ