Telafer Haberleri

Telafer haber, Telafer son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Telafer - 2.4.2019
Telaferli Türkmenler Irak'a Dönmeye Devam Ediyor
Irak'ta terör örgütü DEAŞ'ın zulmünden kaçarak Türkiye'ye sığınan Telaferli Türkmenlerin dönüşü devam ediyor.
Telafer - 20.3.2019
Kılıçdaroğlu, CHP'yi Kandil'in Ana Karargahı Haline Getirdi"
Bahçeli, seçmenlere bu oyunları görmeleri çağrısında bulunarak, şöyle seslendi: "İP'e oy veren kardeşlerime sesleniyorum, gelin bu ihanete tepki gösterin. CHP ve İP'e muhtaç ve mahkum değilsiniz. Cumhur İttifakı sizi de kucaklar, sahip çıkar. Cumhur İttifakı sizin de ittifakınız ve ortak paydanızdır. Cumhurun gölgesi herkese yeter. Cumhurun gönlü herkese yetecek kadar geniştir. Ayrımcıya, bölücüye, fırsatçıya, kararan çehrelere, kızarmayan yüzlere Osmanlı tokatını hep beraber vuralım." "Küresel vicdan nereye saklanmıştır?" Bahçeli, Yeni Zelanda'da ve Londra'da camilere yönelik saldırılara da değinerek, şu değerlendirmede bulundu: "Demokrasi havarisi kesilen Avrupa suskundur. Kınama cesareti gösteremeyen AB ülkeleri yine kayıplara karışmıştır. İslamiyet'ten rahatsız olan çevreler bıyık altından gülmektedir. Bunların demokrasi anlayışları tatile mi çıkmıştır? İnsanlık nerededir? Küresel vicdan nereye saklanmıştır? İnsan haklarına, inanç haklarına, adalet duygularına ne olmuştur? Türk ve İslam değerlerine karşı açık bir provokasyon ve saldırgan emeller devreye girmiştir. Mukaddesatımızı kundaklamak isteyen sefil haçlı emelleri işbaşındadır. Türkiye'den rahatsız olanların Türk ve İslam düşmanlığı da açığa çıkmıştır. Antalya'dan diyorum ki Kerkük'ten Kudüs'e, Telafer'den Kıbrıs'a, Kaşgar'dan Karabağ'a yaşanan her acının, yapılan her saldırının, kurulan her tuzağın hem hasmı, hem de karşısındaki haysiyet kalesiyiz.
Telafer - 24.2.2019
Tam Dünyada Bizim Oyun Kuracağımız Bir Dönemdir"
Soylu, Türkiye'de yerel seçim sürecinin, bu seçim kampanyası dönemiyle başlamadığına dikkati çekerek, şu değerlendirmede bulundu: "24 Haziran bitti, ne zaman döviz operasyonları, ne zaman ekonomik saldırılar başladı Türkiye'nin yerel seçim dönemi de o zaman başlamıştır. Ne zannediyoruz yani adaylar açıklanınca, adaylar müracaat edince mi? Seçimi benden, senden iyi hesap edenler var. Amerika seçimi senden, benden çok daha iyi hesap ediyor. Bu kadar açık ve net söylüyorum, lafı karnımda tutmuyorum. Etrafa yaydıkları adamlar, operasyonları inanın Türkiye'yi şu elde ettiği sıçramadan geri döndürmek içindir. Onlar, 4,5 yıl içerisinde Tayyip Erdoğan Cumhur İttifakı ile Sayın Devlet Bahçeli'nin öngörüsüyle, ortaya koyduğu iradeyle, meseleyi beka olarak tanımlamasıyla ve Cumhur İttifakı'nın gücüyle bir taraftan Türkiye'de bu 4,5 yılı hükümet açısından çok iyi yürütebileceğini biliyorlar." "Şimdi tam yükseliş dönemine gidiyoruz" Erdoğan'ın liderlik vasıflarına işaret eden Soylu, şöyle devam etti: "17 yıllık bir liderden bahsediyoruz, dünyayı bilen, hangi ülkenin hangi avantajlarının, hangi dezavantajlarının olduğunu avucunun içi gibi bilen, attığı her adımı bugün için değil, önümüzdeki seçim için değil, tamamen gelecek nesillerimiz için attığına inanan ve bunları gerçekleştirmeye çalışan ve bütün bu hesaplamaları yaparken de Türkiye'nin de kabiliyetlerini, gücünü ve yapabileceklerini iyi hesap eden bir anlayışı ortaya koymaktadır. Yoksa haksızlık düzenine rıza göstermek kolay bir iştir. Bizim mahallede söylerlerdi 'kıyı kıyı gitmek' kolaydır, tretuvardan gidersin hiçbir risk almazsın ama yıllarca yürürsün, hiçbir işe de yaramaz." Soylu, Türkiye'nin başka bir segmentte hareket etmek zorunda olduğunu vurgulayarak, "Kimse kusura bakmasın bizim kalbimizde Bayır-Bucak, Kerkük, Telafer, Doğu Türkistan, Medine-i Münevvere, Mekke-i Mükerreme, Kudüs, Filistin, Orta Asya var.
Telafer - 19.2.2019
Türk Kızılayının "Güvenli Bölge" Hazırlıkları Sürüyor
Suriye'ye şimdiye kadar yaklaşık 100 bin çadır gönderdiklerini belirten Kınık, şunları kaydetti: "Bunlar, evlerinden olan insanlar için barınak oldu. Şimdiye kadar yaklaşık 42 bin tır yardım malzemesi de Suriye'ye gönderildi. Bunlar, savaşın başladığı 2011'den bu yana iş ortaklarımızla her gün gönderdiğimiz insani yardım malzemesi. Her gün bu yardım malzemesi içeri gitmeye devam ediyor. Özellikle güvenli bölge tesisi için uluslararası konuşmalar ve görüşmelerin yapıldığı bugünlerde, bölgede olası insan hareketinin önüne geçilmesi, ihtiyacın anında ve yerinde giderilmesi için Fırat'ın doğu bölgesine yönelik hazırlıklarımız, çalışmalarımız devam ediyor." Kınık, Irak'ta ise Kerkük, Telafer, Musul, Bağdat ve diğer bölgelerdeki ihtiyaç sahiplerinin yardımına koştuklarını ifade etti.
Telafer - 9.2.2019
Bağdat'ta "Kerkük Günü" Etkinliği
AA muhabirine konuşan Türkmen Kardeşlik Ocağı Başkanı Necdet Bayatlı, "Kerkük Günü demek, Kerkük ve çevresindeki Türkmen ilçe ve kasabaları da demek. Ocak olarak, geçtiğimiz aylarda sırasıyla Telafer, Kifri, Tuzhurmatu ve Erbil günleri düzenlemiştik.
Telafer - 8.2.2019
Ovaköy Sınır Kapısı, Türkiye-Irak İlişkilerini Olumlu Etkileyecek"
Duran, Türkiye'nin Irak siyasetinde daha etkili olabileceğini, böylelikle Musul ve Telafer bölgesinde yaşayan Türkmenlerle daha yakın ilişki kurabileceğini anlattı.
Telafer - 25.1.2019
Konya'da Karbonmonoksit Zehirlenmesi
Alınan bilgiye göre, bir fabrikada işçi olarak çalışan Abdurrahman Doğan (33), gece mesaisini tamamladıktan sonra merkez Meram ilçesi Telafer Mahallesi 17469.
Telafer - 19.1.2019
Irak'taki Türkmenlerden Türk İş Adamlarına Çağrı
Terör yorgunu ülkede Türk iş adamlarını görmek istediklerini söyleyen Mehdi, "Irak'ın kalkınmasında Türkiye'nin rolü ve ağırlığı olmalı. Türk yatırımcıların, Irak geneli ve Türkmenlerin yoğunlukta yaşadığı Kerkük, Musul, Telafer ve Tuzhurmatu gibi yerlere yatırımlar yapması oldukça büyük önem arz etmektedir.
Telafer - 26.12.2018
Tika'dan Irak'taki Türkmen Öğrencilere Eğitim Desteği
Irak genelinde 5 bin 500 öğrenciye kırtasiye malzemesi ulaştırılacak Irak'ın Kerkük kentinde de öğrencilere eğitim desteğinde bulunacaklarını ifade eden Esmer, Kerkük'te 800, Musul'un Telafer İlçesinde bin, Bağdat'ta da 800 adet çanta ve kırtasiye malzemesi ulaştırmayı planladıklarını aktardı.
Telafer - 25.12.2018
Türkiye'den Irak'taki Terör Saldırısına Kınama
Türkiye, Irak'ın Musul kenti Telafer ilçesinde meydana gelen terör saldırısını kınadı.
Telafer - 25.12.2018
Dışişleri Bakanlığı, Musul'daki Bombalı Saldırıyı Kınadı
Dışişleri Bakanlığı, Musul vilayetine bağlı Telafer'de meydana gelen bombalı saldırıyı kınadı.
Telafer - 25.12.2018
Telafer'deki Saldırıyı Deaş Üstlendi
Irak'ın Musul kentine bağlı Telafer kentinde 2 kişinin öldüğü saldırıyı terör örgütü DEAŞ üstlendi.
Telafer - 25.12.2018
Dışişleri Bakanlığı, Telafer'deki Bombalı Saldırıyı Kınadı
DIŞİŞLERİ Bakanlığı, Musul'a bağlı Telafer bölgesinde meydana gelen terör saldırısını kınadı.
Telafer - 25.12.2018
Dışişleri Bakanlığı, Telafer'deki Bombalı Saldırıyı Kınadı
Dışişleri Bakanlığı, Telafer'deki bombalı saldırıyı kınadıDIŞİŞLERİ Bakanlığı, Musul'a bağlı Telafer bölgesinde meydana gelen terör saldırısını kınadı.
Telafer - 25.12.2018
Telafer'de Bombalı Saldırı : 2 Ölü 13 Yaralı
Türkmenlerin yoğunlukla yaşadığı Irak'ın Musul kentine bağlı Telafer ilçe merkezinde park halinde bomba yüklü bir aracın infilak ettiği belirtildi.
Telafer - 14.12.2018
Iraklılar Yurtlarına Dönmeye Devam Ediyor
DEAŞ terörü nedeniyle Irak'ın Ramadi, Felluce, Musul, Kerkük ve Telafer bölgelerinden kaçan Iraklılar, gümrük işlemlerinin ardından Öncüpınar Sınır Kapısı'ndaki tampon bölgeye getirildi.
Telafer - 14.12.2018
Doğu Türkistan İçin Gıyabi Cenaze Namazı
Namazda Allah'tan Doğu Türkistan'ın, Karabağ'ın, Telafer'in, Arakan'ın ve zulüm altında olup da yardım eli bekleyen tüm insanlığın vebalinin affını dilediklerini belirten Pakoğlu, şöyle konuştu: "Biçare kaldığımız Doğu Türkistan için tüm din kardeşlerimiz, soydaşlarımız için bir araya geldik.
Telafer - 10.12.2018
10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü
Bu ilkeleri insanlığının öne çıkarması ve hassasiyet göstermesi gereken hususlar olduğunu vurgulayan Seymen, şöyle devam etti: "Doğu Türkistan'da Çin Devleti tarafından soydaşlarımıza sistematik şekilde uygulanan asimilasyon politikaları, Kerkük ve Telafer'de yürütülen soykırım ve sürgün faaliyetleri, diğer Müslüman coğrafyaları olan Filistin, Yemen, Arakan, Suriye ile Kırım'da yaşanan ve vahşete varan insan hakları ihlalleri, yakın takibimiz altındadır.
Telafer - 6.12.2018
Deaş'ın Sözde "Sincar Askeri Emiri"Ne Hapis Cezası
Kayseri Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi ekiplerince 18 Eylül'de düzenlenen operasyonda, Irak'ta bulunduğu dönemde DEAŞ'ın sözde "Sincar askeri emiri" ve örgütte ağır silahçı olarak görev yaptığı tespit edilen Iraklı Abdülhalık Kurdi ile örgüt adına Telafer'de faaliyette bulunduğu öne sürülen oğlu Mehdi Kurdi gözaltına alınmıştı.
Telafer - 1.12.2018
Grafikli - Deaş'ın Kökü Kazınıyor
Jandarmadaki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen zanlı, çıkarıldığı nöbetçi sulh hakimliğince tutuklandı. DEAŞ sanıkları hapse mahkum edildi Kayseri'de, terör örgütü DEAŞ'ın Telafer bölge sorumlusu olduğu iddiasıyla yargılanan Irak uyruklu sanığa, "terör örgütüne üye olmak" suçundan 6 yıl 3 ay hapis cezası verildi.
Telafer - 10.11.2018
Irak'ta 14 Deaş'lı Öldürüldü
Resul, hedeflerin Türkmenlerin çoğunlukta yaşadığı Telafer ilçesine yakın olduğunu belirterek, saldırıda 14 teröristin öldürüldüğünü belirtti.
Telafer - 10.11.2018
Grafikli - Deaş'ın Irak'taki Toplu Mezarları
Rapora göre Musul'da tahminen 4 bin ila 10 bin cesedin yer aldığı toplam 95 toplu mezar bulundu. Toplu infazların genellikle Musul kent merkezine yakın bölgelerle Türkmen ve Ezidilerin çoğunlukta yaşadığı Telafer ile Sincar ilçelerinde gerçekleştiği düşünülüyor.
Telafer - 9.11.2018
İbrahim Öztek: "Amerika'nın İran Ambargosu Türkiye'ye ve Tüm Dünya'yadır"
Irak'ta Kerkük, Musul, Telafer, Tuzhurmatu gibi şehirler ile Suriye'nin kuzeyi de Türkler'in ülkesidir.
Telafer - 6.11.2018
Deaş'ın Telafer Bölge Sorumlusuna Hapis Cezası
Kayseri'de, terör örgütü DEAŞ'ın Telafer bölge sorumlusu olduğu iddiasıyla yargılanan Irak uyruklu sanığa, "terör örgütüne üye olma" suçundan 6 yıl 3 ay hapis cezası verildi.
Telafer - 6.11.2018
Deaş'ın Telafer Bölge Sorumlusuna 6 Yıl Hapis
Kayseri’de yakalanan ve DEAŞ terör örgütünün Irak’ta Telafer bölge sorumlusu olduğu iddiasıyla tutuklu yargılanan sanığa 6 yıl 3 ay hapis cezası verildi.
Telafer - 6.11.2018
Deaş'ın Sözde 'Telafer Sorumlusuna' 6 Yıl 3 Ay Hapis
KAYSERİ'de DEAŞ terör örgütüne yönelik soruşturma kapsamında, örgütün sözde Irak Telafer sorumlusu Emin Al Kurdi (38), 6 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırıldı.
Telafer - 28.10.2018
Suriye'deki Türkmenler, Türkiye Üzerinden Irak'a Döndü
Musul kentine bağlı Telafer ilçesinden 2014 yılında Suriye'ye göç eden 350 kişilik Türkmen, Irak hükümetine ülkelerine döneceklerini bildirdi.
Telafer - 26.10.2018
Türkiye'nin Bağdat Büyükelçisi Yıldız, Erbain İçin Kerbela'da
Telafer ve diğer bölgelerden gelen Türkmen grupların burada kurduğu çadırları da ziyaret eden Büyükelçi Yıldız, ziyaretçilerle sohbet etti.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Telafer Haber, Telafer Son Dakika Haberleri - Haberler - Sayfa 3 - Telafer haber sayfamızda Telafer haberleri okuyabilir, Telafer son dakika haberleri ve güncel Telafer gelişmelerini görebilirsiniz. Soylu: Fatih'i bilmeyenlere İstanbul teslim edilirse sonra eyvah par
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 2.12.2020 16:39:44. #1.14#
title