Şırnak Uludere'ye Uzay Sınıfı Açıldı - Haberler
Haberi Paylaş

Şırnak Uludere'ye Uzay Sınıfı Açıldı

Space Mag Türkiye - Teknoloji
 - Güncelleme:
Şırnak Uludere'ye Uzay Sınıfı Açıldı

Uludereli öğrenciler uzayı keşfedecek... Şırnak'ın Uludere ilçesinde ortaokul öğrencileri için fen ve uzay sınıfı açılışı gerçekleştirildi.

Uludereli öğrenciler uzayı keşfedecek... Şırnak'ın Uludere ilçesinde ortaokul öğrencileri için fen ve uzay sınıfı açılışı gerçekleştirildi. Şırnak'ın Uludere ilçesine bağlı Şenoba beldesindeki Üçtepe Ortaokulu'nda fen ve uzay sınıfı açılışı gerçekleşti.

Açılışa Şırnak Valisi Ali Hamza Pehlivan, Uludere Kaymakamı Ahmet Solmaz, İl Milli Eğitim Müdürü Nazan Şener, belediye ve belde başkanları ile öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Okul bahçesinde Vali Ali Hamza Pehlivan'ı çiçeklerle karşılayan öğrenciler daha sonra beraber kurdele kesti.

MALİYETİ 35 BİN LİRA

Burada konuşan İlçe Milli Eğitim Müdürü Mikail Demirtaş, fen ve uzayı öğrencilere sevdirmek için bu çalışmayı gerçekleştirdiklerini söyledi.

Demirtaş, "Bakanlığımızın 2023 vizyon belgesi çerçevesinde ilçe genelinde yaptığımız 27'inci tasarım beceri atölyelerinden biri olan Üçtepe Ortaokulu fen ve uzay sınıfı, fen ve uzay bilimlerini öğrencilere sevdirmek, hayal güçlerini arttırmak ve dersleri uygulamalı olarak işlemek amacıyla açılmıştır. Sınıf yaklaşık 35 bin lira maliyetle yapıldı. Sınıftan Şenoba bölgesindeki tüm öğrenciler yararlanacaktır" dedi.

Konuşmaların ardından Vali Pehlivan ile beraberindekiler fen ve uzay sınıfını gezerek incelemelerde bulundu.

Space Mag Türkiye / Teknoloji

Hisarcık, Uludere, Şırnak, Uzay, Teknoloji, Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title