Tekvandoda 2 Altın Madalya

Avrupa 18. Erkekler ve 16. Bayanlar Büyükler Tekvando Şampiyonası'nın 3. Gününde Tatamiye Çıkan 4 Türk Sporcusundan Hatice Kübra Yangın ve Rıdvan Baygut Altın Madalya Kazanırken, Azize Tanrıkulu ile Halil İbrahim Mercimek Elendi.

Tekvandoda 2 Altın Madalya

Avrupa 18. Erkekler ve 16. Bayanlar Büyükler Tekvando Şampiyonası'nın 3. gününde tatamiye çıkan 4 Türk sporcusundan Hatice Kübra Yangın ve Rıdvan Baygut altın madalya kazanırken, Azize Tanrıkulu ile Halil İbrahim Mercimek elendi.

İtalya'nın başkenti Roma'da süren şampiyonada, bayanlar 55 kilo sporcusu Hatice Kübra Yangın, finalde Rus rakibi karşısında müsabakayı berabere bitirdi. Ancak Hatice Kübra Yangın, hakem kararıyla rakibine üstünlük sağladı ve altın madalyanın sahibi oldu.

Erkekler 72 kiloda Rıdvan Baygut, Avusturyalı rakibi karşısında yaptığı final müsabakasından 2-0'lık galibiyetle ayrıldı ve altın madalyaya uzanan bir başka Türk sporcusu oldu.

Erkekler artı 84 kiloda tatamiye çıkan Halil İbrahim Mercimek ise 2. tur müsabakasında Fransız rakibine yenilince şampiyonaya veda etti.

Şampiyonanın son gününde yarın, erkekler 67 kiloda Servet Tazegül, 78 kiloda Ali Sarı ile bayanlar 63 kiloda Hamide Bıkçın ve artı 72 kiloda Tuba Abuş madalya mücadelesi yapacak.