Tem'de Tır Kazası: 1 Ölü

Tem'de Tır Kazası: 1 Ölü

İstanbul -tem Otoyolu Ümraniye Mevkiinde, Aşırı Hız Nedeniyle Kontrolden Çıkarak Yan Yatan Tır'ın Sürücüsü Hayatını Kaybetti. Tır'ın Dorsesinde Yüklü İplik

Tem'de Tır Kazası: 1 Ölü

TEM'de TIR kazası: 1 ölü

İSTANBUL (CİHAN) -TEM Otoyolu Ümraniye mevkiinde, aşırı hız nedeniyle kontrolden çıkarak yan yatan TIR'ın sürücüsü hayatını kaybetti. TIR'ın dorsesinde yüklü iplik rulolar çevreye dağıldı. Yol, kaza nedeniyle kısmen trafiğe kapandı.
Kaza saat 01.00 sıralarında meydana geldi. Çamlıca gişelerinden çıkıp Fatih Sultan Mehmet köprüsü istikametine seyreden Mehmet Sarıkaya yönetimindeki 14 AY 790 plakalı TIR, aşırı hızla viraja girince kontrolden çıkıp bariyerlere çarptı. Elektrik direklerini devirerek yan yatan TIR'daki iplik rulolar yola dağıldı. TIR sürücüsü Sarıkaya ise olay yerinde hayatını kaybetti. İtfaiye ekipleri dorseden dökülen ruloların arasında ikinci bir kişinin cesedinin olup olmadığını aradı. Yapılan aramalarda yaralı ya da ölü kimseye rastlanmadı.
Polis kaza yerinde güvenlik önlemi alarak bir süre kontrollü olarak trafik akışını sağladı. Buna rağmen Çamlıca gişelerine kadar araç kuyruğu oluştu. Polisin ve savcının kaza mahallindeki incelemelerinin ardından Sarıkaya'nın cesedi Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesi morguna kaldırıldı. TIR ve dorseyi kaldırma çalışmaları ise uzun süre devam etti.