(Tekrar)

(Tekrar)

TBMM İnsan Hakları Komisyonu, Tuzla Tersanelerinde Son 8 Ayda 18 İşçinin Hayatını Kaybetmesi Nedeniyle Yaşanan Olayları ve Almanya'da Yaşanan Yangın Faciasını Görüşmek Üzere Toplandı.

(Tekrar)

TBMM İnsan Hakları Komisyonu, Tuzla tersanelerinde son 8 ayda 18 işçinin hayatını kaybetmesi nedeniyle yaşanan olayları ve Almanya'da yaşanan yangın faciasını görüşmek üzere toplandı.

TBMM İnsan Hakları Komisyonu Başkanı Zafer Üskül, toplantıda Tuzla tersanelerinde meydana gelen olayları görüşeceklerini ifade ederek, komisyonun bu konuda ne yapacağına karar vereceğini bildirdi. Üskül, Almanya'da 9 Türk'ün ölümüyle sonuçlanan yangın faciasını araştırmak üzere Ludwigshafen kentine giden heyetin, yaptığı incelemelerle ilgili komisyona bilgi vereceğini de söyledi.

Üskül, bir gazetecinin Tuzla'da meydana gelen olaylarla ilgili bireysel başvuru olup olmadığını sorması üzerine, "Tuzla'da iş güvenliği konusunda sorunlar olduğu anlaşılıyor, ölüm olayları meydana geliyor. Orada bir sorun var. Bu sorunun ne olduğunu araştıracağız" dedi.

(DA-CC-CC-Y)