Tema Kurucu Başkanı Karaca'ya Doğum Günü Sürprizi...

Tema Kurucu Başkanı Karaca'ya Doğum Günü Sürprizi...

Türkiye Erozyonla Mücadele Vakfı (Tema) Kurucu Başkanı Hayrettin Karaca'ya, Karaman'da Sürpriz Doğum Günü Partisi Düzenlendi.

Tema Kurucu Başkanı Karaca'ya Doğum Günü Sürprizi...

Türkiye Erozyonla Mücadele Vakfı (TEMA) Kurucu Başkanı Hayrettin Karaca'ya, Karaman'da sürpriz doğum günü partisi düzenlendi.

Çeşitli toplantılar için bugün sabah Karaman'a giden Karaca, saat 19.00'da Karaman Belediyesi tarafından belediyede onuruna verilen yemeğe katıldı. Yemekten sonra konuşan Karaman Belediye Başkanı Ali Kantürk, Hayrettin Karaca'yı erozyon dede olarak tanıdıklarını ifade ederek, "Ülkemizin çölleşmemesi için yaptığı çalışmaları hepimiz iyi biliyoruz. 1 santimetre toprağın oluşması için 1 yıl geçmesi gerekiyor. Toprağı kaybetmek demek geleceğimizi kaybetmek demektir. O nedenle erozyonla mücadeleyi önemsiyoruz" dedi.

Başkan Kantürk'ün konuşmasının ardından yemek salonunda ışıklar söndü. Bu arada salonda bulunan davetliler, "İyiki doğdun" diyerek alkışlarla 4 Nisan 1922 doğumlu olan Hayrettin Karaca'nın 85. doğum gününü kutladı. Doğum günü sürprizi karşısında şaşırdığını belirten Hayrettin Karaca ise, bu güzel sürprizi yapanlara teşekkür etti. Karaca daha sonra çocuklarla birlikte pasta üzerinde bulunan mumları üfleyerek pastayı kesti.

(MD-FM-NÇ-NÇ-Y)

Kaynak: İHA