Telefon Hırsızlarını Kamera Ele Verdi

Telefon Hırsızlarını Kamera Ele Verdi

Telefon hırsızlarını kamera ele verdiBARTIN - Bartın'da bankta unutulan telefonu çalan şahıs kameralar tarafından yakalandı.

Telefon hırsızlarını kamera ele verdi

BARTIN - Bartın'da bankta unutulan telefonu çalan şahıs kameralar tarafından yakalandı.
Edinilen bilgiye göre olay Bartın Cumhuriyet Mahallesi'nde gerçekleşti. H.K isimli vatandaş evinin önündeki bankta belli bir süre oturarak evine gider. . Evine giden vatandaş telefonunun olmadığını fark eder ve oturduğu banka geri gider. Telefonunun çalınmış olduğunu fark eden H.K., durumu polis ekiplerine bildirir. Çevrede araştırma yapan emniyet ekipleri bankın yanında bulunan binadaki kamera kayıtlarını inceleyerek şahsı tespit etti. Şüphelinin Suriye uyruklu M.E.A.V olduğu Asayiş Şube Müdürlüğü ekiplerince tespit edilerek şüpheli almış olduğu telefon ile kıskıvrak yakalanarak adli işlemlerinde başlatıldı.
"Emniyetten yabancı şahıslara yönelik operasyon"
Öte yandan Bartın Emniyeti tarafından yabancı şahıslara yönelik uygulama yapıldı.
Uygulama kapsamda Bartın'da yasal olarak kayıtlı olup misafir edilen ya da illegal olarak bulunan başta Suriye uyruklu yabancılar olmak üzere, yabancı uyruklu şahısların çalıştığı yerler, sahip oldukları işletmeler ile yoğun olarak İkamet ettikleri bölgelerde uygulama yapıldı.
3 ilçede yapılan 22 ekip ve 61 personelin katıldığı uygulamada 87 şahıs, 24 umuma açık yer ve 43 araç kontrol edildi. Uygulamada 86 yabancı uyruklu vatandaşın kimlik tespiti yapılarak sisteme kaydedildi ve çeşitli suçlardan aranan 1 kişi yakalanarak tutuklandı.

Kaynak: İHA