Haberler

  Tarihi anlaşma iptal olabilir! Microsoft'a dava açıldı

  Güncelleme:

  Microsoft Activision-Blizzard anlaşmasında çıkılmaz yola girildi. ABD'nin rekabet kurumu, Microsoft'a anlaşmayı bozma davası açtı.

  Yılın başında Activision-Blizzard'ı satın almak için 69 milyar dolarlık teklif veren Microsoft'a yeni bir dava açıldı. ABD Federal Ticaret Komisyonu, Microsoft'un Activision-Blizzard'ı satın almasını engellemek için bir antitröst soruşturması başlattı. Komisyon, satın alımın rekabeti baltalayacağını düşünüyor.

  ABD, Microsoft'un Activision-Blizzard teklifine dava açtı

  ABD'nin rekabet kurumu FTC, ilk olarak Ocak ayında paylaşılan teklif için bir soruşturma başlatmıştı. Microsoft ve Activision-Blizzard arasındaki anlaşmayı inceleyen komisyon, oyun pazarına etkisini inceledi. Şirkete yönelik son davada ise anlaşmanın iptal edilmesi talep edildi.

  FTC tarafından hazırlanan dava raporuna göre anlaşmanın sağlanması durumunda Microsoft; rakiplerini Xbox konsoluna, Game Pass aboneliğine ve bulut oyuna bağlı hale getirecek. Ancak Microsoft daha önce Avrupalı rekabet kurumlarına "rekabet" güvencesi verdi. Hatta Call of Duty'nin 10 yıl daha PlayStation'da kalacağı belirtildi.

  https://shiftdelete.net/-xbox-gamepadi-icin-degisiklik-planliyor

  Microsoft'un güvencesine rağmen ABD'li kurum, şirketin bazı yeni oyunlarına dikkat çekti. Bethesda'nın 2023'te çıkacak Starfield ve Redfall yapımlarını Microsoft'a özel hale getirdiğini söyledi. Basın açıklamasında, "Microsoft'un Bethesda Softworks'ün ana şirketi ZeniMax'i rekabeti bastırmak için kullandığını" ifade etti.

  FTC'nin açtığı son dava anlaşmayı tamamen iptal etmiyor olsa da, Microsoft'un elini kolunu bağlı hale getirdi. FTC tarafında sunulan önerilerin, Temmuz ayına kadar çözülmesi mümkün görünmüyor.

  Microsoft'un Activision-Blizzard satın alma süreci halen belirsiz durumda. AB'ye ek olarak, İngiltere'nin Rekabet ve Piyasa Otoritesi (CMA) ve dünyadaki diğer düzenleyici kurumların da kendi soruşturmalarını yürüttüğünü belirtmekte fayda var.

  Siz Microsoft ve Activision anlaşması hakkında ne düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi yorumlar kısmında bizlerle paylaşabilirsiniz.

  Kaynak: Shiftdelete / Teknoloji

  Activision Blizzard Microsoft Haberler

  KKTC'deki törende dikkat çeken anlar! Erdoğan ile Özel arasında samimi sohbet

  KKTC'deki törende dikkat çeken anlar! Erdoğan ile Özel arasında samimi sohbet

  LC Waikiki çalışanı arkasında ihbar gibi bir veda mektubu bırakarak intihar etti

  LC Waikiki çalışanı arkasında ihbar gibi bir veda mektubu bırakarak intihar etti

  Son seçim anketinde iktidar ile muhalefet arasında 1,7 puanlık fark

  Son seçim anketinde iktidar ile muhalefet arasında 1,7 puanlık fark

  Bakmadan Geçme

  Moody's kredi notları anlamları! A1, A2 ve B1, B2 ne demek? Kredi notları ne anlama geliyor? 1 Ağustos hangi burç? Ağustos'un 1'inde doğanlar hangi burç oluyor? 1 Ağustos burcu! 20 Temmuz Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 20 Temmuz 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 20 Temmuz Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 20 Temmuz İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? Fatih, Zeytinburnu, Şişli elektrik kesintisi! 20 Temmuz Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 20 Temmuz İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir elektrik kesintisi! 20 Temmuz Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! 20 Temmuz Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! Türkiye İspanya maç özeti ve golleri izle! (VİDEO) Türkiye İspanya U19 maçı özeti! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti? Türkiye İspanya maçı kaç kaç, bitti mi? MAÇ SKORU! Türkiye İspanya U19 maçı kaç kaç, canlı maç skoru! Az önce deprem nerede oldu? SON DAKİKA! Deprem şiddeti ve büyüklüğü kaç, nerede oldu? 19 Temmuz son depremler AFAD ve Kandilli listesi Efsane Milan kadrosu! Efsane Milan kadrosunda kimler var, hangi yıl, neden efsane oldular? Marmara'da deprem mi oldu? Marmara'da son dakika deprem oldu! Deprem şiddeti ve büyüklüğü kaç, nerede oldu? Son depremler AFAD ve Kandilli listesi
  Klima sorunu çözülmeyen tatilciden protesto! Yatağını otelin en serin yeri olan restorana taşıdı

  Klima sorunu çözülmeyen tatilciden protesto! Yatağını otelin en serin yeri olan restorana taşıdı

  500
  Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
  title