Tekvandocu Rıdvan Baygut Tuzla'ya Sevinç Yaşattı

Tuzla Belediyesi Spor Kulübü'nde 1997 Senesinde Spora Başlayan ve Halen Çalışmalarına Bu Kulüpte Devam Eden Tekvandocu Rıdvan Baygut, Türkiye'ye ve Tuzla Belediyesi'ne Büyük Sevinç Yaşattı.

Tekvandocu Rıdvan Baygut Tuzla'ya Sevinç Yaşattı

Tuzla Belediyesi Spor Kulübü'nde 1997 senesinde spora başlayan ve halen çalışmalarına bu kulüpte devam eden Tekvandocu Rıdvan Baygut, Türkiye'ye ve Tuzla Belediyesi'ne büyük sevinç yaşattı.

İtalya'nın Roma şehrinde gerçekleşen 2008 Avrupa Tekvando Şampiyonası'nın üçüncü gününde Türkiye Tekvando Milli Takımı, Hatice Kübra Yangın ve Rıdvan Baygut'la iki altın madalya kazandı. Erkekler 72 kiloda tatemiye çıkan Rıdvan Baygut, Tuzla Belediyesi Spor Kulübünde yetişmiş genç yeteneklerden biri.

Son derece heyecanlı ve başarılı müsabakalar yaparak altın madalyaya ulaşan 24 yaşındaki milli sporcu, uzun yıllardır hayalini kurduğu şampiyonluğa ulaşmanın mutluluğu içinde olduğunu dile getirdi ve bugünlere gelmesinde maddi ve manevi desteğini esirgemeyen Tuzla Belediye Başkanı Mehmet Demirci'ye teşekkür etti.

Tekvandoya gönül veren milli sporcu 11 yıldır Tuzla Belediyesi Spor Kulübünde çalışmalarını sürdürüyor. Sakarya Üniversitesi Beden Eğitimi 4. sınıf öğrencisi olan şampiyon Rıdvan, yıllardır Tuzla Belediyesi tarafından destekleniyor. Sporcunun müsabakalara gidiş-gelişleri, ulaşımı her türlü ihtiyacı karşılanırken Tuzla Belediyesi tarafından 2 yıldır da düzenli maaş veriliyor.

Türkiye'ye ve Tuzla Belediyesi'ne büyük gurur yaşatan şampiyonu aldığı altın madalyadan dolayı tebrik eden Başkan Demirci, Rıdvan Baygut gibi ülkemizin adını dünyaya başarılarıyla duyuran tüm sporculara destek vermeye devam edeceklerini söyledi.