Toyota'dan 'Yapay Zeka'ya 1 Milyar Dolar! - Haberler
Haberi Paylaş

  Toyota'dan 'Yapay Zeka'ya 1 Milyar Dolar!

  Teknokulis - Teknoloji
  Toyota'dan 'Yapay Zeka'ya 1 Milyar Dolar!

  Japon otomotiv şirketi Toyota, yapay zeka ve robotik çalışmalar yapmak üzere ABD'nin Silikon Vadisi'nde araştırma şirketi kurdu.

  -

  Japon otomotiv şirketi Toyota, yapay zeka ve robotik çalışmalar konusunda 1 milyar dolar yatırım yapmak üzere ABD'nin Silikon Vadisi'nde araştırma şirketi kurdu.


  Kaliforniya'nın kuzeyindeki Silikon Vadisi'nde "Toyota Research Institute" (Toyota Araştırma Enstitüsü) adıyla kurulan şirket, 5 yılda 1 milyar dolar tutarında yatırım yapacak.


  Toyota Motor Başkanı Akio Toyoda, yaptığı açıklamada, 2016 Ocak ayından itibaren Palo Alto'da Stanford Üniversitesi yakınında 200 çalışanlı bir araştırma şirketi kuracaklarını bildirdi.


  Bu amaçla DARPA Robotics Challenge'den Gill Pratt'ı yeni çalışmanın başına getiren Toyota'nın, Stanford Üniversitesi ve Massachusetts Institute of Technology'den (MIT) yüksek düzey mühendisler dahil yaklaşık 200 kişiyi işe alacağı belirtildi.


  Pratt, daha önce ABD Savunma Bakanlığı'na bağlı İleri Araştırma Projeleri Ajansı program müdürlüğü görevinde bulunuyordu.


  Otomatik bir otomobil üretmek için kullanılacak araştırma enstitüsünün otomatik fren gibi sürücülere kazalardan kaçınma konusunda yardımcı olabilecek teknolojilere odaklanacağı açıklandı.


  Kaynak: AA  Teknokulis : http://www.teknokulis.com

  Teknokulis / Teknoloji

  Stanford Üniversitesi, Silikon Vadisi, Kaliforniya, Teknoloji, Haberler

  beğendim
  alkışladım
  beğenmedim
  güldüm
  üzüldüm
  sinirlendim
  şaşırdım
  500
  Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
  title