Tekzen Mağazası Tatvan'da Okul Onarıyor

Tekzen Mağazası Tatvan'da Okul Onarıyor

Bitlis'in Tatvan ilçesinde yaklaşık bir ay önce açılışı gerçekleşen Tekzen Mağazası, Ortaklar Köyü İlköğretim Okulu'nun onarım çalışmasını yapıyor.

Tekzen Mağazası Tatvan'da Okul Onarıyor

Bitlis'in Tatvan ilçesinde yaklaşık bir ay önce açılışı gerçekleşen Tekzen Mağazası, Ortaklar Köyü İlköğretim Okulu'nun eksikliklerini giderek, okul binası ve öğretmen lojmanın onarım çalışmasını yapıyor.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Tekzen Mağazası Tatvan Şube Yöneticisi Mehmet Aydın, mağazanın açılışı sırasında Tatvan'a bağlı Ortaklar köyünün okul yönetiminin genel merkezlerine iletilmek üzere bir dizi talepte bulunduklarını hatırlattı. Aydın, "Genel merkezimizde bu isteğe olumlu bakarak, okulun eksikliklerinin giderilmesine karar verdi. Konu bize iletilince Ortaklar İlköğretim Okulu yöneticileriyle irtibata geçerek, eksikliklerini tespit edip gerekli malzemeleri kendilerine ulaştırdık. Okulu ziyaretimizde, özellikle öğretmen lojmanının hali içler acısıydı. Mevcut lojmanı da yapmış olduğumuz yardımlarla kullanılır hale getirdik. Tekzen Mağazası olarak böyle bir yardımı gerçekleştirdiğimiz için çok mutluyuz" dedi.

Ortaklar İlköğretim Okulu'nun eksikliklerinin giderilmesinden dolayı duyduğu memnuniyeti dile getiren Tatvan Milli Eğitim Müdürü Mahfuz Bayar ise, "Okulumuzun eksikliklerinin giderilmesi için Tekzen Mağazası'na köylüler tarafından bir teklif sunulmuş. Mağaza yönetimi de bu öneriye sıcak bakarak okulun eksikliklerini gidererek orada eğitim ve öğretimlerini sürdüren öğrencilerimizin daha sağlıklı bir ortamda olmalarını sağlamışlardır. Buradan Tekzen yöneticilerine okulumuz ve köyümüz adına teşekkürlerimizi sunuyoruz" dedi.

Tekzen Mağazası Tatvan Şubesi tarafından Ortaklar İlköğretim Okulu'na 2 adet çelik kapı, okulun ve öğretmen lojmanının boya ve badanasının yapılması, elektrik tesisatının yenilenmesi, ışıklandırma için avize ve yer döşemeleri için de fayans yardımında bulunulduğu belirtildi. - BİTLİS