(Tekrar)

(Tekrar)

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Ermenistan Devlet Başkanlığı'na Seçilmesinden Dolayı Serj Sarkisyan'a Bir Kutlama Mesajı Gönderdi.

(Tekrar)

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Ermenistan Devlet Başkanlığı'na seçilmesinden dolayı Serj Sarkisyan'a bir kutlama mesajı gönderdi.

Cumhurbaşkanı Gül, Sarkisyan'a gönderdiği kutlama mesajında, "Ermenistan Cumhurbaşkanlığı'na seçilmeniz dolayısıyla, Türk milleti ve şahsım adına Zat-ı Devletlerini kutluyor, başarılar diliyorum" dedi. Yeni görevinin yüzyıllar boyunca barış ve uyum içerisinde birlikte yaşayabildiklerini kanıtlamış olan Türk ve Ermeni halkları arasındaki ilişkilerin normalleştirilmesi için gerekli ortamın yaratılmasına imkan tanıyacağını umduğunu belirten Cumhurbaşkanı Gül, "Ortak çabalarımızın bölgemizde barış ve refaha katkıda bulunacak, istikrar, karşılıklı güven ve işbirliğine dayalı bir atmosfer oluşturmasını içtenlikle temenni ediyorum. Bu vesileyle, sağlık ve mutluluğunuz ile Ermenistan halkının huzur ve refahı için en samimi dileklerimi iletiyorum" ifadelerini kullandı.

(TAN-CC-CC-Y)

Kaynak: İHA