Telafer Haberleri

Telafer haber, Telafer son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Telafer - 23.10.2018
Tika'nın Türkmen Kenti Telafer'e Yardımları Sürüyor
Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı (TİKA), Irak'ta Türkmenlerin çoğunlukta yaşadığı Musul'a bağlı Telafer ilçesindeki sağlık fakültesi hemşirelik bölümünü onardı, ayrıca ilçeye 20 elektrik trafosu hibe etti.
Telafer - 22.10.2018
Türkiye'nin Bağdat Büyükelçisi: "Musul'da Başkonsolosluk Açacağız"
Musul'a bugünkü ziyareti çerçevesinde kent sakinleri ve idarecilerin başkonsolosluk konusunda Türkiye'nin kararlılığını gördüğünü vurgulayan Yıldız, "Tabii ki bu Musul'da çalışmak için daha ilk adım. Bizden daha evvel adımları atmış olan TİKA var. TİKA Musul'da ve Telafer'de çalışmalarına çoktan başladı.
Telafer - 16.10.2018
Irak'ta Toplu Mezar Bulundu
Üsteğmen Kerim el-Ubeydi, AA muhabirine yaptığı açıklamada, bir grup sivil vatandaşın Telafer'deki Kesr el-Mihrab köyünde toplu mezar bulduğunu söyledi.
Telafer - 1.10.2018
Kerkük'te Türkçe Eğitim Veren Okullara Yoğun İlgi
Yeni eğitim-öğretim yılının başlamasıyla birlikte Türkçe eğitim veren okullara yeni kayıtlarda ciddi artış yaşandığına dikkati çeken Vindavi, şunları kaydetti: "Kerkük'teki okullarımıza son bir ay içinde Arapça ve Kürtçe eğitim veren okullardan gelen yaklaşık 300 öğrenci kayıt yaptırdı. Türkmenlerin dışında Arap ve Kürt ailelerinin de çocuklarını Türkçe eğitim veren okullara kaydettirmeleri bizi sevindiriyor." "Hedefimiz bin öğrenci" Türkçe eğitim veren okullara geçiş yapan öğrenci sayısının bine ulaşmasını beklediklerini dile getiren Vindavi, "Vereceğimiz takviye kursları ve teşvik edici çalışmalarla okullarımıza geçiş yapan öğrenci sayısını bine yükseltmeyi hedefliyoruz." diye konuştu. Son üç yılda Türkçe eğitim veren okullardan mezun olan öğrencilerin tıp, mühendislik gibi prestijli fakültelere ilk sıradan girmelerinin bu okullara ilginin artmasında etkili olduğunu ifade eden Vindavi, söyle konuştu: "Eğitim merkezi olarak okullarımıza neredeyse tüm alanlarda destek veriyoruz. Özellikle yaz tatili boyunca okullarımıza geçiş yapmak isteyen öğrenciler ile çocuklarına derslerinde yardımcı olmak isteyen veliler için kurslar düzenliyoruz. Okullarımızın eğitim seviyesini yüksek tutmaya çalışıyoruz. Kerkük'ün dışında Bağdat, Musul, Telafer, Erbil ve Diyala'da da Türkçe eğitim veren okullarımıza her türlü desteği sağlıyoruz.
Telafer - 1.10.2018
Grafikli - Deaş'a "Üst Düzey" Darbe
Terör örgütü DEAŞ'a yönelik etkin ve kararlı mücadelesini sürdüren Türkiye, geçen ay yurt genelindeki operasyonlarla örgüte büyük darbe vururken, aralarında örgütün sözde "Sincar askeri emiri" Irak uyruklu Abdülhalık Kurdi ve Telafer'de örgüt adına faaliyet yürüten oğlu ile örgütün sözde...
Telafer - 1.10.2018
Gündem / 1 Ekim 2018
(Ankara/16.00) ÖZEL HABER 1- GRAFİKLİ - DEAŞ'a "üst düzey" darbe Terör örgütü DEAŞ'a yönelik etkin ve kararlı mücadelesini sürdüren Türkiye, geçen ay düzenlenen operasyonlarla örgüte ağır darbe vurdu Bir kısmı şafak vakti düzenlenen operasyonlarda, aralarında örgütün sözde "Sincar askeri emiri" Irak uyruklu Abdülhalık Kurdi ve Telafer'de örgüt adına faaliyet yürüten oğlu ile örgütün sözde "Adana Emiri" Eyüp B'nin de bulunduğu 92 kişi gözaltına alındı, 20 örgüt mensubu tutuklandı Suriye'de terör örgütü DEAŞ saflarında savaşırken 2015'te bombalı saldırıda yaralanan ve 2017'de kaçak yollarla Türkiye'ye giren "Ebu Eyüp" kod adlı Ahmed İsa, Adana'da tedavi gördüğü hastanede yakalandı Adana'da terör örgütü DEAŞ mensubu olduğu öne sürülen Suriyeli sanığa 6 yıl 3 ay hapis cezası verildi (Volkan Kaşik / Malatya) 2- Brezilya'dan "kaportacı" transferi Kastamonu'da 18 gün önce etkili olan doludan yaklaşık 10 bin aracın hasar gördüğü tahmin edilirken, araçların boyasız tamiri için kente Brezilya'dan kaporta ustaları getirildi Brezilya'dan göçük tamiri için Kastamonu'ya gelen Douglas Sabastiao Nunes Dasilva: "Brezilya'dan dünyaya yayılıyor.
Telafer - 29.9.2018
Şehit Musa Özalkan Kültürevi'nde Yetişen Çocuklar Ankara'da
Zeytin Dalı Harekatı'nın üçüncü gününde şehit olan Astsubay Musa Özalkan'ın göreve gitmeden önce vasiyette bulundu. Şehit Özalkan vasiyetinde "Şehit olursam Kurt-Ar Derneği aracılığıyla Telafer'deki Türkmen balalar için anaokulu veya kültür merkezi devletin bana vereceği paradan yaptırılsın ve ismim verilsin" demişti.
Telafer - 20.9.2018
Deaş'ın Sözde "Sincar Askeri Emiri" ve Oğlunun Yakalanması
Kayseri'de terör örgütü DEAŞ'a yönelik operasyonda gözaltına alınan örgütün sözde "Sincar askeri emiri" Irak uyruklu Abdülhalık Kurdi ile Telafer'de örgüt adına faaliyet yürüten oğlu adliyeye sevk edildi.
Telafer - 18.9.2018
Dha Yurt Bülteni 4
SURİYE, - ===================================================== 2)KAYSERİ'DE DEAŞ'IN SÖZDE ASKERİ EMİRİ İLE OĞLU YAKALANDI  POLİSİN NEFES KESEN OPERASYONU KAMERADA  KAYSERİ'de, DEAŞ terör örgütünün sözde Sincar askeri emiri ve ağır silahçısısı olduğu öne sürülen Irak uyruklu Abdülhalık Kurdi  (47) ile DEAŞ adına Telafer'de savaşçı olarak faaliyet yürüttüğü belirtilen oğlu Mehdi Kurdi (18), polis tarafından gözaltına alındı.
Telafer - 18.9.2018
Deaş'ın Sözde "Sincar Askeri Emiri" ve Oğlu Yakalandı
Kayseri'de terör örgütü DEAŞ'a yönelik operasyonda örgütün sözde "Sincar askeri emiri" Irak uyruklu Abdülhalık Kurdi ile Telafer'de örgüt adına faaliyet yürüten oğlu yakalandı.
Telafer - 18.9.2018
Kayseri'de Deaş'ın Sözde Askeri Emiri ile Oğlu Yakalandı
KAYSERİ'de, DEAŞ terör örgütünün sözde Sincar askeri emiri ve ağır silahçısısı olduğu öne sürülen Irak uyruklu Abdülhalık Kurdi (47) ile DEAŞ adına Telafer'de savaşçı olarak faaliyet yürüttüğü belirtilen oğlu Mehdi Kurdi (18), polis tarafından gözaltına alındı.
Telafer - 1.9.2018
Grafikli - Operasyonlarla Deaş'ın Kökü Kazınıyor
Kırşehir'deki operasyonda yakalanan terör örgütü DEAŞ'ın sözde "Telafer emiri" ve kardeşine 8 yıl 9'ar ay hapis cezası verildi.
Telafer - 3.8.2018
Musul, Deaş'tan Temizlendi Ama 1 Milyon Kişi Evlerine Dönemedi
IRAK KIZILAYI ŞUBE BAŞKANI: İLK YARDIM, TÜRKİYE'DEN GELDİ Irak Kızılayı Erbil Şube Başkanı Hawri Sadik, Musul'dan mültecilerin geldiği dönemde kendileriyle ilk iş birliği yapan kuruluşun Türk Kızılayı olduğunu belirterek, şöyle dedi: "DEAŞ, Musul ve çevresini işgal ettiğinde ilk olarak Türk Kızılayı, Şengal Dağı, Telafer ve diğer bölgelerde hazır oldu.
Telafer - 2.8.2018
Deaş'ın Sözde Emiri ve Kardeşine 8 Yıl 9'ar Ay Hapis Cezası
Kırşehir’de düzenlenen operasyonda yakalanan terör örgütü DEAŞ’ın sözde Telafer emiri ve kardeşine 8 yıl 9’ar ay hapis cezası verildi.
Telafer - 30.7.2018
Deaş'ın Bombalı Araçları Telafer'de Sergileniyor
IRAK'ın Musul kentine bağlı Telafer ilçesinde, terör örgütü DEAŞ'tan ele geçirilen bomba yüklü arabalar, el Hüseyin Tugayı'nda sergileniyor.
Telafer - 30.7.2018
Dha Yurt Bülteni-6
(ÖZEL HABER)1)DEAŞ'IN BOMBALI ARAÇLARI TELAFER'DE SERGİLENİYORIRAK'ın Musul kentine bağlı Telafer ilçesinde, terör örgütü DEAŞ'tan ele geçirilen bomba yüklü arabalar, el Hüseyin Tugayı'nda sergileniyor.
Telafer - 29.7.2018
Tika "2018 Tecrübe Paylaşım Programı"
Şu an Telafer'de temizlemeye, yardımcı olmaya çalışan bir TİKA'nın, Türkiye'nin olduğunu vurgulayan Çam, yakılıp, yıkılıp, onarılıp tekrar yakılıp, yıkılıp, onarılan bir dünyada, bu dünyaya karşı duracak bir Türkiye'nin olduğunu, dolayısıyla 'Dünya 5'ten büyüktür' mesajını veren Türkiye'nin gençlik hareketi olarak, öğrencilerin değişik tecrübelerle katkıları olacağına işaret etti.
Telafer - 29.7.2018
Deaş'tan Kurtarılan Türkmen Kenti Telafer'de Hayat Normalleşiyor
DEAŞ terör örgütünün 2014 yılında işgal edip 4 yıl kontrol altında tuttuktan sonra Irak ordusu tarafından kurtarılan ülkenin en büyük Türkmen kenti Telafer'de, hayat yeniden canlanmaya başladı.
Telafer - 4.7.2018
Türkmen Milletvekili İha'ya Konuştu
Türkiye'nin Orta Doğu'da için önemli olduğuna değinen Maruf, "Özellikle, DEAŞ 2014'te Musul, Kerkük ve Telafer'i işgal ettiğinde göç eden insanlara hiçbir ayrım yapmadan yardım yapan tek ülke Türkiye idi.
Telafer - 1.7.2018
Terör Örgütü Deaş'a Haziran Darbesi
Irak'ın Telafer kentinden yasa dışı yollarla Ankara'ya gelen ve Ramazan Bayramı öncesi eylem hazırlığında olduğu tespit edilen DEAŞ üyesi N.
Telafer - 23.6.2018
Bakan Soylu: Şu Ana Kadar 370 Hadise Meydana Geldi
Bakan Soylu,  seçim çalışmaları kapsamında bugün Eyüp'te Amasya Dernekler Federasyonu'nu ziyaret etti. Dernek yöneticileri ve Amasyalılar tarafından karşılanan Bakan Soylu, burada bir konuşma yaptı. Yarın yapılacak seçimlerin önemini anlatan Soylu, seçimlerin Türkiye'nin geleceğini yakından ilgilendirdiği kadar Bosna'yı, Kosova'yı, Kerkük'ü, Telafer'i, Gazze'yi, Filistin'i ve Kudüs'ü ve Kabe'yi de ilgilendirdirdiğini söyledi.
Telafer - 23.6.2018
Dha İstanbul - Bakan Soylu: Şu Ana Kadar 370 Hadise Meydana Geldi
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu,  "Seçim kampanyası dönemini gördünüz mü? Bütün Türkiye'de tek bir olay oldu; Suruç'ta. Böyle seçimlerde ortalama bin 500 hadise meydana gelirdi. Şu ana kadar 370 hadise meydana geldi. Yani neredeyse Dörtte biri oranında bir hadise meydana geldi. Milletimizin demokratik olgunluğu en yüksek seviyededir" Haber - Kamera: Enver ALAS / İstanbul DHA İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, seçim çalışmaları kapsamında bugün Eyüp'te Amasya Dernekler Federasyonu'nu ziyaret etti. Dernek yöneticileri ve Amasyalılar tarafından karşılanan Bakan Soylu, burada bir konuşma yaptı. Yarın yapılacak seçimlerin önemini anlatan Soylu, seçimlerin Türkiye'nin geleceğini yakından ilgilendirdiği kadar Bosna'yı, Kosova'yı, Kerkük'ü, Telafer'i, Gazze'yi, Filistin'i ve Kudüs'ü ve Kabe'yi de ilgilendirdirdiğini söyledi.
Telafer - 22.6.2018
Biz Musluktan Kardeşlik Akıtırız"
Seçimlerde sadece cumhurbaşkanı ve milletvekillerini seçmeyeceklerini dile getiren Soylu, "Biz bu seçimde çocuklarımız daha güçlü, daha zengin bir Türkiye'de yaşasınlar diye tercihte bulunacağız. Sadece bunlar için seçime gitmiyoruz. Dünyada 'bana sahip çıkacak hakkaniyetli bir ülke olsun' isteyenler için seçime gideceğiz. Bu seçim Bosna'nın, Kosova'nın seçimidir. Bu seçim Kerkük'ün, Telafer'in seçimi, bu seçim Somali'nin, Myanmar'ın, Kabil'in seçimi.
Telafer - 21.6.2018
Büyük Projeler Yapıyoruz Yarım Bırakmayalım"
Seçimlerin sadece Türkiye'nin seçimi olmadığını ifade eden Soylu, "Bu seçim sadece bizim coğrafyamızın seçimi değildir. Bu seçim Kerkük'ün, Telafer'in seçimidir.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Telafer Haber, Telafer Son Dakika Haberleri - Haberler - Sayfa 4 - Telafer haber sayfamızda Telafer haberleri okuyabilir, Telafer son dakika haberleri ve güncel Telafer gelişmelerini görebilirsiniz. Deaş'ın Telafer Bölge Sorumlusuna 6 Yıl Hapis.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 3.12.2020 11:51:52. #1.14#
title