Tekstil Fabrikasının Kazan Dairesi Yandı

Tekstil Fabrikasının Kazan Dairesi Yandı

Tekirdağ'ın Çorlu İlçesi'ndeki Organize Sanayi Bölgesi'nde bulunan tekstil fabrikasının yağ kazanının bulunduğu yerde henüz bilinmeyen bir nedenle yangın çıktı.

Tekstil Fabrikasının Kazan Dairesi Yandı

Tekirdağ'ın Çorlu İlçesi'ndeki Organize Sanayi Bölgesi'nde bulunan tekstil fabrikasının yağ kazanının bulunduğu yerde henüz bilinmeyen bir nedenle yangın çıktı. Gökyüzünü simsiyah dumanların kapladığı yangın itfaiye ekiplerince kontrol altına alınırken, 5 fabrika işçisi dumandan etkilenerek ambulansla hastaneye kaldırıldı.

Çerkezköy Yolu Kuştepe Mevkii Temelkaya Caddesi üzerinde bulunan Üniversal Tekstil Fabrikası'nın kazan dairesinde 15.30 sıralarında henüz bilinmeyen bir nedenle yağ kazanında patlama meydana geldi,ardından yangın çıktı. Yükselen alevleri gören fabrika işçilerinin ihbarıyla gelen itfaiye ekipleri gökyüzünü simsiyah dumanların kapladığı yangına müdahale etti.

5 FABRİKA İŞÇİSİ YARALANDI

Yangının çıktığı sırada fabrikada çalışan tüm işçiler tahliye edildi. Yangını kendi imkanlarıyla söndürmeye çalışan 5 fabrika işçisi dumandan etkilendi. Fabrika bahçesinde ilk müdahaleleri yapılan işçiler daha sonra ambulansla hastaneye kaldırıldı. İşçilerin sağlık durumlarının iyi olduğu belirtildi. İtfaiye ekiplerinin müdahalesi sonucu kontrol altına alınan yangın yaklaşık bir saat sonra söndürüldü.

Fabrikaya gelen Çorlu Kaymakamı Ali Dursun ve İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Kudret Sarıtaş, büyük maddi hasara neden olan yangınla ilgili yetkililerden bilgi aldı.

Jandarma ve itfaiye ekiplerinin yangınla ilgili başlattığı soruşturma sürüyor.