Haberler » Spor » Tekvando Milli Takımı Saraybosna'ya Gitti - Spor

Tekvando Milli Takımı Saraybosna'ya Gitti

Türk Milli Takımı, 2016 Olimpiyat Oyunlarına puan veren Bosna Hersek Açık Turnuvasına katılacak.

Tekvando Milli Takımı Saraybosna'ya Gitti

Tekvando Milli Takımı, 2016 Rio de Janeiro Olimpiyat Oyunları'na puan veren Bosna Hersek Açık Turnuvası'na katılmak üzere 'ya gitti.

Saraybosna'da 31 Ocak-1 Şubat tarihlerinde düzenlenecek turnuvada Türkiye'yi 9 sporcu temsil edecek. Teknik direktörlüğünü 'in yaptığı milli takım kafilesinde erkekler 58 kiloda Görkem Sezer, 80 kiloda , +87 kiloda Ali Sarı ile Serdar Yüksel, kadınlar 49 kiloda Rukiye Yıldırım, 53 kiloda Hatice Kübra Yangın, 57 kiloda Dürdane Altunel, 67 kiloda Nur Tatar ve 73 kiloda Furkan Asena Aydın bulunuyor.

Türkiye Tekvando Federasyonu Başkanı Metin Şahin, Bosna Hersek Açık Tekvando Turnuvası'ndan iyi sonuçlarla döneceklerine inandıklarını söyledi.

Başkan Şahin, 2015 yılının ilk uluslararası turnuvası olan Yunanistan Açık'a 8 sporcuyla katıldıklarını ve 7 madalya kazandıklarını hatırlatarak, "Şimdi Bosna Hersek'te madalya için mücadele edeceğiz. Sporcularımız, bu turnuvada olimpiyat oyunları yolunda önemli puanlar kazanmayı hedefliyor. Bosna Hersek'ten iyi sonuçlarla döneceğimize inanıyorum" ifadelerini kullandı. - İstanbul

Kaynak: AA