Tekvando Milli Takımı Yurda Döndü

Almanya'da Düzenlenen Uluslararası Tekvando Turnuvası'nda 3 Altın, 5 Gümüş ve 9 Bronz Madalya Alan Türkiye Tekvando Milli Takımı Yurda Döndü.

Tekvando Milli Takımı Yurda Döndü

Almanya'da düzenlenen Uluslararası Tekvando Turnuvası'nda 3 altın, 5 gümüş ve 9 bronz madalya alan Türkiye Tekvando Milli Takımı yurda döndü.

Türk Hava Yolları'na ait uçakla Atatürk Havalimanı'na gelen Ay-yıldızlı ekibi, ellerinde çiçekler ve Türk bayraklarıyla Tekvando Federasyonu'ndan yetkililer karşıladı. Sporculara sarılarak başarılarını kutlayan federasyon yetkilileri, sporculara çiçekleri sundu. Havalimanında basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Tekvando Federasyon Başkanı Metin Şahin, dünyanın en büyük turnuvalarından birinde sporcularının en büyük başarıyı elde ettiğini belirterek, 56 ülke içerisinde üçüncü olduklarını kaydetti. Bundan sonraki çalışmalarını özellikle altyapıyı geliştirmek için yoğunlaştıracaklarını belirten Şahin, ''Geçen yıllara oranla sporcularımızda çok büyük gelişme var. Turnuvada 3 altın, 5 gümüş ve 9 bronz olmak üzere toplam 17 madalya aladık. Bu gençler, gelecekte Türkiye'yi dünyada temsil edecekler. Bayrağımızı göklere çıkartacaklar'' dedi. Sporcular, daha sonra federasyon yetkilileriyle birlikte havalimanından ayrıldı.

Bonn kentinde 31 Mart ve 1 Nisan'da gerçekleştirilen turnuvada Türkiye 44 sporcuyla mücadele etmiş, 3 altın, 5 gümüş ve 9 bronz madalyayla, genel klasman takım sıralamasında Almanya ve Hırvatistan'ın ardından üçüncü olmuştu.

(TC-EYB-OK-S)