Telafer Haberleri

Telafer haber, Telafer son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Telafer - 21.9.2019
DEAŞ'ın sözde emiri ölü taklidiyle kurtulmuş
Kayseri'de terör örgütü DEAŞ'a yönelik operasyonda yakalanan örgütün sözde Telafer emiri ile 3 zanlı, adliyeye çıkarıldı.
Telafer - 20.9.2019
Deaş'ın sözde emirinin sorgusu sürüyor
KAYSERİ'de polisin düzenlediği operasyonda gözaltına alınan terör örgütü DEAŞ'ın sözde Telafer emiri Suphi Huveytli'nin de aralarında bulunduğu 4 kişinin sorgusu sürüyor.
Telafer - 20.9.2019
19 Eylül 2019 Haberleri
19 Eylül 2019 Manşet Haberleri.
Telafer - 19.9.2019
DEAŞ'ın sözde Telafer emiri Kayseri'de yakalandı
Kayseri'de terör örgütü DEAŞ'a yönelik operasyonda, örgütün sözde Telafer emirinin de aralarında bulunduğu Irak uyruklu 4 şüpheli yakalandı.
Telafer - 19.9.2019
Dha yurt bülteni-22
DEAŞ'ın sözde Telafer emiri Kayseri'de yakalandı KAYSERİ'de, DEAŞ terör örgütüne yönelik düzenlenen operasyonda sözde Telafer emiri S.H.'nin de içinde bulunduğu 4 kişi gözaltına alındı.
Telafer - 17.9.2019
Nüfus sayımındaki muhtemel şaibeler Iraklı Türkmenleri endişelendiriyor
"Kerkük'e nüfus kaydırması yapıldı" Kerkük'e 2003 öncesi ve sonrası yoğun nüfus kaydırması yapıldığını dile getiren Turan, sözlerine şöyle devam etti: "Türkmenler olarak bizim açımızdan 1957 nüfus sayımı esastır. Babası ya da dedesi 1957 yılı nüfus sayımında Kerkük'te kütük kaydı bulunanlar gerçek Kerküklülerdir. Bunun dışında kentin demografik yapısını değiştirmek amacıyla Kerkük'e getirilen yüz binlerce kişiye Kerküklü kimliği kazandırıldı. Bu da bizim için sorun ve tehlikedir." Türkmen yönetici Turan, terör örgütü DEAŞ'ın zulmünden kaçarak evlerini terk etmek zorunda kalan Musul kentinin Telafer ilçesi ve Salahaddin'e bağlı Tuzhurmatu ilçesinin köylerine çeşitli nedenlerle geri dönemeyen Türkmenlerin de olduğuna dikkati çekerek, "Yerinden edilerek sığınmacı durumuna düşen Türkmenler de nüfus sayımı açısından bizim için büyük kayıptır.
Telafer - 25.8.2019
Haftanın tarihine bakış
2017- Irak Başbakanı Haydar el İbadi, Türkmenlerin yaşadığı Telafer ilçesinin terör örgütü DEAŞ'tan tamamen kurtarıldığını duyurdu.
Telafer - 18.8.2019
Haftanın tarihine bakış
2017- Irak Başbakanı Haydar el İbadi, Telafer'i DEAŞ'tan kurtarma operasyonunun başladığını duyurdu.
Telafer - 8.8.2019
"Türkmenler, Irak'ın toprak bütünlüğünü savunduğu için terörün hedefi oldu"
PKK ve DEAŞ terör örgütlerinin Irak'taki ilk hedefinin Türkmen bölgeleri olduğunu savunan Salihi, "Terör örgütleri ilk Telafer bölgesini hedef aldı.
Telafer - 8.8.2019
Kerküklü hayırsever 5 yıldır binlerce göçmeni misafir ediyor
Rıdvani'nin geniş arazisi üzerinde Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı (TİKA), Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) ve Türk Kızılay tarafından Temmuz 2014'te donanımlı bir kamp kuruldu. Yahyava Kampı'na Musul ve Telafer'deki DEAŞ saldırıları nedeniyle yerlerinden olan Türkmen aileler yerleştirildi.
Telafer - 5.8.2019
Irak Türkmen Cephesi Başkanı Erşat Salihi (1)
Telafer endişesi Salihi, Türkmenlerin yaşadığı Musul'a bağlı Telafer'in çevresindeki güvenlik durumuna ilişkin kaygılarını da paylaştı.
Telafer - 5.8.2019
"Peşmerge'nin Kerkük'e dönmesi tartışma konusu olmaktan çıktı"
Telafer endişesi Salihi, Türkmenlerin yaşadığı Musul'a bağlı Telafer'in çevresindeki güvenlik durumuna ilişkin kaygılarını da paylaştı.
Telafer - 16.7.2019
DEAŞ'ın ailesinden ayırdığı küçük Ezidi amcasına kavuştu
O yıllarda Sincar'a giren DEAŞ'ın yeğeni ve yengesiyle 14 kişiyi gözaltına aldığını ifade eden Kolo, şöyle devam etti: "Telafer bölgesine götürüp onları yaklaşık 2 ay orada tuttular.
Telafer - 2.7.2019
Irak'taki Türkmen vekillerden "ötekileştirilme" tepkisi
Türkmenlerin çoğunlukta yaşadığı Kerkük'teki durumun eskiye döndürülmesi için ciddi girişimlerin bulunduğunu söyleyen Haydar, Telafer, Musul ve ovasının imar edilmeksizin kaderine terk edildiğini, Salahaddin vilayetine bağlı Tuzhurmatu ilçesindeki Türkmenlerin çektiği sıkıntıların da devam ettiğini dile getirdi.
Telafer - 2.7.2019
DHA YURT BÜLTENİ - 14
Kayseri Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından geçen 20 Mayıs'ta yapılan operasyonda, DEAŞ ile bağlantısı olduğu iddiasıyla gözaltına alınan Irak uyruklu Sabah Ç, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. Irak'ın Telafer kentinde bulunan çatışma bölgesinde DEAŞ'ın polis memuru olduğu ve cep telefonunda örgüt liderine ait fotoğrafların bulunduğu ileri sürülen Sabah Ç.
Telafer - 2.7.2019
'DEAŞ'tan zulüm gördük' diyen sanığa beraat
İl Emniyet Müdürlüğü ekiplerince 20 Mayıs'ta istihbari bilgi üzerine yapılan operasyonda yakalanan Sabah Ç. (46) yakalandı. Şüpheli Sabah Ç., Irak'ın Telafer çatışma bölgesinde terör örgütü DEAŞ adına polislik yaptığı, cep telefonunda sözde DEAŞ liderinin fotoğraflarının yer aldığı iddiaları ile tutuklandı.
Telafer - 20.6.2019
"İstanbul sadece bizim İstanbul'umuz değildir"
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Bilesiniz ki, İstanbul sadece bizim İstanbul'umuz değildir. İstanbul Bosna'nın, Kosova'nın, Varna'nın İstanbul'udur. İstanbul eğer Bakü'de bir ümitsizlik olursa, onların ümitle baktığı şehrin adıdır. İstanbul Halep'in, İstanbul Doğu Türkistan'da mezalim yaşayanların, İstanbul Kerkük'ün, Telafer'in, Filistin'den Kudüs'e Kahire'ye kadar 'Eğer başımıza bir şey gelirse bizim ümit diyarımızdır.
Telafer - 18.6.2019
"Kandil'den Saraçhane'ye tünel açmak istiyorlar"
Binali Yıldırım ile Ekrem İmamoğlu'nun katıldığı televizyon programına da değinen Soylu, şöyle devam etti: "Bir televizyon programı yapılacak. İki aday çıkacak. Otele gidiyor moderatör. Otelde ilgili kişiyle görüşüyor. Aklımızla alay ediyorlar. Türkiye'de marjinal bir grup, İstanbul üzerinden Türkiye'ye operasyon çekiyor ve bizim de buna sessiz kalmamızı istiyorlar. Bu marjinal grubun ilişkileri, kirli ilişkiler. Gezi olaylarında FETÖ var, bugün de FETÖ var. Gezi olaylarında, Taksim Atatürk Anıtı'nın üzerinde PKK'nın bayrağı var. Bugün de var. Kandil'den Saraçhane'ye tünel açmak istiyorlar. Gezi olaylarında Almanya var, bugün Deutsche Welle var. Gezi olaylarında İngiltere var, bugün BBC var." "Türkiye büyük bir mücadele ortaya koyuyor" Soylu daha sonra Bayrampaşa Gostivar ve Köyleri Derneğini ziyaret etti. Dernek üyeleriyle sohbet eden Soylu, İstanbul'un sadece bir şehir olmadığını, Bakü, Şam, Kahire, Filistin, Kudüs, Kerkük, Musul, Telafer, Basra, Kosova ve Bosna'da bir ümitsizlik varsa buraların ümidinin İstanbul olduğunu anlattı.
Telafer - 18.6.2019
"Bu bir şehadettir"
İstanbul'un sadece bir şehir olmadığını belirten Soylu, Bakü, Şam, Kahire, Filistin, Kudüs, Kerkük, Musul, Telafer, Basra, Kosova ve Bosna'da bir ümitsizlik varsa buraların ümidinin İstanbul olduğunu vurguladı.
Telafer - 16.6.2019
"Fatih'i bilmeyenlere İstanbul teslim edilirse sonra eyvah para etmez"
İstanbul'un güçlü ve önemli bir şehir olduğunu belirten Soylu, "İstanbul sadece bize ait değildir. Bugün eğer Bakü'de insanlar bir ümitsizliğe kapılacaklarsa, ellerini uzatacakları ümit edecekleri şehir burasıdır. Bağdat'ın, Halep'in ümidi İstanbul'dur. Bosna'nın Kosova'nın ümidi İstanbul'dur. Bağdat'ın, Kerkük'ün, Telafer'in ümidi İstanbul'dur.
Telafer - 4.6.2019
"Ben provokasyona gelmem"
İstanbul'da seçimi kaybetmediklerini vurgulayan Soylu, çocukluğundan itibaren siyasetin içinde olmasına rağmen sonuçları itibarıyla hiç böyle bir seçim görmediğini aktardı. Süleyman Soylu, itirazları üzerine sandıkların ancak yüzde 10'unu açtırabildiklerini dile getirerek, farkın 29 binden 13 bine düştüğünü anımsattı. Sandıkların yüzde 90'ının açılmasını istediklerine işaret eden Soylu, şu değerlendirmede bulundu: "Eğer yüzde 90'ı açılmış olsaydı seçim olmayacaktı, 23 Haziran'ı konuşmayacaktık. Sonucu olduğu gibi herkes, bütün Türkiye kabul edecekti, açtırmadılar. Bizim, zarfın içindeki 4 pusulaya herhangi bir itirazımız söz konusu değil, o oylar masum oylardır. Zarflar sandıktan çıkıp masanın üzerine geldiği andan itibaren hile, hurda, çalma, çırpma, oyun ve tezgah başladı. 'Niye ilçe belediye başkanlığına itiraz etmiyorsunuz?'. Kadıköy'e itiraz etsek ne olacak? Onlar Bağcılar'a itiraz etse ne olacak? Oyların birbirine yakın olduğu büyükşehir belediye başkanlığında tezgahı kurdular. Buna itiraz etmememiz için ellerinden gelen her şeyi yaptılar." Bakan Soylu, bu süreçte her türlü yalanın ortaya konulmaya çalışıldığını belirterek, "Öyle ki 'Süleyman Soylu 100 bin polisi İstanbul'a getirecek, oy kullandıracak 23 Haziran'daki seçimde.' dediler. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı CHP'nin diyor ki; 'Süleyman Soylu niye İstanbul'da çalışıyor? Gitsin bakanlığında bakanlığını yapsın, Ankara'da otursun'. İyi ya bugünde Trabzon'a geldik, vize alsaydık keşke." diye konuştu. İşini en iyi şekilde yapmaya çalıştığının altını çizen Soylu, bayram olmasına rağmen ekibiyle trafik kazalarında meydana gelen ölümleri azaltmak için mücadele verdiklerini söyledi. Süleyman Soylu, yapılan çalışmalar neticesinde, şu ana kadar meydana gelen trafik kazalarında yaşanan ölümlerin, geçmiş bayramların yüzde 61'inin altında olduğunu aktardı. "Bugüne kadar Trabzon istismarcılığı hiçbir zaman yapmadım" Soylu, Şırnak'ta gerçekleştirdiği çeşitli temas ve ziyaretlerin ardından Cizre Havalimanı'ndan hareketle geldiği Trabzon Havalimanı'nda çok üzücü bir olayla karşılaştığını söyledi. CHP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu'nu karşılayan ekibin de Trabzon Havalimanı'nda bulunduğunu belirten Bakan Soylu, VIP'ten çıkmak üzere olduğu sırada yaşananları şöyle anlattı: "Oradan bir söz geldi, 'Akıllı ol Süleyman Soylu' diye. Bakın, ben akıllı olurum, ben buraya Selahattin Demirtaş'ın kucağından gelmedim, ben buraya Kato Dağı'ndan geldim. Ben akıllıyım, ben bu şehrin evladıyım, Allah şahittir size hiçbir yanlışımız olmadı. Üzüldüğümü söylemek istiyorum, hiç yakışık almayan ve ondan sonra sloganlarla sanki nazire edercesine oradan bizi gönderenleri de buradan kınadığımı ifade etmek istiyorum. Böyle değildir bu işler, ben bugüne kadar Trabzon istismarcılığı hiçbir zaman yapmadım, hiçbir zaman cıvıklık yapmadım, hiçbir zaman birine Trabzon üzerinden istismar ortaya koymadım." Soylu, vatandaşları, her türlü yaygarayı koparmaya çalışanlara karşı dikkatli olmaya davet ederek, "Bugün karşılaştığım bu manzaraya ben cevap vermekten yoksun bir adam değilim biliyorsunuz ama ben provokasyona gelmem. Orada birileri düşündüler ki 'Süleyman Soylu'nun biraz zembereği kısadır, ona laf söyleriz oradan başka bir şey çıkartırız' ama bunu kınıyorum, bunu yanlış buluyorum, bunu da ayıplıyorum. Ben bu şehrin evladıyım, ben istediğim zaman gelip, istediğim zaman gidebilme hakkına sahibim, kimseden de vize almam, kimsenin de beni engelleme hakkı yoktur." ifadelerini kullandı. "Bizim arkamızda millet var" Yolculuklarına devam ettiklerini ancak bir endişesi de olduğunu dile getiren Süleyman Soylu, sözlerini şöyle sürdürdü: "Türkiye büyük fırtınalardan geçti. Size dedik ki 'Bize 4-4,5 yıl imkan, güç verin', verdiniz müteşekkiriz. Şimdi İstanbul üzerinden, İstanbul'un gücü üzerinden benim ülkemi istikrarsızlaştırmaya çalışanlara ne olursunuz yüz de vermeyin fırsat da vermeyin. Şehrimin istismarcılığını yapan birilerinin arkasına bir bakın. Bizim arkamızda kim var? Bizim arkamızda Tayyip Erdoğan var, bizim arkamızda millet var, bizim arkamızda koskoca medeniyet var. Onun arkasında da değerlerime, inancıma, ezanıma, namazıma hakaret eden Canan var, onun arkasında Sezai var, Selahattin var ve onun arkasında aynı zamanda Kılıçdaroğlu var. 23 Haziran'ı Türkiye'nin bir ideolojik kavgasının başlangıcı yapmalarından ürküyor ve endişe ediyorum. 23 Haziran'ı Türkiye'nin tam 4 yıl boyunca rahat nefes alabileceği bir zaman dilimi iken bir siyasal çatışma ortamına getirmelerinden ürküyorum ve korkuyorum. Bugün havalimanında ben yaşadım, geçen günlerde de Binali Ağabey gittiği bir gösteride karşı karşıya kaldığı hakaretlerle yaşadı." Soylu, "Bu senaryolarda şunlar var, ülkemizin yarınına ait ilerlemesini durdurmak için ülke değerlerini istismar etmeye çalışan, bizi birbirine düşürmeye çalışan bir anlayış var." ifadesini kullanarak, şu değerlendirmede bulundu: "Buna gelmememiz lazım geldiğini söylüyorum. Diyor ki bana 'Sen git İstanbul'da çalışma Ankara'da otur'. Ey CHP'nin adayı, ey İmamoğlu sana söylüyorum, ben Kato'ya giderken, Cudi'ye giderken, Gabar'a giderken, terör örgütleri tek tek bizi hedef gösterirken, oralarda o mücadeleleri yaparken o zaman benim nereye gittiğime karışmadın da bugün Trabzon'a da gelirim, İstanbul'a da giderim, ülkemin her tarafına da giderim. Hiç merak etmeyin, aydınlık Türkiye'ye adım atacağız. 23 Haziran'da canım çıkana kadar İstanbul'da çalışacağım. Bize hemşehrilerimiz sahip çıkıyor, onlardan Allah razı olsun." Trabzonlulardan İstanbul'da yaşayan yakınlarından seçimlere destek olmalarını istemelerini rica eden Bakan Soylu, "Sizden istediğimiz var, 17 yıldır Cumhurbaşkanımızın hemen sağında bulunan, bu memleketin her türlü eserinde imzası olan Binali Ağabey için ülkenin 23 Haziran'dan sonra bir istikrarsızlığa itilmemesi için bütün yakınlarınızı arayın, neden biliyor musunuz? Çünkü İstanbul önemlidir, güçlü bir şehirdir İstanbul. İstanbul'un gücü üzerinden birilerinin oyuna ve tezgaha girmelerine müsaade etmeyin." şeklinde konuştu. Soylu, İstanbul'un önemine işaret ederek, şöyle konuştu: "İstanbul sadece bizim İstanbulumuz değildir bilesiniz, Bakü'de 'yarın başıma bir şey gelirse' diye bakanların gözünü diktiği, umudunu aradığı yer İstanbul'dur. İstanbul Medine'nin İstanbul'udur, İstanbul Mekke'nin İstanbul'udur, İstanbul Halep'in, İstanbul Kerkük'ün, İstanbul Telafer'in, İstanbul Kosova'nın, İstanbul Bosna'nın, İstanbul Kabil'in, İstanbul Doğu Türkistan'da bugün zulümle karşı karşıya kalanların İstanbul'udur.
Telafer - 24.5.2019
BBP Genel Başkanı Destici, Irak Türkleriyle iftar yaptı
Destici, dernek binasında düzenlenen iftarda yaptığı konuşmada, Irak Türkleri Kültür ve Yardımlaşma Derneğinin düzenlediği iftar yemeğinde olmaktan büyük bir memnuniyet duyduğunu belirterek Kerkük'te, Telafer'de, Tuzhurmatu'da bir iftar sofrasına oturmuş gibi hissettiğini ifade etti.
Telafer - 19.5.2019
Tika'dan Kerkük'teki Göçmenlere Ramazan Yardımı
Esmer, 250 kolinin Kerkük kent merkezindeki ihtiyaç sahibi ve şehit ailelerine, 550 kolinin de Kerkük'ün Yahyava kampındaki Telaferli iç göçmenlere ulaştırıldığını ifade etti.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Telafer Haber, Telafer Son Dakika Haberleri - Haberler - Sayfa 2 - Telafer haber sayfamızda Telafer haberleri okuyabilir, Telafer son dakika haberleri ve güncel Telafer gelişmelerini görebilirsiniz. Kayseri'de deaş operasyonunda gözaltına alınan 4 kişi adliyede (2).
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 30.11.2020 09:17:41. #1.15#
title