Tekzen, 86. Mağazasını Elbistan'da Açtı

Tekzen, 86. Mağazasını Elbistan'da Açtı

Türkiye'nin en büyük yapı marketlerinden biri olarak öne çıkan Tekzen, 86.mağazasını Kahramanmaraş'ın Elbistan ilçesinde hizmete açtı.

Tekzen, 86. Mağazasını Elbistan'da Açtı

Türkiye'nin en büyük yapı marketlerinden biri olarak öne çıkan Tekzen, 86. mağazasını Kahramanmaraş'ın Elbistan ilçesinde hizmete açtı. Tekzen Yönetim Kurulu Başkanı Murat Gigin, rekabetin yoğun olduğu sektörde işletmeden memnun ayrılan bir kişinin bir daha ki gelişinde 2-2.5 kişi getirirken, memnuniyetsiz ayrılan birinin ise 6-7 müşteriyi başka yerlere çektiğini söyledi.

Tekzen'in, Kahramanmaraş Yolu üzerinde yer alan 86. mağazasının açılışına yoğun ilgi gösterildi. Açılış törenine; Elbistan Kaymakamı Metin Maytalman, Elbistan Belediye Başkan Yardımcısı Ayhan Özcan, Elbistan Emniyet Müdürü Mehmet Adalı'nın yanı sıra Tekzen Yönetim Kurulu Başkanı Murat Gigin ve çok sayıda davetli katıldı. Burada konuşan Maytalman, Tekzen yöneticilerine Elbistan'a yaptıkları yatırımlarından dolayı teşekkür etti. Maytalman, "Ulusal pazarda kendisini ispat etmiş güçlü bir mağazanın açılışına tanıklık ediyoruz. Bundan dolayı son derece mutluyuz. Çünkü bu olan ülkemizin ekonomik potansiyelini ve gelişmişliğini gösteriyor.

Aynı zamanda böylesine derli toplu bir mağazanın ilçemizde açılıyor olması, Elbistan için bir şans. Neden? Böyle bir mağaza ilçemizde bir rekabet ve arkasından bir kalite getirecek. Tüketici ihtiyaçlarını daha iyi ve ucuza temin edecek. Bu tüketici memnuniyeti açısından son derece önemli. Diğer yandan açılışı yapılan mağazamızda 25-30 kişi istihdam edilmiş. Bunların da tamamı Elbistanlı. Bu da Elbistan için bir şans. Bu açıdan da mağazamızı önemsiyorum" dedi.

Tekzen'in bugünkü geldiği noktaya ulaşmasında birçok insanın büyük emekleri olduğunun altını çizen Tekzen Yönetim Kurulu Başkanı Murat Gigin ise, bugün Türkiye genelindeki 86. mağazayı Elbistan'da hizmete sunduklarını, söz konusu mağazanın oluşmasında ortada ciddi bir emek olduğunu anlattı. Gigin, "Bizler bu yatırımı yapıyoruz, ondan sonra sizlere emanet ediyoruz. Dolayısıyla ekip arkadaşlarımız bu emanete fevkalade iyi bakması lazım.

Zannedilmesin ki personelin maaşını bizler ödüyoruz. Tek bir gerçek var. Hepimizin maaşını değerli müşterilerimiz ödüyor" ifadesini kullandı. Gigin, konuşmasını da şöyle sürdürdü:

"Dolayısıyla müşterimizi hele ki rekabetin yoğun olduğu bu sektörde güçlendirmemiz lazım. Unutmayalım ki, memnun bir müşteri, 2-2.5 müşteri getiriyor. Memnuniyetsiz ve sıkıntılı olan bir müşteri ise, uluslararası istatistiklere göre 6-7 müşterinin ayağını mağazadan başka yerlere çekiyor. Dolayısıyla bu emaneti başarıyla sürdürebilecek isek, bunun anahtarı müşterilerimizle oluşan sıcak diyalogdan geçer. Biz sloganımız olarak diyoruz ki; 'Burası bizim ev, bizim evimiz.' Aynı şeyi hem ekip arkadaşlarımın, hem de müşterilerimizin hissetmesi lazım.

Aynı zamanda dürüst tacir olmamız lazım. Burada temel amacımız; müşterinin ihtiyacına göre satış yapmak. Bunu yaptığımız zaman müşterilerimize en şekilde yardım etmiş oluruz. Elbistan Tekzen Mağazamız fevkalade bir mağaza olmuş. Emeği geçen bütün arkadaşlarıma çok çok teşekkür ederim."

Konuşmaların ardından Kaymakam Metin Maytalman, Tekzen Yönetim Kurulu Başkanı Murat Gigin, Elbistan Belediye Başkan Yardımcısı Ayhan Özcan, Elbistan Emniyet Müdürü Mehmet Adalı, Tekzen yer sağlayıcısı ve Kahramanmaraş Ticaret Borsası Elbistan Temsilcisi Salih Küsmüş ve Tekzen Yönetim Kurulu Üyesi Hasan Şener Bilge, Tekzen Elbistan Şubesinin açılış kurdelesini kesti. Açılış töreni, protokol üyeleri ile birlikte davetlilerin Tekzen Elbistan Şubesi'nde yer alan ürünleri incelemesiyle sona erdi. - KAHRAMANMARAŞ