Haberler

Yapay Zeka Sanat Dünyasında Tartışmalara Yol Açıyor

Son Güncelleme:
Abone Ol

Son zamanların en popüler teknolojisi olan yapay zeka, sanat dünyasındaki nüfuzunu arttırmaya devam ediyor. Sanatçılar ile teknoloji devleri arasındaki tartışma giderek alevleniyor.

Son zamanların en popüler teknolojisi olan yapay zeka, sanat dünyasındaki nüfuzunu arttırmaya devam ediyor. Bu artıştan rahatsız olan sanatçılar ile teknoloji devleri arasındaki tartışma, giderek alevleniyor. İşte detaylar

Sanatçıların yapay zeka endişeleri

Oyuncu ve film yapımcısı Justine Bateman'ın gerçekleştirilen grevlerde ifade edilen endişeleri aktarması üzerine alevlenen yapay zeka tartışmaları, birçok teknoloji ve sanat çevresince yakından takip ediliyor. Modellerin 100 yıllık TV ve sinema içeriğini yutarak bu sektörü ciddi bir şekilde tehdit ettiğini belirterek sorunun ciddiyetinin altını çizdi.

Justine Bateman ile birlikte diğer profesyonel isimler, yapay zeka teknolojisinin özgünlük ve yaratıcılık hasletlerini olumsuz etkilediğini keskin bir şekilde belirtti. Hatta bu eleştiriler, televizyon yapımcısı Lilla Zuckerman'ın bu teknolojinin bir intihal makinesinden farksız olduğunu belirtmesiyle çok daha ağır bir hal aldı.

ChatGPT geliştiricisi OpenAI'da yaprak dökümü! Şimdi de kurucu ortağı istifa etti

Tüm bu tartışmalara karşın Google ve OpenAI gibi teknoloji devleri, yapay zeka modellerinin eğitim süreçlerinin tamamıyla telif hakları çerçevesinde yürütüldüğünü ve tam anlamıyla bir adil kullanım niteliğinde olduğunu vurgulayarak herhangi bir geri adım atmaya yanaşmadılar.

İki taraf da kendilerince haklı oldukları yönlerini öne sürdüklerinden ve geri adım atmak niyetinde olmadıklan bu tartışma kısa vadede sona ermeyecek gibi görünüyor. Peki, sizler bu konuyla ilgili olarak neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi ve geleceğe yönelik tahminlerinizi yorumlar kısmından paylaşabilirsiniz.

Kaynak: Shiftdelete / Teknoloji

Sanat Televizyon Sinema Teknoloji Haberler

Bakmadan Geçme

7 Aralık Cuma Hutbesi yayınlandı! 7 Aralık Cuma Hutbesi tam metni! Diyanet 7 Aralık Cuma Hutbesi! Masterchef eleme adayları kimler? Haftanın 3. eleme adayları kimdir? 7 Aralık 2023 Masterchef haftanın eleme potasındaki isimleri kimler oldu? İSKİ İstanbul su kesintisi: İstanbul'da sular ne zaman gelecek? 7-8 Aralık İstanbul su kesintisi listesi! 7 Aralık Masterchef dokunulmazlığı hangi takım kazandı? Masterchef 2023 Mavi takım mı Kırmızı takım mı kazandı? Masterchef bugün kazananı kim? Hangi Yunan adalarına vizeler kaldırıldı? Vizesiz gidilebilen Yunan adaları hangileri? Yunan adalarına vize var mı, vizeler kaktı mı? Yunanistan ile vize anlaşması detayları! Hudutsuz Sevda CANLI izle! Hudutsuz Sevda 11. Bölüm FOX TV CANLI izle! Gazze'de kaç kişi öldü? İsrail'in saldırıları sonucu Gazze'de kaç kişi hayatını kaybetti? Beşiktaş'ta sakat futbolcular! Hangi futbolcular Fenerbahçe maçında oynayamayacak? Kendi Düşen Ağlamaz 23.bölüm CANLI İZLE! 7 Aralık Kendi Düşen Ağlamaz canlı yayın! Kendi Düşen Ağlamaz yeni bölüm izle! Omar Colley Fenerbahçe maçında oynayacak mı, sakatlığı geçti mi? Omar Colley'in sakatlık durumu! Masuaku Fenerbahçe maçında oynayacak mı, sakatlığı geçti mi? Arthur Masuaku'nun sakatlık durumu! ERKON nedir, amacı nedir? ERKON'un hizmetleri neler? Rashica Fenerbahçe maçında oynayacak mı, sakatlığı geçti mi? Milot Rashica'nın sakatlık durumu! Rosier Fenerbahçe maçında oynayacak mı, sakatlığı geçti mi? Rosier'in sakatlık durumu!
1000
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title