Tel Aviv Haberleri

Tel Aviv haber, Tel Aviv son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Tel Aviv - 16.8.2020
Gazze'den İsrail'e 2 roket atıldı
Tel Aviv yönetimi, Filistinli aktivistlerin Gazze Şeridi çevresindeki Yahudi yerleşim yerlerine yanan uçurtma ve helyum gazıyla şişirilmiş balonlar göndermesi nedeniyle bölgede yangınlar çıktığını iddia ediyor.
Tel Aviv - 16.8.2020
Gazze-İsrail sınırındaki gece gösterilerinde 2 Filistinli yaralandı
İsrail ile Gazze arasındaki gerilim son bir haftada tırmanışa geçti. Filistinlilerin, Tel Aviv yönetimini ablukayı hafifletmeye zorlamak için İsrail tarafına yeniden "yanan balonlar" göndermeye başlaması üzerine İsrail de Gazze'de Hamas'a ait noktalara saldırı düzenledi.
Tel Aviv - 15.8.2020
İsrail, BAE ile normalleşme anlaşmasında yerleşim yeri inşaatlarını durdurmayacak
İsrailli yetkililer, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) ile imzalanan normalleşme anlaşmasına göre Tel Aviv'in yerleşim yerleri inşaatlarını askıya almak zorunda olmadığını belirtti.
Tel Aviv - 15.8.2020
Son dakika haberleri! İsrail'den Gazze'ye hava saldırısı
Tel Aviv yönetimi, Filistinli aktivistlerin Gazze Şeridi çevresindeki Yahudi yerleşim yerlerine yanan uçurtma ve helyum gazıyla şişirilmiş balonlar göndermesi nedeniyle bölgede yangın çıktığını iddia ediyor.
Tel Aviv - 14.8.2020
İsrail-BAE ittifakı: Perde arkası temaslardan aleni işbirliğine
BAE'yi İsrail'e yakınlaştıran bir diğer unsur ise siyasal İslami unsurlar ve bu unsurlara destek veren aktörler. Bu anlamda özellikle Müslüman Kardeşler (İhvan), Türkiye ve Katar üçlüsüne karşı verilen mücadele, BAE ile İsrail arasındaki işbirliğinin temel dayanak noktalarından biri. Nitekim BAE yanına Suudi Arabistan'ı da alarak 2013'te Mısır'daki darbeyi destekledi. BAE İsrail'le ortak ajandaya sahip olarak Libya, Yemen, Sudan, Tunus, Cezayir gibi ülkelerdeki siyasal İslami akımlara karşı adeta savaş açmış durumda. Bu anlamda BAE'nin Hafter desteği, Esed rejimiyle diplomatik ilişkileri yeniden tesis etmesi gibi hamleleri gerek siyasal İslami hareketleri gerekse Türkiye'yi Doğu Akdeniz jeopolitiğinde yalnızlaştırmayı hedefliyor. İhvan, Türkiye ve Katar'a yönelik Abu Dabi'nin bu baskıcı ve irrasyonel politikaları Tel Aviv tarafından da olumlu karşılanıyor.
Tel Aviv - 14.8.2020
İran'dan İsrail ile BAE arasındaki normalleşmeye kınama
İran Dışişleri Bakanlığı, İsrail ve Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) arasında varılan normalleşme kararını kınayan bildiri yayımladı. İran Dışişleri Bakanlığı tarafından yayımlanan bildiride Tel Aviv ve Abu Dabi'nin aldığı kararı büyük bir aptallık olarak nitelendirilirken, alınan normalleşme kararı sonrasında bölgede direniş cephesinin güçleneceğine dikkat çekildi.
Tel Aviv - 14.8.2020
Arap Değişim Hareketi Partisi'nden, İsrail-BAE anlaşmasına tepki
Partiden yapılan yazılı açıklamada, İsrail, Filistin topraklarındaki işgale ve Gazze ablukasına devam ederken, BAE'nin Tel Aviv yönetimiyle normalleşme anlaşması imzalamasının kabul edilemez olduğu belirtildi.
Tel Aviv - 14.8.2020
İsrail medyası BAE anlaşmasına zemin hazırlayan ara bulucuları açıkladı
İsrail Kanal 7 Televizyonunun haberinde, İsrail asıllı Amerikalı iş adamı Haim Saban'ın, Tel Aviv ile Abu Dabi arasındaki temaslara aracılık ettiği ve bunun iki ülke arasında tarihi bir anlaşmayla sonuçlandığı belirtildi.
Tel Aviv - 14.8.2020
Gantz, Arap ülkelerini BAE'yi örnek almaya çağırdı
İsrail Savunma Bakanı Benny Gantz, Abu Dabi ile Tel Aviv arasındaki normalleşme anlaşmasına işaret ederek Arap ülkelerini BAE'yi örnek almaya çağırdı.
Tel Aviv - 13.8.2020
Tel Aviv belediye binası BAE bayrağıyla aydınlatıldı
İsrail ile Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) arasında varılan normalleşme anlaşması üzerine Tel Aviv'deki belediye binası her iki ülkenin bayraklarıyla aydınlatıldı.
Tel Aviv - 13.8.2020
İsrail-BAE anlaşması için resmi imza töreni Beyaz Saray'da yapılacak
Anlaşma kapsamında, Dubai ve Tel Aviv arasındaki uçuşların da açılacağını aktaran Kushner, artık Mescid-i Aksa başta olmak üzere bölgedeki kutsal mekanları ziyaret etmek isteyen Müslümanların daha az zahmet çekeceğini kaydetti.
Tel Aviv - 13.8.2020
Netanyahu, BAE ile yapılan anlaşmayı tarihi olarak yorumladı
İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, ABD'nin arabuluculuğunda Tel Aviv ile Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) arasındaki normalleşme anlaşmasını tarihi bir adım olarak değerlendirdi.
Tel Aviv - 13.8.2020
Son dakika haberleri | İsrail Savunma Bakanlığı: "Uzun menzilli balistik füze önleme testini başarıyla gerçekleştirdik"
Bir son dakika haberine göre İsrail Savunma Bakanlığı, "Hetz" füze savunma sistemi ile uzun menzilli bir karadan karaya balistik füzesini engellemek için bir test başarılı yaptığını açıkladı.
Tel Aviv - 13.8.2020
Gazzeli gençler, abluka ve iç siyasi ayrılık nedeniyle zor durumda
İsrail ile Gazze arasındaki Beyt Hanun Sınır Kapısı'ndan geçiş için Tel Aviv yönetiminden "güvenlik onayı" alınması gibi bir dizi şartların yerine getirilmesi gerekiyor.
Tel Aviv - 12.8.2020
İsrail'de Kovid-19 salgınında vaka sayısı 87 bini aştı
Tel Aviv yönetimi, mayıs ayında günlük vaka sayısının 20'nin altına düşmesi üzerine ülkedeki Kovid-19 tedbirlerinin çoğunu kaldırmıştı.
Tel Aviv - 12.8.2020
Son dakika güncel: İsrail'den Gazze'ye hava saldırısı
Tel Aviv yönetimi, Filistinli göstericilerin Gazze Şeridi çevresindeki Yahudi yerleşim yerlerine yanan uçurtma ve helyum gazıyla şişirilmiş balonlar göndermesi nedeniyle bölgede yangın çıktığını iddia ediyor.
Tel Aviv - 11.8.2020
Son Dakika | İsrail'de Kovid-19 salgınında vaka sayısı 85 bini aştı
Tel Aviv yönetimi, mayıs ayında günlük vaka sayısının 20'nin altına düşmesi üzerine ülkedeki Kovid-19 tedbirlerinin çoğunu kaldırmıştı.
Tel Aviv - 11.8.2020
Fas Meclis Başkanı: "Arap Birliğinin köklü reformlara ihtiyacı var"
Faslı siyasetçi, Tel Aviv yönetimine, İsrail hapishanelerindeki Filistinli tutukluların serbest bırakılması ve Filistinli mültecilerin topraklarına geri dönmesi çağrısında bulundu.
Tel Aviv - 10.8.2020
Beşiktaş, UEFA Şampiyonlar Ligi yolculuğuna PAOK karşısında başlayacak
Beşiktaş, UEFA Şampiyonlar Ligi 2. eleme turunda Yunanistan'ın PAOK takımıyla karşılaşacak.
Tel Aviv - 9.8.2020
İsrail'de Kovid-19 salgınında ölü sayısı 600'e yaklaştı
Tel Aviv yönetimi, mayıs ayında günlük vaka sayısının 20'nin altına düşmesi üzerine ülkedeki Kovid-19 tedbirlerinin çoğunu kaldırmıştı.
Tel Aviv - 8.8.2020
Son Dakika: İsrail'de Netanyahu karşıtı gösteriler devam ediyor
Öte yandan başkent Tel Aviv de dahil ülkenin farklı kentlerinde binlerce gösterici, Netanyahu'nun istifası için sokaklara döküldü.
Tel Aviv - 7.8.2020
İsrail askerlerinden Batı Şeria'daki gösterilere müdahale
Görgü tanıklarından alınan bilgiye göre, İsrail askerlerinin, Nablus'un Kefr Kaddum ile Ramallah'ın Turmusiya beldeleri ve El-Halil'in Bab Ez-Zaviye mahallesinde Tel Aviv yönetiminin ihlallerini protesto eden Filistinlilere müdahale ettiği, Filistinlilerin ise askerlere taş atarak karşılık verdiği belirtildi.
Tel Aviv - 7.8.2020
İsrail ordusundan Lübnan'dan gelen bir İHA'nın düşürüldüğü iddiası
Suriye, saldırının arkasında İsrail'in olduğunu belirtmiş, Tel Aviv yönetiminden olaya ilişkin herhangi bir açıklama yapılmamıştı.
Tel Aviv - 7.8.2020
İsrail'de Kovid-19 salgınında vaka sayısı 80 bini aştı
Tel Aviv yönetimi, mayıs ayında günlük vaka sayısının 20'nin altına düşmesi üzerine ülkedeki Kovid-19 tedbirlerinin çoğunu kaldırmıştı.
Tel Aviv - 7.8.2020
İsrail'de muhalefetin hayal kırıklığı ve hükümet karşıtı protestolar
Bu protestoların en sıra dışı yönlerinden biri, sadece Tel Aviv'de değil, Netanyahu'ya güçlü biçimde destek veren İsraillilerin yaşadığı Kudüs'te ve İsrail'in irili-ufaklı birçok şehrinde ortaya çıkmasıdır.
Tel Aviv - 6.8.2020
Filistinliler, İsrail'in ilhak planını protesto etti
İsrail'in Batı Şeria'daki bölgeleri "ilhak" planı ABD Başkanı Donald Trump'ın, Netanyahu ile 28 Ocak'ta Beyaz Saray'da açıkladığı sözde Orta Doğu Barış Planı'nda, Batı Şeria'daki yasa dışı Yahudi yerleşim yerlerinin "İsrail'in toprağı" olarak kabul edilmesi ve Tel Aviv yönetiminin Filistin'e ait Ürdün Vadisi üzerindeki hakimiyetini sürdürmesi maddeleri yer alıyordu.
Tel Aviv - 6.8.2020
Liberman'dan Tel Aviv Belediye binasının "Lübnan bayrağıyla aydınlatılmasına" tepki
Eski İsrail Savunma Bakanı Avigdor Liberman, Beyrut Limanı'nda salı günü meydana gelen ve çok sayıda kişinin ölümüne yol açan patlama nedeniyle Tel Aviv belediye binasının Lübnan bayrağıyla aydınlatılmasını ihanet olarak değerlendirdi.
Tel Aviv - 6.8.2020
İsrail'de Kovid-19 salgınında vaka sayısı 79 bine yaklaştı
Tel Aviv yönetimi, mayıs ayında günlük vaka sayısının 20'nin altına düşmesi üzerine ülkedeki Kovid-19 tedbirlerinin çoğunu kaldırmıştı.
Tel Aviv - 5.8.2020
Son Dakika: Tel Aviv Belediye binası Lübnan bayrağıyla aydınlatıldı
Son dakika haberine göre İsrail'in başkenti Tel Aviv'deki belediye binası, Beyrut Limanı'nda dün meydana gelen ve çok sayıda kişinin ölümüne yol açan patlama nedeniyle Lübnan bayrağıyla aydınlatıldı.
Tel Aviv - 5.8.2020
Hamas: İsrail'in Kudüs'te Filistinlilerin evlerini yıkması ilhak planının fiilen uygulanmasıdır
Filistinli kaynaklar 1967'den bu yana Doğu Kudüs'te Filistinlilere ait 5 binden fazla evin İsrail güçleri tarafından yıkıldığını kaydediyor İsrail'in Batı Şeria'daki bölgeleri "ilhak" planı ABD Başkanı Donald Trump'ın, İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu ile 28 Ocak'ta Beyaz Saray'da açıkladığı sözde Orta Doğu Barış Planı'nda, Batı Şeria'daki yasa dışı Yahudi yerleşim yerlerinin "İsrail'in toprağı" olarak kabul edilmesi ve Tel Aviv yönetiminin Filistin'e ait Ürdün Vadisi üzerindeki hakimiyetini sürdürmesi maddeleri yer alıyordu.
Tel Aviv - 5.8.2020
Son Dakika | Lübnan'ın yeni Dışişleri Bakanı mültecilere vatandaşlık verilmesine karşı olduğunu açıkladı
İsrail ihlallerine karşı koyulması gerektiğine işaret eden Vehbe, Tel Aviv'le deniz, kara ve hava sınırlarının çizilmesi ve işgal altındaki Lübnan topraklarının İsrail'den geri alınması için çalışmalar yapılması gerektiğini belirtti.
Tel Aviv - 4.8.2020
GRAFİKLİ- Beyrut Limanı'ndaki patlama
İsrail ve Hizbullah'tan yalanmalar İsrailli yetkililer Lübnan'ın başkenti Beyrut'taki patlamayla Tel Aviv'in bir ilgisinin olmadığını iddia etti.
Tel Aviv - 4.8.2020
İsrail'den Beyrut'taki patlamaya ilişkin açıklama
İsrailli yetkililer Lübnan'ın başkenti Beyrut'taki patlamayla Tel Aviv'in bir ilgisinin olmadığını iddia etti.
Tel Aviv - 4.8.2020
Son dakika haberi! İsrail'de Kovid-19 vaka sayısı 75 bini aştı
Tel Aviv yönetimi, mayıs ayında günlük vaka sayısının 20'nin altına düşmesi üzerine ülkedeki Kovid-19 tedbirlerinin çoğunu kaldırmıştı.
Haberler.com Ios Uygulaması Haberler.com Android Uygulaması Haberler.com Huawei Uygulaması
Şu an buradasınız: Tel Aviv Haber, Tel Aviv Son Dakika Haberleri - Haberler - Sayfa 5 - Tel Aviv haber sayfamızda Tel Aviv haberleri okuyabilir, Tel Aviv son dakika haberleri ve güncel Tel Aviv gelişmelerini görebilirsiniz. Bir grup Filistinli, BAE-İsrail normalleşme anlaşmasını protesto
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 20.9.2020 18:48:17. #1.15#
title