Tel Aviv Haberleri

Tel Aviv haber, Tel Aviv son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Tel Aviv - 9.9.2020
İsrail gazetesi: İsrail Kosova'yı tanırsa Sırbistan, büyükelçiliğini Kudüs'e taşımayacak
İsrail'in Kosova'yla ilişkileri normalleştirme anlaşmasına varması halinde Sırbistan yönetiminin Tel Aviv'deki büyükelçiliğini Kudüs'e taşımayacağı bildirildi.
Tel Aviv - 8.9.2020
İsrail-BAE arasındaki normalleşme anlaşması 15 Eylül'de imzalanacak
Öte yandan İsrail ve BAE, 13 Ağustos'ta ABD'nin ara buluculuğunda ilişkilerin normalleşmesi konusunda anlaşmaya vardıklarını duyurmuştu. Normalleşme anlaşmasının ardından iki ülke arasındaki ilk ticari uçak seferi 31 Ağustos'ta gerçekleştirilmiş, Tel Aviv'den kalkan uçak Abu Dabi'ye iniş yapmıştı.
Tel Aviv - 8.9.2020
Son Dakika | ABD, Kudüs kararını pekiştirmek için İsrail'deki büyükelçiliğine ait konutu sattı
Son dakika gündem haberi: ABD yönetimi, İsrail Büyükelçiliği'ni Kudüs'e taşıması nedeniyle Tel Aviv yakınındaki büyükelçilik konutunu adı açıklanmayan bir müşteriye sattı.
Tel Aviv - 8.9.2020
BAE'li yetkili: İsrail'in Gazze'ye savaş açması aramızdaki samimi barışı etkilemez
İsrail'in Gazze'ye yönelik açacağı bir savaşın iki ülke arasındaki samimi barışı bozmayacağını ifade eden Naimi, ülkesinin İsrail ile normalleşme anlaşmasını bu ay içinde imzalamasını ümit ettiğini kaydederek, Abu Dabi Veliaht Prensi Muhammed bin Zayid Al Nahyan'ın yakın zamanda Tel Aviv'i ziyaret edeceğini açıkladı.
Tel Aviv - 7.9.2020
İran-UAEA anlaşması ne anlama geliyor?
Anlaşma sonrası muhtemel gelişmeler İran ve UAEA arasındaki yakın temaslar anlaşma sonrasında da hız kesmeden devam etti. Dışişleri Bakan Yardımcısı Abbas Arakçi, UAEA Başkanı Rafael Grossi ile 2 Eylül'de Viyana'da bir araya geldi. Arakçi, nükleer anlaşma ortak komisyon toplantısı için bulunduğu Viyana'da anlaşmaya taraf ülkelerin temsilcileriyle de görüştü. Tarafların anlaşmanın devamına ilişkin iradeleri varlığını koruyor. Ancak bundan sonraki süreçte İran'ın nükleer faaliyetleri ve nükleer anlaşmanın geleceğine ilişkin UAEA'nın denetimlerinin sonuçları kadar ABD başkanlık seçimlerinin sonucu da etkili olacak. ABD'nin yokluğunda anlaşmanın yaşatılması, Ticareti Destekleme Enstrümanı (INSTEX) gibi girişimlerin de yardımıyla, sınırlı bir şekilde şimdiye dek başarılmış durumda. Ancak bu durumun devam etmesi için İran'ın AB ülkeleriyle arasındaki ilişkinin seviyesini düşürmemesi ve UAEA ile işbirliğine devam etmesi şart. Seçimlerden Trump'ın zaferle ayrılması halinde ise anlaşmanın yaşaması ya da İran'ın Washington ve Tel Aviv'den gelecek ataklara direnebilmesi şansı çok düşecek.
Tel Aviv - 7.9.2020
Trump'tan Suudi Arabistan'a "Körfez ülkeleri ile müzakere" çağrısı
Görüşmede Trump'ın, Suudi Arabistan'ın G-20 liderliğinden övgüyle söz ettiğinin aktarıldığı açıklamada, "Başkan Trump, geçen hafta Tel Aviv'den Abu Dabi'ye tarihi bir ticari bir seferle başlayan İsrail ve Birleşik Arap Emirlikleri arasındaki uçuşlar için Suudi hava sahasının açılmasını memnuniyetle karşıladı.
Tel Aviv - 6.9.2020
Doğu Afrika ülkesi Malavi, İsrail Büyükelçiliğini Kudüs'te açacağını duyurdu
Kudüs'te bugüne kadar sadece ABD ve Guatemala'nın büyükelçilikleri bulunurken, İsrail'deki 87 büyükelçiliğin geri kalanı ise başkent Tel Aviv'de yer alıyor.
Tel Aviv - 6.9.2020
Filistin: Kudüs'e büyükelçilik açacak veya taşıyacak ülkeyle ilişkilerimizi keseceğiz
Filistin yönetimi, Kudüs'e büyükelçilik açacak veya Tel Aviv Büyükelçiliğini Kudüs'e taşıyacak ülkeyle ilişkilerini keseceğini duyurdu.
Tel Aviv - 6.9.2020
Son dakika haberleri! Sırp lider Vucic'in Beyaz Saray'daki görüntüleri tartışılıyor
ABD Başkanı Donald Trump'ın imza töreni sırasında "Sırbistan'ın Tel Aviv'deki büyükelçiliğini Kudüs'e taşıyacağını" açıklamasının ardından Vucic'in şaşkınlığının yansıdığı görüntüler sosyal medyada büyük ilgi toplarken, muhalif haber siteleri de bunu manşetlerine taşıdı.
Tel Aviv - 5.9.2020
Hamas lideri Heniyye: "Filistin, ABD-İsrail ortaklığında üç tuzakla karşı karşıya"
Heniyye, ikinci tuzağın, Filistin topraklarının İsrail'e ilhak edilmesi, üçüncüsünün ise Tel Aviv yönetiminin bölgede yayılmasına izin veren normalleşme anlaşmaları olduğunu kaydetti.
Tel Aviv - 5.9.2020
Son dakika haberleri! İsrail, normalleşme anlaşmasına rağmen BAE'nin F-35'e sahip olmasına karşı
Ancak İsrail Savunma Bakanı Benny Gantz, "ABD ile BAE arasında bir silah anlaşması yapılsa bile Tel Aviv Orta Doğu'daki niteliksel askeri üstünlüğünü koruyacaktır.
Tel Aviv - 4.9.2020
Trump, Sırbistan'nın İsrail'deki büyükelçiliğini Tel Aviv'den Kudüs'e taşıyacağını açıkladı
ABD Başkanı Donald Trump, Sırbistan'ın İsrail'deki büyükelçiliğini başkent Tel Aviv'den Kudüs'e taşıyacağını duyurdu.
Tel Aviv - 4.9.2020
Karadaği: "ABD, İsrail'i ödüllendirmek için Arap ülkelerine barış anlaşması imzalama baskısı...
Dünya Müslüman Alimler Birliği Genel Sekreteri Ali el-Karadaği, ABD Başkanı Donald Trump'ın, "Arap ülkelerine Tel Aviv yönetimiyle normalleşmeleri için baskı yaparak" İsrail'i ödüllendirdiğini söyledi.
Tel Aviv - 4.9.2020
Bahreyn, İsrail ticari uçuşlarına hava sahasını açtı
Bahreyn, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) ile İsrail arasında yapılacak uçuşlarda hava sahasının kullanılmasına izin verdiğini duyurdu. Bahreyn haber ajansı'nın Sivil Havacılık İdaresi'nden bir yetkiliye dayandırdığı habere göre, Abu Dabi'nin, "tüm ülkelerden" BAE'ye yapılacak karşılıklı uçuşlarda Bahreyn hava sahasının kullanılması yönündeki talebi onaylandı. Söz konusu kararla İsrail uçaklarının BAE'ye yapacağı uçuşlarda Bahreyn hava sahasının kullanılmasının önü açılmış oldu. Öte yandan, Tel Aviv ile Abu Dabi arasında ilk ticari uçuş pazartesi gerçekleşmiş, Suudi Arabistan yönetimi tarihte ilk kez İsrail hava yollarına ait bir uçağın hava sahasını kullanmasına izin vermişti.
Tel Aviv - 4.9.2020
Hamas'tan Bahreyn ile Suudi Arabistan'ın BAE-İsrail uçuşlarına hava sahalarını açmalarına tepki
Hamas, bazı ülkelerin, Birleşik Arap Emirlikleri'ne (BAE) İsrail'le normalleşme anlaşması konusunda yardımcı olmasının Tel Aviv yönetiminin bölgedeki yayılmacı politikalarını hayata geçirmesine katkı sağladığını belirtti.
Tel Aviv - 4.9.2020
Bahreyn, BAE-İsrail uçuşlarına hava sahasını açtı
Suudi Arabistan da önceki gün, tüm ülkelerden BAE'ye yapılacak karşılıklı uçuşlar için hava sahasının kullanılmasına izin vermişti. Tel Aviv ile Abu Dabi arasında ilk ticari uçuş pazartesi gerçekleşmiş, Suudi Arabistan yönetimi tarihte ilk kez İsrail hava yollarına ait uçağın hava sahasını kullanmasına izin vermişti.
Tel Aviv - 3.9.2020
İsrail ile BAE arasında kargo uçağı seferleri başlıyor
İsrail hava yolu şirketinden yetkililer, kargo uçaklarının çarşamba günleri Tel Aviv'den havalanacağını ve cuma günleri BAE'den Tel Aviv'e döneceğini belirtti.
Tel Aviv - 3.9.2020
Suudi Arabistan'ın hava sahasını İsrail uçağına açmasına tepkiler sürüyor
BAE, 29 Ağustos'ta, İsrail ile yapılan normalleşme anlaşması kapsamında, Tel Aviv'e uygulanan boykot kararının lağvedildiğini duyurmuştu.
Tel Aviv - 3.9.2020
İsrail televizyonu: Bahreyn de İsrail ile ilişkileri normalleştirecek
İsrail'in Kamu Yayın Kuruluşu KAN'ın haberinde, Tel Aviv ile Abu Dabi arasında ilişkilerin normalleştirilmesi anlaşmasının imzalanmasının ardından Bahreyn'in de İsrail'i tanıyacağı öne sürüldü.
Tel Aviv - 2.9.2020
Sisi, Netanyahu ile İsrail-BAE anlaşmasını görüştü
Tel Aviv ile Abu Dabi arasında ilk ticari uçuş 31 Ağustos Pazartesi gerçekleşmiş, Suudi Arabistan yönetimi tarihte ilk kez İsrail hava yollarına ait uçağın hava sahasını kullanmasına izin vermişti.
Tel Aviv - 2.9.2020
Suudi Arabistan, BAE uçuşlarına hava sahasını açıyor
Birleşik Arap Emirlikleri ile İsrail arasında yapılan normalleşme anlaşmasının ardından iki ülke arasındaki ilk ticari uçak seferi geçtiğimiz günlerde gerçekleştirilmişti. Tel Aviv'den kalkan uçak, Suudi Arabistan hava sahasını kullanarak Abu Dabi'ye iniş yapmıştı.
Tel Aviv - 2.9.2020
Suudi Arabistan, BAE ile İsrail arasındaki uçuşlarda hava sahasının kullanılmasına izin verdiğini...
İlişkileri normalleştirme anlaşmasına varan İsrail ile BAE arasındaki düzenli uçuşların ne zaman başlayacağı bilinmese de İsrailli yetkililer yıl sonunda Tel Aviv ile Abu Dabi arasında seferlerin başlayabileceğini dile getiriyor.
Tel Aviv - 2.9.2020
Hamas'tan İsrail'e, ateşkes anlaşmasını uygulaması için 2 ay süre
Önceden varılan anlaşmanın, Gazze'deki yaşam koşullarının iyileştirilmesini kapsadığına işaret eden Hayye, İsrail'in bunları yerine getirmemesi durumunda yanan balonlar göndererek ya da bunun dışında farklı direniş şekilleriyle yeniden Tel Aviv yönetimine baskı uygulamaya hazır olduklarını kaydetti.
Tel Aviv - 2.9.2020
İsrail ile BAE bankaları arasında işbirliği görüşmeleri başlıyor
ABD Başkanı Donald Trump'ın damadı ve danışmanı Jared Kushner, önceki gün İsrail ve ABD'li bir heyetle İsrail-BAE arasındaki normalleşme anlaşmasını görüşmek üzere Tel Aviv'den ticari bir yolcu uçağıyla Abu Dabi'ye gitmişti.
Tel Aviv - 1.9.2020
BM Özel Raportörü Lynk'ten İsrail'in Gazze'ye yönelik ablukasına sert tepki Açıklaması
Tel Aviv yönetimi, ablukayı ağırlaştırmasının yanı sıra yanan balonları gerekçe göstererek Gazze'deki Hamas hedeflerine yönelik hava saldırılarını da artırmıştı.
Tel Aviv - 1.9.2020
Kushner'den "İsrail'le normalleşmek isteyen başka bir ülkenin daha olduğu" iddiası
Kushner, dün İsrail ve ABD'li ortak bir heyetle, İsrail-BAE arasındaki normalleşme anlaşmasını görüşmek üzere Tel Aviv'den direkt olarak ilk defa ticari bir yolcu uçağıyla Abu Dabi'ye gitmişti.
Tel Aviv - 1.9.2020
UEFA Şampiyonlar Ligi play-off turu kuraları çekildi! İlk maçlar...
İsviçre'nin Nyon kentindeki UEFA Genel Merkezi'nde gerçekleştirilen kura çekimi sonucu muhtemel play-off turu eşleşmeleri belli oldu.
Tel Aviv - 1.9.2020
BAE'li yetkili: "ABD'den İsrail'in 'ilhak' planının uygulanmayacağı taahhüdünü aldık"
İsrail'in "ilhak" planını uygulaması Tel Aviv ile Abu Dabi arasındaki normalleşme sürecinin aksamasına neden olur mu yönündeki soruya Muşarah, "Hayır olmaz fakat daha önce de söylediğimiz gibi ilişkilerin başlamasının ön koşullarından biri ilhakın durdurulmasıydı.
Tel Aviv - 1.9.2020
UEFA Şampiyonlar Ligi play-off turu kuraları çekildi
UEFA Şampiyonlar Ligi'nde grup maçları öncesi son eleme aşaması play-off turunun kuraları çekildi.
Tel Aviv - 1.9.2020
İsrail ve ABD'li heyetin, BAE'deki 2 günlük görüşmeleri sona erdi
BAE ve İsrail medyasında yer alan haberlere göre, İsrail ve ABD'li yetkililer, 2 günlük Abu Dabi ziyaretinin ardından Tel Aviv'e dönmek için El Al hava yoluna ait bir yolcu uçağıyla yine Suudi Arabistan hava sahasını kullanarak BAE'den ayrıldı.
Tel Aviv - 1.9.2020
Arap medyasında "İsrailli heyetin Abu Dabi'ye yaptığı ziyaretin" yansımaları
Arap medyası, İsrail ve Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) arasındaki normalleşme anlaşması kapsamında dün İsrailli heyetin Tel Aviv'den Abu Dabi'ye yaptığı ilk ticari uçuşu farklı manşetlerle okuyucusuna sundu.
Tel Aviv - 1.9.2020
İran lideri Hamaney: "BAE, İslam dünyasına ve Filistin'e ihanet etti"
Hamaney, video konferans yöntemiyle düzenlenen bir toplantıda yaptığı konuşmada, Tel Aviv ile Abu Dabi yönetimleri arasında varılan normalleşme anlaşmasına değindi.
Tel Aviv - 1.9.2020
BAE'ye giden İsrail heyeti Abu Dabi'de ayin düzenledi
BAE, 29 Ağustos'ta, İsrail ile yapılan normalleşme anlaşması kapsamında, Tel Aviv'e uygulanan boykot kararının lağvedildiğini duyurmuştu.
Tel Aviv - 1.9.2020
Araplardan BAE'ye giden İsrail uçağının Suudi Arabistan'dan geçmesine tepki
BAE, 29 Ağustos'ta, İsrail ile yapılan normalleşme anlaşması kapsamında, Tel Aviv'e uygulanan boykot kararının lağvedildiğini duyurmuştu.
Tel Aviv - 1.9.2020
İsrail'den Kerm Ebu Salim'i açma ve avlanma mesafesini 15 mile çıkarma kararı
Tel Aviv yönetimi, ablukayı ağırlaştırmasının yanı sıra yanan balonları gerekçe göstererek Gazze'deki Hamas hedeflerine yönelik hava saldırılarını da artırmıştı.
Tel Aviv - 1.9.2020
BAE-İsrail-ABD heyetinin görüşmesi sona erdi
BAE, 29 Ağustos'ta, İsrail ile yapılan normalleşme anlaşması kapsamında, Tel Aviv'e uygulanan boykot kararının lağvedildiğini duyurmuştu.
Tel Aviv - 31.8.2020
Hamas, Gazze'de ateşkese varıldığını açıkladı
İsrail Kanal 13 Televizyonu ise Tel Aviv yönetimi ile Hamas arasında, "Gazze'den yanan balonlar gönderilmesinin durdurulması, Kerm Ebu Salim ve Beyt Hanun (Erez) sınır kapılarının açılması ve Gazze'deki avlanma yasağının kaldırılmasını" içeren bir anlaşmaya varıldığını duyurdu.
Tel Aviv - 31.8.2020
Filistin Halk Kurtuluş Cephesi BAE-İsrail normalleşme planının durdurulması çağrısı yaptı
BAE Dışişlerinden Sorumlu Devlet Bakanı Enver Gargaş, bugün Tel Aviv'den direkt Abu Dabi'ye gelen ABD ve İsrailli yetkilileri Abu Dabi Havalimanı'nda karşılamıştı.
Tel Aviv - 31.8.2020
Hamas, BAE'nin İsrail uçağını karşılamasını "ihanet" olarak niteledi
BAE, 29 Ağustos'ta, İsrail ile yapılan normalleşme anlaşması kapsamında, Tel Aviv'e uygulanan boykot kararının lağvedildiğini duyurmuştu.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Tel Aviv Haber, Tel Aviv Son Dakika Haberleri - Haberler - Sayfa 6 - Tel Aviv haber sayfamızda Tel Aviv haberleri okuyabilir, Tel Aviv son dakika haberleri ve güncel Tel Aviv gelişmelerini görebilirsiniz. İsrail gazetesi: ABD, BAE'ye İsrail'in ilhak planını 2024'ten ön
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 30.10.2020 23:43:56. #1.14#
title