Tema İl Temsilcileri Fethiye'de Buluştu

Tema İl Temsilcileri Fethiye'de Buluştu

Tema İl Temsilcileri Fethiye'de Buluştu
Anadolu Ajansı - Haberler | Yerel

TEMA Vakfı'nın "İl Temsilcileri ve Gönüllü Sorumlular Toplantısı", Fethiye'de yapıldı.

TEMA Vakfı'nın "İl Temsilcileri ve Gönüllü Sorumlular Toplantısı", Fethiye'de yapıldı.

Belediyesi Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilen toplantıya Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı, Ölüdeniz Belediye Başkanı Keramettin Yılmaz, TEMA Vakfı Onursal Başkanı Hayrettin Karaca, TEMA yöneticileri ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile çok sayıda kişi katıldı.

Programda ilk olarak saygı duruşunda bulunularak İstiklal Marşı okundu. Çalıca İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından Genç TEMA Marşı'nın söylenmesinin ardından Fethiye Belediyesi'nin çevre konusunda yaptığı çalışmaların yer aldığı sinevizyon gösterisi izlendi.

Açılış konuşmasını yapan TEMA Vakfı Muğla İl Temsilci Vekili ve Fethiye Temsilcisi Okyay Tirli, "Fethiye doğal güzellikleri ile butik şehir konumundadır. Değişik yüksekliklerde tarım yapabilme imkanı vardır. 30 bin aile geçimini çiftçilikten sağlamaktadır. Bunun yanında zeytin ve nar üretiminde önemli bir potansiyele sahiptir. 65 bin kovan arıcılık ve 85 bin küçükbaş ile de hayvancılık sektöründe yer almaktadır. Belediye başkanımız çok cimridir. Toprakların imara açılması konusunda çok cimri davranıyor" dedi.

TEMA Genel Müdürü Serdar Sarıgül ise toplantının temsilcilerini tanımak ve onların fikirlerini dinlemek açısından önemli olduğunu söyledi.

Sarıgül, "Amacımız topraklarımızı korumak, erozyonla mücadele etmek için ağaçlandırma çalışmalarını sürdürmektir. Bu aileye katıldığım için çok mutluyum. Çalışma heyecanı ile burada yer alacağım. Bu organizasyonun gerçekleşmesinde emeği olan herkese teşekkür ederim" diye konuştu.

Belediye Başkanı Behçet Saatcı ise konuşmasında, "Biz liderimizin ağzına değil, ayağına yani gittiği yere bakarız. Bu topraklarımıza sahip çıkma hareketi değil, bir bağımsızlık ve Atatürk'ün kurduğu Cumhuriyet'e sadakat hareketidir" ifadelerini kullandı.

Organizasyonun gerçekleştirilmesinde emeği geçenlere teşekkür plaketleri verilmesinin ardından etkinlik, sunumlarla devam etti.

- MUĞLA

Kaynak: Anadolu Ajansı

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title