TEM Otoyolu Saatlerce Trafiğe Kapalı Kaldı
Haberler » Güncel » TEM Otoyolu Saatlerce Trafiğe Kapalı Kaldı - Haber

TEM Otoyolu Saatlerce Trafiğe Kapalı Kaldı

TEM Otoyolu, trafik kazaları ve yolda kalan araçlar nedeniyle çift yönlü olarak 5 saat boyunca trafiğe kapalı kaldı. Yolda adeta can pazarı yaşandı.

TEM Otoyolu istikameti gişeleri mevkiinde buzlanmadan dolayı çok sayıda zincirleme trafik kazası meydana geldi. Yolcu otobüsleri, TIR'lar ve çok sayıda otobüsün karıştığı kazalarda 30'un üzerinde yaralı var.

Öte yandan kazalar nedeniyle İstanbul istikameti yaklaşık 5 saat ulaşıma kapalı kaldı. TIR'ların da karıştığı kazalar nedeniyle bölgeye ambulanslar sevk edildi.

TEM'DE CAN PAZARI

Dün akşam saatleri itibariyle etkisini arttıran ve sabah saatlerine kadar aralıksız süren yoğun kar yağışı sonrası buzlanan yollar, TEM Otoyolu'nda çok sayıda trafik kazasını da beraberinde getirdi. İstanbul istikametine Adapazarı gişeleri mevkiinde meydana gelen birden fazla zincirleme trafik kazalarında 3 yolcu otobüsü, 4 TIR ve çok sayıda otomobil kaza yaptı. Kazalarda 30'un üzerinde vatandaş yaralanırken, yolcu otobüsleri ve TIR'larda sıkışan sürücüler ise itfaiye ekipleri tarafından uzun uğraşlar sonucu çıkartıldı.

ACİL EKİPLERİ DE YARALILARA ULAŞMAKTA ZORLANDI

Sabah saatlerinden itibaren trafiğe kapanan TEM Otoyolu İstanbul istikametinde 112 Acil ekipleri yaralılara ulaşmakta zorlandı. Yaralılar Sakarya ve çevre illerde hastanelere kaldırılırken, karayolları ve polis ekipleri kazaların meydana geldiği alanda çalışmalarını sürdürüyor.

Öte yandan, kilometrelerce kuyruğun oluştuğu TEM Otoyolu İstanbul istikametine araç girişlerine izin verilmiyor.
Kaynak: AA

Haber Videosu

: TEM Otoyolu Saatlerce Trafiğe Kapalı Kaldı

Manşet

Haberler