Telafer Haberleri

Telafer haber, Telafer son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Telafer - 12.1.2018
Silopi'de Otobüs Şarampole Yuvarlandı: 3'ü Çocuk 9 Ölü, 28 Yaralı (2)
VALİ AKTAŞ: 9 TÜRKMEN KARDEŞİMİZ HAYATINI KAYBETTİ Şırnak Valisi Mehmet Aktaş, İstanbul'dan Erbil'e giden yolcu otobüsünün, Silopi ile Habur Sınır Kapısı arasındaki çevre yolunda şarampole yuvarlanması sonucu meydana gelen kazada yaralananları tedavi gördüğü hastanede ziyaret etti. Hastane çıkışı basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Vali Aktaş, "Kilis'in Öncüpınar ilçesinden, 10 otobüsten oluşan yaklaşık 460 kişinin tamamı, Türkmen ve Irak'ın Telafer kentine gidiyor.
Telafer - 12.1.2018
Dha Yurt Bülteni-8
Silopi'de otobüs şarampole yuvarlandı: 3'ü çocuk 9 ölü, 28 yaralı (2) VALİ AKTAŞ: 9 TÜRKMEN KARDEŞİMİZ HAYATINI KAYBETTİ Şırnak Valisi Mehmet Aktaş, İstanbul'dan Erbil'e giden yolcu otobüsünün, Silopi ile Habur Sınır Kapısı arasındaki çevre yolunda şarampole yuvarlanması sonucu meydana gelen kazada yaralananları tedavi gördüğü hastanede ziyaret etti. Hastane çıkışı basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Vali Aktaş, "Kilis'in Öncüpınar ilçesinden, 10 otobüsten oluşan yaklaşık 460 kişinin tamamı, Türkmen ve Irak'ın Telafer kentine gidiyor.
Telafer - 12.1.2018
Silopi'de Otobüs Şarampole Yuvarlandı: 3'ü Çocuk 9 Ölü, 28 Yaralı (2)
VALİ AKTAŞ: 9 TÜRKMEN KARDEŞİMİZ HAYATINI KAYBETTİ Şırnak Valisi Mehmet Aktaş, İstanbul'dan Erbil'e giden yolcu otobüsünün, Silopi ile Habur Sınır Kapısı arasındaki çevre yolunda şarampole yuvarlanması sonucu meydana gelen kazada yaralananları tedavi gördüğü hastanede ziyaret etti. Hastane çıkışı basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Vali Aktaş, "Kilis'in Öncüpınar ilçesinden, 10 otobüsten oluşan yaklaşık 460 kişinin tamamı, Türkmen ve Irak'ın Telafer kentine gidiyor.
Telafer - 30.12.2017
Türkmenler Seçimlerin 6 Ay Ertelenmesini İstiyor
Ülke genelindeki tüm göçmenlerin ve özellikle Türkmenlerin bölgelerine geri dönmeleri gerçekleşmeden yapılacak seçimlerin sağlıklı olmayacağını savunan Müfti, "Tamamı Türkmenlerden oluşan Telafer ilçesine 15 milletvekili seçme hakkı verilmeli.
Telafer - 24.12.2017
Deaş Mağduru 24 Kişilik Ailenin Eski Dükkanda Zorlu Yaşamı
Irak'ın Telafer şehrinden Adana'ya gelen 24 nüfuslu Türkmen aile, kalabalık olmaları nedeniyle bütçelerine uygun ev bulamayınca içinde soğuk hava deposu da bulunan eski dükkanda zorluklarla yaşam mücadelesi veriyor.
Telafer - 18.12.2017
Türk Kızılayından Musullu Sığınmacılara Yardım
Türk Kızılayına bağlı bir ekip, Erbil kentinin güneyindeki Bahırka Sığınmacı Kampı'nda, çoğunluğunu Musul'un Telafer ilçesinden kaçan Türkmenlerin oluşturduğu 500 aileye, battaniye ve yataktan oluşan kışlık malzeme ve gıda kolisi dağıttı.
Telafer - 18.12.2017
Dünyada 2017 Böyle Geçti (4)
29 Ağustos ABD'nin New Mexico eyaletindeki halk kütüphanesine düzenlenen silahlı saldırıda 2 kişi öldü ve 4 kişi yaralandı. 31 Ağustos Irak Başbakanı Haydar el-İbadi, Türkmenlerin yaşadığı Telafer ilçesinin terör örgütü DEAŞ'tan tamamen kurtarıldığını duyurdu.
Telafer - 15.12.2017
Türk Kızılayı'nın Eli Telafer'e Uzandı
Türk Kızılayı, Irak’ta DEAŞ’tan temizlenen Telafer ilçesinde yaraları sarmaya devam ediyor.
Telafer - 4.12.2017
Türkmen Grup Ülkesine Döndü
Yaklaşık bir yıl önce savaş ve yoğun çatışmalardan etkilenen Telafer Türkmenlerinin ülkenin çeşitli bölgelerine ve Suriye'ye sığındığını aktaran Sarı, şunları kaydetti: "Göç edenlerden yaklaşık 7 bini de Azez bölgesine gelmişti.
Telafer - 4.12.2017
Oğlak Hırsızlığı Güvenlik Kamerasında
Soner Lök'e ait oğlak, merkez Meram ilçesi Telafer Mahallesi'ndeki tarlaya otomobille gelen iki kişi tarafından çalındı.
Telafer - 4.12.2017
Dha Yurt Bülteni-2
Olay, 27 Kasım günü saat 16.30 sıralarında merkez Meram ilçesi Telafer Mahallesi'nde meydana geldi.
Telafer - 2.12.2017
Türk Dünyası Turan Yazgan Büyük Ödülü"
Salihi, "Türkmen halkı silahlı grupların baskısı ile büyük devletlerin güç mücadelesi arasında bir var olma mücadelesi veriyor. Bugün bu mücadelenin bir neferiyiz. Halkımıza önderlik etmek için elimizden geleni yapıyoruz. Telafer'den Mendeli'ye kadar savaşın ve şiddetin izleri her köşede görülebilir.
Telafer - 29.11.2017
Türkiye'den Irak'a Gönderilen İnsani Yardımlar
Terör örgütü DEAŞ'tan dolayı kötü bir durumda olan Musullu sivilleri de unutmadıklarını ifade eden Tosun, "Musul'da 4 bin 500 battaniye ile gıda kolisi dağıttık. Önümüzdeki ay Musul ve Telafer'e yine farklı yardımlarımız olacak.
Telafer - 26.11.2017
Başbuğ Türkeş 3. Türk Gençlik Çalıştayı ve Kurultayı"
Türkeş'in, uzun yolculukta, Türklüğü ve Müslümanlığı Anadolu'ya yayan Horasan erenleri gibi, Türk milliyetçiliği ülküsünün Anadolu'da kök salması için adeta insanüstü bir gayretle çalıştığını aktaran Bahçeli, Türk milliyetçiliğinin, tüm yurt köşelerine bu sayede yayıldığını, Türk gençlerinin vicdanında ilmek ilmek işlenerek kök saldığını söyledi. Bahçeli, sözlerini şöyle sürdürdü: "Bizzat kendi ifadesiyle 'Milliyetçi-Ülkücü Hareket, büyük ve güçlü Türkiye'nin mimarı olarak doğmuş ve gelişmiştir.' Tarih birçok konuda Başbuğ Türkeş Bey'i haklı çıkarmıştır. Buna, Sovyetler Birliği'nin dağılmasından sonra bağımsızlığına kavuşan Azerbaycan'da, merhum Ebulfeyz Elçibey'le birlikte kürsüde Bozkurt işaretiyle selamladıkları, Azatlık Meydanı'nda bağımsızlık coşkusu yaşayan yüzbinler şahittir. Buna, bağımsız devletler olarak tarih sahnesine çıkan Türk Cumhuriyetleri şahittir. Tanrı Dağı, Ötüken, Orhun Irmağı, Issık Gölü, Türkistan ovaları, Ural-Altay dağları, Başbuğun öngördüğü bu tarihi dönüşümün sessiz şahitleridir. Buna İran Azerbaycan'ında, Kerkük, Musul, Tuzhurmatu ve Telafer'de soydaşlarımız şahit olmuşlardır.
Telafer - 17.11.2017
Kayseri'de Yakalanan Deaş İnfazcısı Adliyede
DEAŞ İNFAZCISI KARDEŞİNİ REJİM POLİSİ DİYE İNFAZ ETMİŞ DEAŞ terör örgütüne, Şiilere karşı mücadele için katıldığını anlatan Iraklı eski öğretmen Abdulkhaleq Abdulqader Ali, Kayseri TEM Şubesi'nde 9 gün süren sorgusunda ilginç ifadelere yer verdi. DEAŞ'ın bölgeye önce Sunni Müslümanlar için kurtarmak için geldiklerini daha sonra bölge halkına zulüm yaptığını itiraf eden Abdulkhaleq Abdulqader Ali, şunları söyledi: "Irak'ın Musul kenti Muhallebiye ilçesinde öğretmenlik yaparken, ülkemize ve bölgemize kurtarıcı gibi gelen DEAŞ örgütü yöneticileriyle 2014 yılında Telafer'de tanıştım.
Telafer - 17.11.2017
Dha Yurt Bülteni-3
DEAŞ İNFAZCISI KARDEŞİNİ REJİM POLİSİ DİYE İNFAZ ETMİŞ DEAŞ terör örgütüne, Şiilere karşı mücadele için katıldığını anlatan Iraklı eski öğretmen Abdulkhaleq Abdulqader Ali, Kayseri TEM Şubesi'nde 9 gün süren sorgusunda ilginç ifadelere yer verdi. DEAŞ'ın bölgeye önce Sunni Müslümanlar için kurtarmak için geldiklerini daha sonra bölge halkına zulüm yaptığını itiraf eden Abdulkhaleq Abdulqader Ali, şunları söyledi: "Irak'ın Musul kenti Muhallebiye ilçesinde öğretmenlik yaparken, ülkemize ve bölgemize kurtarıcı gibi gelen DEAŞ örgütü yöneticileriyle 2014 yılında Telafer'de tanıştım.
Telafer - 16.11.2017
Türkiye Bölge İçin Önemli Bir Ülke"
Maruf, "Türkiye, hiçbir ayrım gözetmeden Kürdistan Bölgesi'nde yaşayan halka insani yardım ulaştırdı. Daha önce de Musul, Kerkük, Telafer ve Sincar'da mağdur olan sığınmacılara ilk yardım eden ülke Türkiye olmuştu.
Telafer - 16.11.2017
Başarılı İstihbarat, Olası Terör Eylemlerini Engelledi
Kayseri'ye, terör eylemi amacıyla gelmiş olabileceği ihtimali değerlendirilen Ali'nin, DEAŞ bünyesinde Kuzey Irak'ın Telafer bölgesinde terörist faaliyet gösterdiği ortaya çıktı.
Telafer - 15.11.2017
Dostluk Maçıyla Gönüller Bir
Türkiye'nin başından beri Irak'ın toprak bütünlüğünden yana olduğunu ifade eden Ak, "Referanduma başından beri karşıydık ve nihayetinde de yanlış hesap Bağdat'tan döndü. Telafer'deki, Musul'daki kardeşlerimize de selamlarımızı iletiyor, kardeşliğimizi bu maçla bir kez daha pekiştiriyoruz" ifadelerini kullandı.
Telafer - 15.11.2017
Türk Kızılayı Genel Başkanı Kınık Bağdat'ta
"Irak Kızılayı, Osmanlı Kızılayı'nın şubesiydi" Bağdat merkezli Irak Kızılayı ile ilişkilerin eskiye dayandığını dile getiren Kınık, şunları kaydetti: "Irak Kızılayı Başkanı, 'Biz sizinle kardeş kuruluş değiliz. Siz bizim annemizsiniz' ifadesini kullanır. Osmanlı Kızılayı kurulduğunda burası onun şubesiydi. Bu coğrafyaya komşuluktan öte kardeşlik bağıyla bağlıyız. Irak, ABD'nin bölgeye yapmış olduğu müdahalelerle yaşanan iç savaştan dolayı kaos ortamı yaşıyor ve normalleşmeye çalışıyor. Irak'ta yaklaşık 11 milyon insan yardıma muhtaç. 3,5 milyon iç mülteci söz konusu. Nüfus tamamen yer değiştirmiş durumda. Yardıma muhtaç ve kırılgan bir ülkeden bahsediyoruz. Savaşın yıkıcı etkisi, altyapının hasar alması ve kamu hizmetlerinin eşit şekilde verilemiyor olmasından dolayı kardeşlerimizin normal hayata dönebilmesi için yardıma ihtiyaçları var. Özellikle Kerkük, Musul, Sincar ve Telafer'de DEAŞ operasyonu sonrası yaşanan yıkımın toparlanması için TİKA gibi kurumlarımızın ciddi desteği var.
Telafer - 14.11.2017
MHP TBMM Grup Toplantısı
Terör örgütlerinin, komşu coğrafyaların sosyal dokusunda, siyasal şablonunda bedeli uzun seneler ödenecek vahim hasarlar bıraktığını vurgulayan Bahçeli, DEAŞ ile sürdürülen mücadelede önemli mesafelerin alındığını dile getirdi. Bahçeli, şöyle devam etti: "Batı imalatı, görev emri sınırlı süreli olan IŞİD'le sürdürülen mücadelede görünüşe bakarsak önemli mesafeler alınmaktadır. 9 Kasım'da Suriye rejimi, Irak'a geçiş bölgesi olan Ebu Kemal'i Bağdat yönetiminin desteğiyle almıştır. Telafer, Havice, El Kaim IŞİD'ten kurtarılmıştır.
Telafer - 8.11.2017
2018 Yılı Bütçesi Plan ve Bütçe Komisyonunda
Ovaköy Sınır Kapısı konusundaki gelişmelerin sorulması üzerine Tüfenkci, "Habur Sınır Kapısı karşısında Halil İbrahim Sınır Kapısı var. Şu an itibarıyla oranın kontrolü merkezi Irak hükümeti tarafından yapılıyor. Biz, Ovaköy'ün geçmişte de açılmasını istiyorduk ama merkezi Irak hükümeti isteksiz davranıyordu. Sayın İbadi Ankara'ya geldiğinde görüşmelerde ikinci bir kapının açılması noktasında gerekli mutabakat sağlandı. Irak'ın özellikle Telafer ve Musul yolundaki güvenliği sağlaması bekleniyor.
Telafer - 5.11.2017
Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (2)
Özellikle 1. ve 2. Maliki hükümetleri döneminde çok büyük hatalar yapıldığını, Sünni Arap kesimlerin, Kürtler ve Türkmenler de dahil olmak üzere sistemin dışına itildiğini vurgulayan Kalın, şu değerlendirmelerde bulundu: "DEAŞ'ın Musul gibi yerlerde, Telafer gibi yerlerde bu kadar kısa sürede mevzi kazanmasının temel sebeplerinden bir tanesi de buydu.
Telafer - 2.11.2017
Kırşehir'de Deaş Davası
Suriye ve Irak'ta bulunduğu sürede onların kurallarına uymak zorunda kaldığını iddia eden A.T, "Onların koyduğu kurallara uymayanları anında infaz ediyorlardı. Bir süre Suriye'de aradıktan sonra oğlumun, Irak'ın Telafer şehrinde olduğunu öğrenince buraya gittim.
Telafer - 2.11.2017
Aa Ekibi, Habur'a Alternatif Sınır Kapısının İnşa Edileceği Bölgeyi Görüntüledi
Irak güçleri, 16 Ekim öncesi Ovaköy'den yaklaşık 95 kilometre mesafede yer alan, Musul'un kuzeybatısındaki Telafer-Zummar-Musul yolunda konuşlanıyordu.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Telafer Haber, Telafer Son Dakika Haberleri - Haberler - Sayfa 8 - Telafer haber sayfamızda Telafer haberleri okuyabilir, Telafer son dakika haberleri ve güncel Telafer gelişmelerini görebilirsiniz. Dhe Yurt Bülteni -3.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 29.11.2020 11:33:13. #1.14#
title